Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nemrég találtam meg ezeket a RPS TOP listákat, mikor azon tanakodtam mivel kéne játszanom, és az FPS kategóriából ez volt a megjelenési dátum szerint egyik legújabb játék, amivel még nem játszottam és szubjektíven érdekesnek tűnt a rövid leírása (az 1-estől visszafelé haladva az első, amikre teljesült, hogy >2010 és számomra érdekes).

    Most elindítottam a játékot, első próbára "maximumra" állítva a nagyon minimálisan paraméterezhető menüben a grafikai minőséget (kivéve, hogy post-process AA kikapcs, hogy ne maszatoljon, később terveztem kipróbálni SSAA-val vagy annak hiányában VSR-al, ha már láttam mennyire gépigényes, illetve aliasing-es AA nélkül), és olyan érzésem támadt, mint ha egy ~10 éves és/vagy alpha/beta verziót látnék, nagyon kezdetleges és/vagy alacsony minőségre húzott shader effect-ekkel és nem is egyszerűen alacsony felbontású / gyenge minőségű, de esetenként akár egyenesen "placeholder" textúrákkal/modellekkel (mint amikkel egy alpha/beta verzióban lehet szórványosan találkozni, olyanok amik nem is akarnak még "szépek" lenni, csak átmenetileg vannak ott a korai tesztelés kedvéért, hogy egyszer majd valaki befejezi rendesen a megjelenésig, ha már odaért a fejlesztés stádiuma...).

    Ez most talán úgy tűnik, mint ha csak szitkozódni/trollkodni jöttem volna ide, de komolyan kérdezném, hogy nálam van valamilyen szoftver/driver gond, vagy ez ilyen...? Illetve ez olyan fejlesztői koncepció, ami később segít jobban átérezni a játékvilág hangulatát, megérteni a történetét, vagy egyszerűen ennyire futotta a Bethesda-tól, mert elbénázták/elnagyolták?
    Emlékeim szerint ettől sokkal szebb volt a Skyrim és sokkal sokkal szebb játékok születtek UE3 motorral, főleg így az életciklusa vége felé (de ettől már a legelején is).

    Nem vagyok grafika náci, pl. idén is végigjátszottam nosztalgiából a Half-Life 2-t, de főleg az FPS stílustól azért elvárom, hogy a megjelenési dátumához képest "korhűen" nézzen ki, ne 10+ évesnek és/vagy hibásnak/félkésznek.

    Esetleg akkor tudnám ezt így elfogadni, ha pl. később a játékban beszélnének erről, hogy a játékvilágban mindenkinek a hófehér márvány és a "vonalzó mentén" stílus a mániája, vagy valami más módon tűnne ez "helyesnek", hogy így néz ki (durva példaként a rajzfilm stílusú és meseszerű játékokra gondolva...).

    Szóval... Miről van itt szó? Most egy némileg helytálló kritikát sikerült pár perc után megfogalmaznom, vagy "erőltessem meg magam" és játsszak vele még legalább fél órát, hátha...? :U

    Screenshot-ok: 1 --- 2 --- 3 --- 4

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Kareszovics #379 üzenetére

    Köszönöm a képeket (és a többiek hozzászólását is), ezek alapján a sötét jelenetekben sokkal tetszetősebb ez a grafikai stílus, mint a történet elején a verő napfényben. Bár azért "vegyes", vannak benne részletgazdag jelenetek, de teljesen papírmasé szerűek is, felváltva/felrázva/keverve. :))

    Nagyon gyanús, hogy nem teljesen azt látom, amit kéne, mert nálam pl. fakó homály, míg nálad tükröződik a vízfelszín (más különbség is van, de szinte minden lehet jelenet kérdés, csak ez elég egyértelműen feltűnő és nem látok rá indokot). Megvárok egy új VGA driver-t, mert mindenféle más gondom is volt már a 15.7-el (régebbi pedig nem passzol az "RTM" Win10-re).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák