Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz M@trixfan #34761 üzenetére

    HW55-öt BenqW7500-ra 1:1 cserélni. Nyilván egyforma kategória, de mégis dlp vs lcos, és sajnos ebben a kategóriában "normális" dlp szinte nincs, amivel összevethető lenne. Mindenképp látni, érezni akartam ezt a típust, mint egyetlen alternatíva a HW-vel szemben. Megelőzve, ha esetleg pongyolán fogalmaztam, nem a W7500-nak van jobb képe a Sonynál, hanem első pár napban a Benq jobb volt Kodival, mint MPC-vel. Pontosabban az EVR-be is belenyúlva MPC/madvr ellenében, de nyomtam mindent a nagy izgalomban :)) Ez mostanra helyrebillent, ahogy említettem mindenből friss került fel a mozigépre, össze is lettek már párosítva, amennyit tudtam finomhangoltam a proji beállításait is, végpontok rendbe rakva, legfőképp a piros árnyalatot kellett szemre úgy belőni, hogy ne legyen rózsába hajló, mint gyárilag. (Ugye értelemszerűen kalibrálni még neme lehet)

    Összességében mégsem éri meg lecserélni, szubjektíve érvek szólnak egyik ill másik mellett. Hosszútávon kéne megoldani a 21:9-es ívelt vásznat úgy megvetíteni, hogy az anamorf 3D sem okozzon gondot (ezt a Sony nem is tudja, csak 2D-ben), de ha az ízlésem DLP felé visz - és visz mert mozisabb -, az brutál zsebbenyúlós móka. (lehetetlen összeg, amit inkább álom mozi proci-végfokra költenék :DDD ).

    Ahogy a szaktopikban is megerősítették, új DLP nincs ennyiért, ahogy eddig is, a Sony jelenti a legjobb kompromisszumot. Vagy használtan valami régebbi nagyvadat, de akkor ugrik 1-2 terv, ráadásul olyan lencse is kellhet hozzá, ami megduplázza a vetítő árát. És ugye az anamorf vetítés kötelező elem... szóval szenvedek ezzel a kérdéssel egy ideje.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák