Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Azumi?

    csendes tag

    válasz orientcx #23842 üzenetére

    Ha lemegy a pajzs, akkor kapcsold ki a boostert, és hamarabb visszatölt.
    Majd ha ismét lesz pajzsod, akkor bekapcsolhatod megint.

    :)

    A

  • brd

    nagyúr

    válasz orientcx #23842 üzenetére

    NPC-k ellen én is azt választanám, ott nem tűnik az ember puncinak (pontosabban nem látja senki :D ), ha elmenekül sebet nyalogatni, de szerintem egy gyakorlottabb CMDR ellen hasznosabb lehet a másik.

    The only real valuable thing is intuition.

  • baphomet

    senior tag

    válasz orientcx #23842 üzenetére

    A SB-ek tuningjával kapcsolatban gyötör a gonosz kétség. :U
    Vajon melyik a hasznosabb, a heavy duty shield booster, vagy a resistance augmented shield booster?
    ...

    Azóta nem tudok aludni emiatt, úgyhogy körbeszimatoltam egy kicsit. Néhány paraméter bizonytalan, ezért a konklúziót kéretik fenntartásokkal kezelni.
    Példálózzunk egy Fer-da-Lance-szal mondjuk. 5A pajzs: 468MJ, módosítatlan boosterekkel: 1029MJ. A heavy duty booster sima ügy, az A-s boosteren a legmagasabb érték, amit kiguríthatunk az +75% az alap 20 helyett. 6 boosterrel így van +450%-unk, 2574MJ-ra növelve a pajzs kapacitását.

    A a resistance augmented booster viszont sötét ló. A maximális kipörgethető érték 20% sebzéscsökkentés lehet, viszont ez több booster esetén, nem összeadódik, hanem a Frontiertől már megszokott thargoid algebra segítségével számolódik.
    Egy dev mondott egy példát (hozzátéve, hogy mérget nem venne rá, hogy jól tudja-e :) ): 3db. 50%-os ellenállású booster esetén az össz. csökkentés 87,5% volna.(50+25+12,5) Az első felfogja a sebzés 50%-át, a következő a maradék 50%-át és így tovább. De. Erre az eredményre ráküldenek egy laposítófüggvényt (vagy ráültetnek egy T9-et), és így lesz a 87,5-ből 75% :F Valamint hozzátette, hogy a legmagasabb elérhető resistance 60%, (ha jól tudja), de ez lehet több is, ha csak egy bizonyos sebzéstípus rezisztenciájára utazunk.
    Mindegy, vegyük készpénznek, amit állít. Ezek szerint 1 boosterrel van 20% és 8-al lehet max. 60% rezisztünk (hiszen ettől több nem fér egyetlen hajóra sem), akkor hasraütve az FdL-en 6 boosterrel is összehozható mondjuk 50%, amivel még én is könnyedén tudok fejszámolni.
    Meg is van. Így az 1029MJ-os pajzsunk effektív kapacitása 2058MJ lesz. Nyert a a heavy duty, hurrá!

    Nade rakjunk fel néhány SCB-t!
    2db. B4-es modul hozzáad még az egyenlethez 1350MJ-t. Ezzel viszont fordul a kocka, mert a heavy duty-val, így összesen 3924MJ-nyi (2574+1350) sebzésbe tudunk belefordulni arccal, míg a resistance augmenteddel ez az érték 4758MJ ( (1029+1350)*2) lesz.
    Tehát, ha akarunk és tudunk SCB-t is használni, akkor a resistance többet érhet a megnövelt kapacitásnál. Vagy nem. Reméljük előbb-utóbb kiderül a pontos képlet, és akkor okosabbak leszünk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák