Új hozzászólás Aktív témák

  • saby97

    tag

    Doink.
    Korábban téma volt a mPCI-e kivezetése az optikai olvasó takarólemezén.
    Akkor említetted, hogy ez a megoldás nem (csak) teljesítményromlást okoz, de instabilitást is, mint pl. kékhalál stb...
    Akkor épp egy 9600GT-t használtam, ami atomstabil volt az egyedi megoldásomban ($7 mpcie riser + expresscard).
    Mivel teljesítményben harmatos lenne asztaliban is a kártya, így tesztelésre vettem egy csíkozó GTX 560-at, amit megsütve sikerült életre hívnom.
    A régi 775-ös konfigomban stabil, már kétszer is próbáltam, bár a benchmarkokban visszafogta rendesen a Celeron D (prescott mag asszem), ezért megizzaztani nem tudtam igazán Valley-vel, de a rendszer működése stabil. Azon a konfigon 32bites Windows 7 van és az UEFI-t még nem ismeri a lap.

    A laptopnál rengetegféleképp viselkedett a kártya.
    Sütés előtt is próbáltam, akkor nem ment fel a driver.
    Sütést követően a 368.81 + rebootneeded reg törlés + 378.xx driver kombó szépen ment és ez után szépen ment (csak ciripelt, de utána olvasva ez elméletileg nem probléma) tesztként a Most Wanted 2012.
    Aztán adódott pár kékhalál különböző hibakóddal és más szépségek, mint pl. lecsatlakozott a kártya a rendszerből és újraindítás nélkül újracsatlakoztatva az expresscardot visszacsatlakozott.
    Az egpu.io által összeállított táblázatban az EC2 host to device értéke 380MB/s körül van, ami nálam 9600GT esetén ~316 volt, GTX 560 esetén pedig csak ~280 körül.
    Ennek javítására kaptam tippet nando4-tól, amit meg is ejtettem, de nem tapasztaltam javulást.
    Végül rászántam magam, hogy kizárjam az usb csatlakozást ami valószínűleg zajosíthatja a jeleket.
    Fixen az expresscardba forrasztott usb kábel végül ~328MB/s értéket eredményezett, de cserébe a kovetkezőt tapasztalom:
    Külső monitor nélkül indítva az egpu szépen működik, de az optimus akkor sem lép életbe, ha bárminek megadom, hogy nvidiarol fusson, csak a cuda-z (mivel azt gondolom cuda magok hiányában az intel igp-n nem tudja futtatni) és a gpu-s render (3ds max iray).
    Ha csatlakoztatom a monitort, vagy ad képet pár pillanatra, vagy azonnal lecsatlakozik a rendszerről.
    Már gyanakodtam tápra is, gondoltam azt is, hogy a kártya kuka, de ezzel a táppal az asztaliban működik a kártya.
    Nincs ötletem hogyan tudnám a jelet tovább zajtalanítani, mert forrasztás előtt egy ferrit gyűrűt is kapott a kábel.

    Kissé terjedelmes lett az írás, de próbáltam összefoglalni az előzményeket is.

    Mindenkitől várom a segítséget, akinek van bármi ötlete. :R

    Több infó a leírásomban
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák