Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    Szevasztok!

    Van egy problémám, jó lenne ha tudna valaki valami okosat...szal. Vettem egy xtc memkó hűtést, és gondoltam ezzel kipróbálom a maradék geil modulomat, mit megy(talán egy hónapja írtam hogy hogy jártam ezekkel a ramokkal). elindítottam 9x400 1:1 be cl5ben a pi 1met, 14 mp körül futott le[link]. Kicsit furcsáltam, mert cl4-ben a 800+os a-datáim olyan 8x415-420 körül mentek maxra 19 mp-t 1:1-be, meg a geilekre is emlékeztem, hogy mikor megvettem csináltam egy teljes pi tesztet, és 1m-re 1:1be 8x430-on mentek 16mp-t 3-3-3-8 -as időzítések mellett. meg is néztem a képeket, és jól emlékeztem. Ennyit számítana az órajel? Gyorsan viszavettem a szorzót 8asra. 8x400on futtattam az 1met cl5-ben szintén 1:1-ben. 16 mp jött ki, ugyanezekkel a ramokkal 3 hónapja cl3-ban ugyanennyi cache-sel magasabb órajeleken, szűkebb időzítésekkel pár tized mp-cel rosszabb eredményeim lettek. Hogy is van ez most? Lehet nem állítódnak át az időzítések vhogy? De akkor se kéne ugyanannyit mennie, mert 60 mhzcel többet ment a ram a cpu meg több mint 200-zal. Gyorsan megéztem mit megy 9x400on cl3-ban az 1m. 14 mp... [link]mondom ilyen nincs. 0,1 mp-t hozott volna csak a váltás cl5ből cl3ba? mikor cl4es a-datákról váltottam a cl3as geilekre, 3 mp-et nyertem. Azt tudtam hogy félig az a ram is halott, de foglamam sincs, hogyan produkálhat egyetalán ilyen eredményeket.Egyedül ami feltűnt hogy a cpu-z memory tabnál van egy trc időzítés, ami fogalmam sincs hogy mi lehet, a biosomban nincs ilyen, a memset se ír ilyet, de cl5ben ez 1re vált, cl3-ban meg 13, holott spd szerint ennek 12nek kellene lennie a legalcsonyabbnak cl3on, cl5ben meg 23-nak[link], de lehet hogy ez csak a cpu-z hülyesége. No gondoltam megnézem mit megy 32M-ben. Nem futott le, megakadt az első pár körben. Gondoltam kevés lesz neki a 2v( egyébként mikor megvettem 2,2v alatt még a winfosba se lépett be cl3-ban ) adtam neki 2,3-at. Semmi ugyanúgy megakad. Visszavettem cl5-re, ugyanúgy elakadt, visszavettem az órajelet, ugyanúgy ...ehh mindom miez??!! A proci nem lehet, mert 3,71et ment orthossal 1,5óra után állítottam le, hiba nélkül. Ugyanazon a feszen most 3,6ot tutira mennie kell. Talán mégis azzal lehet valami, azért a biztonság kedvéért vissza veszem a szorzót. Majdnem berosáltam, mikor túljutott a 10. körön a 32M, mondom ilyen nincs, a proci lenne a ludas?? most vettem, meg akkor az orthos is elhányta volna magát...hál istennek a 20. körnél megakadt a pi, de valamiért sokkal többet ment így. emeltem még feszt a ramon2 2,45ig, ez sem változtatott rajta, a 20. körben elakadt. Mondom mi a pék lehet az északi híd lenne a cink? De hisz az végig 400on ment, hozzá se nyúltam, 1,9v van adva neki, de 400on 1,85 mellett is stabil. Azért megemeltem 1,94ig, és láss csodát mind a 24 kör hibátlanul lefutott. Na mondom ilyen nincs, gyorsan visszavettem a ramokat 1:1be 8x400on cl5, ugyanúgy lefut. 17 mp, majdnem 18. ???? Kurva szar eredmény ahhoz képest, hogy 1M-ben a cl3as eredményemre is rávert( cl3-ban 14:54 et ment ) Hogy verheti meg az 1m cl3at az 1m cl5 és akkor 32M-ben miért gyengébb ennyivel? Na még gondltam 1et, hogy mengézem 9x400on is, hogy itt mennyit megy a 32m...na rosszul gondoltam, mert a gép úgy gondolta, hogy ő nem akarja megnézni, és az első pár kör után befosott a pi. pedig 8as szorzóval lement ugyanezekkel a beállításokkal. Csak a cpu órajelet emeltem, de azon meg a fesz amugy is 1,525v valós volt, mivel csak a szorzót beszogattam. Emeltem az mch feszt, mert ez 8as szorzónál bevált, de itt meg se hatotta. Elképzelésem sincs az egészről, hogy mi a pék folyhat a gépben, hogy miért viselkedi így. Lehetséges olyan, hogy egy magasabb órajelen járó proci jobban le tudja terhelni az ugyanolyan órajelen járó memóriát, amitől az hibázik? Vagy az északi híd hibázhat e ugyanígy? Nem kellene ennek a hibának előjönnie máshol, pl amikor orthosolok 3,7en? Ekkor pl 412es fsb mellett 1,87et kap az mch a memkók cl5ben 2,05V-on és semmi bajuk. Még futtattam egy memtest 3at is, kb 1xx kört default teszten, de semmi hibát nem talált, amikor a pi alig 1 perc után nyüszített. Annyi volt, hogy nem tudott bootolni a memtest után a winfos, rendszerlemezt kért, pedig csak a hdd-ről bootolhatott vna, mert lelőttem a többit Biosból, nem tom miért, valszeg én rontottam el vmit, kikapcsoltam a gépet, aztán elindult persze. Ha valaki tud valami értelmeset mondani, azt megköszönöm. Nekem dunsztom sincs.

Új hozzászólás Aktív témák