Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orientcx

    őstag

    válasz gigafun #10598 üzenetére

    Előre is elnézést a terjedelemért
    Hát nem tudom, hogy a konda jobb-e a vadászatra a Pythonnál, egyenlőre messze nem vagyok meggyőződve. Előrebocsájtanám, hogy az észrevételeim zöme nem közvetlen tapasztalatok alapján fogalmazódtak meg, hanem csak az eddigi játékismeretekből fakadó következtetések.
    Hátrányok:
    az ára - valamivel több, mint 600, bár ez legalább lehet egy cél(hiába mondod, hogy az A8-as PP, meg az A7-es thruster csak finomítás, ez szerintem alap. Persze ezek nélkül is komoly a cucc, de nem az igazi)
    Irgalmatlan lassú - tudom, hogy ez egy nagy hajó, és lehet, hogy az A-s thruster valamit javít majd a helyzeten, de boost-al 242???(bár ez mondjuk egy CZ-nél néha előny is lehet, mert boostnál ugye még egy dongó motorral szerelt dereglye is remekül fordul, és az alacsony sebesség miatt a céltárgytól sem sodródik el az ember túl messzire, és gyak folyamatosan nyomhatom, igaz, A8-as PP van fent)
    hardpoint elosztás - a legtöbbjük igazán csak toronnyal használható ki, márpedig én szeretem a saját irányításom alatt tartani a dolgokat - mikor és melyik hajót lője, melyiket meg csak véletlenül se(mert ez sokszor rohadtul nem mindegy), ráadásul az eddigi tapasztalataim alapján a hatékonyságuk is a töredéke egy jó Gimballed cuccnak. Arról nem is beszélve, hogy az A8-as PP sem bírja erővel a folyamatos lövöldözést, ezért sokszor tartalékolok, hogy mikorra optimális lő pozícióba kerülök, addigra visszatöltődjön a zacc. De ha a torony közben leszívja, amit összespórolok, akkor ez problémát jelenthet
    műszerfal - elsőre részletkérdésnek tűnik, de adott szituációban jelenthet gondot. A nap nagyon sokszor odasüt, és hiába állítom a fényerőt maxra, ilyenkor gyak nem látszik semmi(pl egy forduló harcnál nem látod rendesen a kék tartományt - bár a tréfás kedvű programozók ezt alapból is megnehezítették, tán a G hatás szimulálása céljából, vagy nemtom)
    -
    [B]Előnyök:
    nagy, és rengeteg hardpoint - bár a 4B-s cannont még nem próbáltam, de a többi ágyúval együtt sokat várok tőle
    rengeteg utility pont - egy rakás shieldbooster, ugye nem kell ecsetelnem
    rengeteg internal modul - egy rakás SC, ugye szintén nem szorul magyarázatra(különösen annak fényében, hogy vége az SC-be való ki-be lépkedéses pajzs hízlalásnak) - bár az szomorú, hogy a 7-es SG mellé már csak 6-os SC-ket lehet pakolni, majd 5-ösöket. Mindenesetre a pajzstól is sokat várok
    kőkemény mas slock - ehhez sem fűznék semmit
    -
    Összzefoglalva látok benne potenciált, egy jó kis CZ-ben meg is fogom tesztelgetni ha felépítettem, de RES-hez nem mennék vele, és nem gondolom, hogy a Pythont le lehetne taszítani a trónról, pofozkodni egyenlőre csakis vele. Mindenesetre még egyszer megismétlem, amit az elején, az észrevételeim zöme nem közvetlen tapasztalatok alapján fogalmazódtak meg, hanem csak az eddigi játékismeretekből fakadó következtetések. A harci tapasztalat gyak 0, Össz kétszer szedtek ki, egyszer egy pár Cobra, egyszer meg egy Viper, és 2 Sidewinder(!) Hát én azért annak idején Sidewinderes koromban nem cibáltam meg az Elite Anakondák fülét(igaz, én viszont velük ellentétben túl is éltem azt az időszakot - az általában jót tesz az egészségnek, ha az ember tudja, kit kell bácsizni) :)

    [ Szerkesztve ]

    u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Új hozzászólás Aktív témák