Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz saby97 #4599 üzenetére

    Üzleti gépek esetén gyakori, hogy csak a gyártó által jóváhagyott kártyákat engedi a gép használni.

    Első körben érdemes utánanézni, hogy mindkét kártyahely teljes érékű -e vagy valamelyiken csak az usb mód van bekötve. (a mini pcie slot az egy pci express 1x és egy usb 2.0 csatolót egyesít). Bár valószínűleg mindkettő teljes értékű az esetedben.

    A wwan helyén valószínűleg csak whitelist mentesített biossal menne, ha létezik olyan hozzá. Az üzleti gépeknél gyakori, hogy csak gyártó által jóváhagyott eszközöket engednek bizonyos slotokban (ez ilyen fcc tanusítványos dolog miatt is lehet).

    A fagyás, fekete képernyőre tipp a saját gépem kapcsán:
    - amikor a videokártya be van dugva a gépbe, ne legyen rádugva monitor. Így lehet elindul és utólag rádugva már működik. De ezt minden indításkor el kell játszani.
    - a boot legacy helyett uefi módban továbblép-e? Viszont alapból a win nem fog elindulni, ha tovább is lép, mert más particionálás és bootolási folyamat kell olyankor. De arra jó próba, hogy lásd továbblép-e.

    Ahogy nemrég írtam, nekem a második megoldás ment, úgy nem kellett a monitor sem lehúzogatni, ezért újratelepítetettem uefi módban a gépet.

    A menet közbeni bedugdosást ne nagyon erőltesd. A mini kártya hely nem hot-swap. Mások úgy szokták ezt, hogy lealtatják a gépet és úgy dugják be, ha menet közben kell variálni.

    Ha a végén minden sikerül, még akkor is lehet, hogy trükközni kell az nvidia driverrel. Bár úgy emlészem arra csak az újabb fajta videokártyáknál van szükség, a régiek alapból működnek.

    [ Szerkesztve ]

  • xabolcs

    őstag

    válasz saby97 #4599 üzenetére

    Par het mulva fogok tudni tesztelni HP 8460p es 8470p gepeket ExpressCard-os EXP GDC-vel.
    Tudom, nem segit ez most sokat rajtad. :(

    [ Szerkesztve ]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák