Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    válasz McCartman #2 üzenetére

    En ismerem, es imadom is oket :)
    Foleg a Hearts of Iron sorozat fogott meg, jo volt igy vagy ugy csonka Magyarorszagot egeszben latni, majd elfoglalni majdnem az egesz Europat es a Szovjetunio 2/3-at, valamint atomhatalom lenni :)

    Epp a tegnap jatszodtam kb 5-6 orat a CK 2-vel, egyelore meg csak bamultam ki a fejembol, hogy mit is kell csinalni, ugyanis egybol belecsaptam a kozepebe, nem jatszodtam az oktato resszel.
    Magyarorszagot valasztottam, temesi grofkent kezdtem 2 tartomannyal, aztan csak 1 maradt, a temesi, mert a masikat a masik fiam orokolte.
    Probalgattam a diplomaciat, oktatast meg egyeb dolgokat, kis haborut, de nem tiszta hogy mit hogyan kell csinalni, ma azt hiszem sor kerul az oktatoresz vegigjatszasara.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #37 üzenetére

    Szia, mintha a WOT topicban lattalak volna.
    Nem tudom hogy a jatekhoz keszult-e magyaritas, de engem is erdekelne, habar jol tudok angolul.
    Utoljara amikor jatszodtam, azt hiszem, hogy elertem a legfelsobb ponterteket, 3 orszagnak voltam kiralya - Magyar,Horvat, Lengyelorszagnak, es a Karpatia birodalom csaszara, ez utobbit csak a kiegeszitokben tudod csinalni, a birodalom cimere III Bela oroszlanos cimerpajzsa.

    Ez az EUIV az micsoda ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #39 üzenetére

    Mi a neved a tankban ? Nekem ugyanez.
    Ami a jatekot illeti, majusban miutan befejeztem a normal jatekot, gondoltam kiprobalom a honfoglalast, 1 kicsit jatszodtam, masnap meg kijottem Angliaba, ugyhogy a honfoglalasrol nem tudok nyilatkozni.

    A normal jatekban, ha Magyarorszaggal kezdesz 1066-ban vagy mikor, akkor erdemes osszegyujteni az elejen egy sereget, nemi zsoldos haddal megfejelve, es keresztes haborut inditani a Havasalfoldi, de inkabb a Moldvai terulet ellen, be tudsz foglalni jopar megyet, de nem lehet hosszu kotelre hagyni, mert Bizanc is terjeszkedik, es ha nem sietsz, elhappolja eloled a teruleteket.Van meg egy csel, amit alkalmazni szoktam penzszerzesre, majd legkozelebb arrol is irok.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #41 üzenetére

    Majd felveszlek havernak a tankban, es ha megyunk szakaszban, akkor tudunk eloben beszelgetni a Crusader Knights-rol.Raneztem a statodra, ugy tunik inkabb a tuzer szakmaban jeleskedsz, az nem is baj, mert jo egy tamogato a hatterbol :D

    Az epiteshez tobb dolog szukseges, ugymint legeloszor penz, aztan tudomany - ertsd : rendelkezned kell a technologiaval, pl az elejen nem tudsz mondjuk 5-os szintu varfalakat epiteni, mert az az idok folyaman kutatodik ki, a kiraly kepessegebol es egy rakas egyeb dologbol, pl a kiralyi tanacs tagjainak es egyeb tenyezoknek az egyvelegebol.
    Egy megyeben altalaban egy var, egy varos es egy apatsag all.Ha van meg szabad beepitheto terulet, akkor meg tudsz epiteni vagy egy varat, vagy egy varost, vagy egy apatsagot.Tehat negy telepulesed lesz az adott megyeben.A magyar kiralysagban nincs olyan megye, hova 5 vagy 6 telepulest epithetnel, ilyet csak elfoglalni tudsz,altalaban 5 telepules a legtobb amit foglalassal tudsz szerezni, pl a nemet csaszarsag, vagy Bizanc kozpontja Konstantinapoly az 6 vagy esetleg 8 telepulesbol all, ha jol emlekszem.
    En altalaban varat szoktam emelni a beepitheto teruletu megyeben, mert ha sok fiad szuletik, adnod kell nekik cimet meg foldbirtokot, ekkor megteszed az adott var barojanak, azaz nekiadod a varat, es maris letudtad a gondot a nyakadrol.Az elejen.Mert kesobb annyi leszarmazottad lesz, es mar foglaltak a foldbirtokok, hogy ez majd gondot okoz.Persze lesznek lazadasok is elobb-utobb, ekkor a bunos uraktol elkobozhatod a foldbirtokukat, es atadhatod annak aki huseges hozzad.Ehhez az kell, hogy gyozz, valamint az orszag torvenyei meg kell engedjek az elkobzast.

    A terites az elmeletileg magatol folyik, de ha nagyon akarsz mondjuk ortodoxokat katolicizalni, akkor a kiralyi tanacs kaplan beosztasu tagjat elkuldheted az adott teruletre/megyebe, hogy jelenlete fokozza az eroszakos atteritest.Ehhez ki kell valasztani neki a kuldetest.

    A vazallusi rendszer, az olyan mint ahogy volt a kozepkorban.Egy var baroja, vagy egy varos vezetoje, vagy az apatsag vezetoje vazallusa a megye/tartomany uranak, aki mondjuk hogy grof.Vannak kiralyi hercegek, akik mondjuk 4 tartomanyt/megyet birtokolnak, 1 beloluk a kozpont, azaz a herceg a sajat tartomanyanak a grofja egyuttal, ellenben a 3 tobbi tartomany grofja alarendeltje a hercegnek.A herceg meg a kiraly alarendeltje, a kiraly meg - pl a nemet-romai csaszarsag eseteben pl a cseh kiraly - a csaszar alarendeltje.
    Van olyan is, hogy az egyik herceg birtokan, az egyik grofja megyejeben epitesz egy varat, amit a fiadnak adomanyozol.Ha te epittetted a varat, akkor az a tied, es ha a fiadnak adomanyozod, akkor a fiad mint baro neked lesz az egyenes alarendelted, sem a grof sem a herceg vazallusa nem lesz, kiveve, ha at nem adod valamelyiknek a vazallus feletti jogot.Ez nemely esetben majd igy lesz, mert pl lazadashoz vezethet az, hogy az egyik herceg akarja az adott var barojat sajat vazallusanak, ez ertheto, mert ez a baro nem neki tartozik engedelmessegel, a baro sereget nem tudja a sajat erdekeben mozgositani, es a baro nem neki adozik, hanem neked stb.

    Igen, lehets egy egyszeru nemessel, azaz egy tartomany grofjaval, az a legkissebb rang amivel jatszodhatsz, aztan lehetsz herceg is, vagy kiraly, sot akar nemet-romai, vagy bizanci csaszar is, sot, pl Velence doge-ja is.Igaz ezekbol egyet sem probaltam, de velul en is csaszar lettem mert alkottam egy birodalmat.

    Te csak probalgass dolgokat, es amit nem ertesz, kerdezd meg, en mostmar nagyjabol tudom hogy hogyan mukodik a jatek.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #43 üzenetére

    Be is jeloltelek a tankosban.
    Te csak probalgasd a dolgokat, ha elakadsz, kerdezz.
    Masik dolog, hogyha gyerekeid vannak, akkor neveld te oket, ne bizd mas nevelore, mert akkor megszabadulhatsz a negativ tulajdonsagaiktol.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #45 üzenetére

    Egyszerre nem tudod mindet, azaz mondjuk van 4 gyereked, ebbol csak 2-t tudsz te nevelni egyszerre, de mondjuk alakulhat ugy is, hogy mind a 4-et te tudod felnevelni, attol fugg, hogy hany evesek, mert a nevelest ha jol emlekszem 6 eves korban kezded el, 16 eves korig tart.Kisse nehez lesz ezt korulirnom, de megprobalom.
    Mondjuk a 4 gyereked egymas utan szuletett. Amint az elso eleri a 6 eves kort, a tobbi 5,4,3 eves, ugyebar.
    1 ev mulva az elso 7, a masodik 6 eves lesz - neki is elkezdheted a nevelest, a tobbi 5, valamint 4 eves.
    Ez igy megy 10 even keresztul amig az elso 16, masodik 15, harmadik 14, a negyedik 13 eves nem lesz.
    Ekkor az elso gyerek felnotte valik, a masodikot meg nevel(het)ed 1 evig, ugye 15+1 ev, es a felnott elso gyerek helyere berakhatod a harmadik gyereket nevelni meg 2 evig, azaz az utolso 2 evben te nevelheted 14+2 ev, a negyediket meg 3 evig, 13+3 ev.Nem tudom mennyire ertheto, ezeket te kell csinald, hogy megertsd, mert leirni eleg nehez.

    Ha atadod a nevelest, akkor lehet jo es rossz hatasa.Ugyanis azt hiszem, hogy az a szemely szemelyisege, aki neveli a gyereket, lenyomatot hagy a gyerekben.Tehat pl ha a nevelo falank, akkor bizonyara van egy veletlenszeru % arra, hogy a nevelt gyerek is az lesz, mert azt latja a nevelojetol, ez igy teljesen esszeru.
    Persze ha a nevelonek csupa jo tulajdonsaga van, akkor nagyjabol azokat orokoli a nevelt gyerek, de mindezek mellett asszem bead szorvanyosan 1-1 rossz tulajdonsagot is.
    Ha viszont te neveled a gyereket, akkor mindig ertesitest kapsz arrol, hogy pl a gyerek falank, ezesetben megnyilik egy ablak, ahol pl megmagyarazod a gyereknek, hogy nem jo sokat zabalni, mert elhizik, ekkor torlodik a falanksag, de persze donthetsz ugy is, hogy a falanksah helyes dolog, akkor azt mondod a gyereknek, hogy zabalj csak tovabb fiam, es akkor nem torlodik ez a tulajdonsag.Persze, itt is van egy veletlen % hogy megsem sikerul lebeszelned, vagy epp biztatnod a gyereket.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #50 üzenetére

    Szevasz, kisse kiment a fejembol, hogy valaszolgassak itt, jopar honapja :D
    Halvany gozom nincs mely DLC-k jok...

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #52 üzenetére

    Mi az, amit nem ertesz ?
    Talan csak barokent kellene kezdjel, es ugy tanulgassad...

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #55 üzenetére

    Nahat, teged uldoz a balszerencse, ha ezzel a jatekkal jatszol :DDD

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #57 üzenetére

    Akkor esetleg Tetris? ;] :P
    Vagy dos-os Exploration, kurvajo jatek olyasmi mint a Colonization, ha azt esetleg ismered...
    Ha egyik sem valik be, a Crusader Kings-et is beleertve, emlitsd majd meg hogy meg milyen jatekokat szeretsz, hadd ajanljak neked valamiket.
    En arra varok, hogy legyen penzem, hogy megvegyem a C.K II-t, mar hianyzik, en sem vagyok asz benne, egyetlen egyszer sikerul 75-80 ezer dinasztiapontot csinalnom, de az meg eleg messze van a franciaktol, nekik asszem 100k.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #59 üzenetére

    Nekem a HOI 2 tetszik a legjobban, a 3as tul bonyolult volt nekem :D , a 4esben latok eselyt, neztem videokat eleg jonak tunt, A 2-esben elfoglaltam a magyarokkal Nemetorszagot es a csatlos franciak kivetelevel asszem mindenkit, a ruszkikat levertem, mar csak az amcsik tartottak magukat, veluk Szovjetunioban a Kinai hatrhoz kozel csaptam ossze, aztan valahol elveszett az a mentes, de nem 100%. Vagy 130 hadosztalyom volt es vagy 10 atombombam.
    Jutanyos aron ;] meg is vennem toled, de asszem en a GOG-on fogok ra beruhazni, mert egyszerubb, letoltod a jatekot es kesz, a Steamen meg kell a fiokodban vacilalni, es amugy is, a Steames fiokom kisee el van cseszve, mert valami regi fiokkal regisztraltam oda, ami nem tudom meg mukodik-e, es a pot-emailembe sem tudok belepni (mar vagy 10 eve nem leptem be, egyszeruen a jelszot sem tudom, meg ilyenek) hogy atirjam a jelenlegi mail cimemre a Steam fiokot, es mellesleg az egesz az otthoni gepemen van, amint az elmult 3 ev alatt nem sokszor lattam, mert Angliaban vagyok.
    Mellesleg a Skyrimet is meg akarom venni, na azt az e-bayen kb 25 fontert lattam, de most nincs penzem.
    Valamint megneznem jutanyos aron a Fallout 4-et is, Angliaban 2015 oszen jelent meg 60-65 fontert, draga volt igy akkor nem vettem meg.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz woryz #61 üzenetére

    A 3as tul bonyolult volt elsore, es rengeteg jarasra osztottak fel a megyeket, azaz tul sok teruletre, habar mondjuk igy meg jobban tortenelemhu teszem azt fel, mert a hadseregek nem nyomultak elore naponta 200 kilometereket, a 4esben meg valami politikai fokusz es ilyesmi tetszett, de a legjobban nekem akkor is a 2es tetszik, mert abban voltak azok a cegek amelyekkel kifejlesztetted a dolgokat, az erosen tetszett, meg a tankok kepei, es az egysegekhez csatolhato alegysegek kepei is, jobban atlathato volt a hadseregek igazgatasa, es mint mondtam akkora volt Magyarorszag (Europa kb 2/3-a), Szovjetunio, India egy reszet is megszalltam az angoloktol (vegulis ott volt a heftalita, azaz feher hun birodalom is :D ), szoval akkora volt Magyarorszag, hogy Dzsingisz kan elsapadt volna az irigysegtol :DDD (a mongol birodalom volt a legnagyobb kiterjedesu birodalom a Fold torteneteben).

    Nekem mindket jatekban, azaz a Skyrimben es a Falloutban is tetszettek a kiserok, nem mondom hogy tokeletesek, de kis gyakorlassal lehet oket kezelni.Amugy akarmilyen fokozaton jatszol, a kutya ki tud nyiffani, ezt tannusitom, csak nagyok kemeny, de ha raszall 2-3-4 ellenseg, akkor ki tudjak csinalni.

    Ez a babos dolog melyik jatekban van, gondolom hogy a HOI-ben, de melyikben?

Új hozzászólás Aktív témák