Keresés

Aktív témák

  • kíváncsi

    senior tag

    Sziasztok!

    Google jó barátom de nem találtam meg azt ami nekem kellene.

    Van egy eléggé beképzélt, fölöttünk lakó nő aki fitnesses.

    Szerintem a lakásuk is fitness-teremnek van berendezve. Kb. 2 hétig tűrtem ezt és a szomszédok. (Állandó rohangálás meg minden amit el lehet képzelni)

    Ma felmentünk de nem nyit ajtót...

    Kellene nekem valami olyan link, oldal ahol le van írva pontosan hogy hány órától hány óráig mit lehet csinálni.


    Előre is nagyon köszönöm.

    Kinyomtatnám és hátha tesz valamit.

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz Cardinella #27 üzenetére

    Szia!

    Ok. Hétfőn első dolgom az lesz,hogy bemegyek és kérek valami papírt mert ezen a nyomorult www.szegedvaros.hu-n nincs semmi erről :(


    Mod.:

    Na találtam egy ilyet nem tudom, hogy érvényes-e általánosságban:F


    A Polgári Törvénykönyv (PT) az éjszakai csendháborítás kérdésével konkrétan nem foglalkozik. A PT 127. paragrafusában, amely az úgynevezett szomszédjogokat szabályozza, megtalálható többek közt az a kitétel is, hogy minden ingatlantulajdonosnak tartózkodnia kell attól, hogy a szomszédait a tűréshatárt meghaladó zajnak tegye ki, máskülönben a károsult szomszéd bírósági úton kérheti, hogy kötelezzék a zajt okozót a szóban forgó tevékenység beszüntetésére. Ez az előírás azonban csak azokra az esetekre vonatkozik, amikor valaki ismételten olyan konkrétan meghatározható tevékenységet folytat, amely túlzott zajjal jár, és amely ezért zavarja a szomszédos ingatlanok tulajdonosait. Például ha a szomszédos épületben nagyon hangos munkagépekkel dolgoznak.
    A kifejezetten az éjszakai csendháborításra vonatkozó szabályozás a 372/1990 T.t. számú, a kihágásokról szóló törvényben található, melynek 47. paragrafusa 1. bekezdésének b) pontja szerint az éjszakai nyugalom megzavarása bármilyen módon kihágásnak minősül. Az éjszakai nyugalom a 22.00–6.00 óráig terjedő időszakra vonatkozik. Ebben az időszakban tilos hangoskodni, kiabálni, zenét hallgatni, gépeket működtetni olyan módon, hogy az zavarja mások éjszakai nyugalmát. A városok és falvak saját rendelettel szabályozhatják és konkretizálhatják, hogy milyen tevékenység minősül területükön az éjszakai nyugalom megsértésének. Ha valaki megszegi ezt a tilalmat például azzal, hogy az utcán kiabál, vagy hangoskodik a lakásában úgy, hogy az a szomszédokhoz is áthallatszik, akkor az, akit ez zavar, értesítheti a rendőrséget vagy a városi rendőrséget. Ők jogosultak arra, hogy felmérjék a helyzetet és megállapítsák, hogy ténylegesen sor került-e az éjszakai nyugalom megsértésére. Ha valóban kihágás történt, akkor azonnali büntetést szabhatnak ki 1000 korona erejéig. Ha az elkövető elismeri tettét, és kifizeti a büntetést, akkor az eljárás lezárul. Ellenkező esetben a helyszíni szemléről jegyzőkönyv készül, és ennek alapján az eljárást a körzeti hivatal illetékes osztálya folytatja le. Ha az éjszakai zajforrás valamely vendéglátó-ipari egység vagy szórakozóhely, akkor tanácsos a városi vagy községi hivatalban informálódni, hogy az adott létesítmény a számára kiadott engedélyekkel és odavágó rendeletekkel összhangban működik-e.


    Van benne koronáról is szó de azért remélem ez nálunk is jó mert akkor kinyomtatnám, kiraknám a kis faliújságra.

    [Szerkesztve]

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz Cardinella #29 üzenetére

    :DD

    Különben ez egy 12 lakásos 9 hónapos társasház. AZ egészben az a legszomorúbb, hogy ez a nőcike aki csinálja a fesztivált csak bérli a felettünk levő lakást, a mi lakásunk meg a miénk és ez így valahogy gáz. Nem azt mondod, hogy húzza meg magát mert albérlő de azért legyen már tekintettel másokra.

    Szerintem kinyomtatom azt amit előbb beírtam és hétfőn megyek a P.M-i hivatalba.

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz kíváncsi #30 üzenetére

    Az a ''mondod'' mondom akart lenni :B

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

Aktív témák