Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz barnam_ #1506 üzenetére

    Nem!!!Nem értettél,ill,félre,vagy rosszul fogalmaztam,s a táblázatból nem látszik.
    Szval:
    Jött a 2 Mushkin ram 2x2 giga.1000MHz/5-5-5-12 2-2,1V ez a hivatalos..
    Mikor a Reapereket vettem akkor is kinlódtam,mert x szorzó 1:1,5 (cpuZ 2:3-ja)
    jó volt neki,de 1:1-ben ...khm,s pl,1,125 ös szorzón csak...1200MHz.
    Teszt:
    bios gyári érték 2v 5-5-5-12v és 1000MHz.Ezen memtest kb 1 óra.(fontos,mert ha itt hibázik szar alapból.)Utána gondoltam laza 1066-ra rakom.Tettem és ..nem is bootolt be!
    Na ekkor szépen 10MH-ével mentem felfeklé,hogy lássam mi a fenét tud..Minden mentest 3-400%-ig futott,az a sok idő,mert ha eldob..pocsékba ment.
    Mikor végeztem(megtaláltam a végét)az adott feszen lazítottam az időzítést és kezdtem előről.Ha itt is végeztem=sajna hamar)akkor emeltem a fesz,s vissza az időzítét..El se hiszed,hogy miléyen sok idő..De dühített,mérges voltam mert MAGAMNAK akartam megvenni,kell 4-giga jó ram.Ha csak tötyög a proci,400-as FSB-n pl,akkor is tudjam hajtani 1100 körül,ezért fontos az osztó.Viszont..Ha tuningolni akarok,s ugye a nagy FSB-k miatt már csak szinkronban(1:1)hajthatom..akkor 1:1-be tudjon nekem sokat!!(ez a nehéz)A mostani abit lap látod 566-ot megy,a proci benne 5060 fölött.Nekem kell,hogy egy ram menjen 600-as FSB-n 1:1-ben,vagy legalább min 1160-at(az 580-as FSB)Így..ezzel 515-ön tudnám hajtani..ami..alig több mint 4,6GHz.Ezen nem csúcsot nem tudok,de ennyi felett prájmoltam ebben a lapban.S most direkt ezért lett Giga UD3R,mert legendákat zengenek a memkezeléséről.Mindent lecseráélek miatta és nem tudok szaros 4,7GHZ-et se?Ezért teszteltem végig.
    Másik.Holnap elaviszik a reapereket,s gondoltam,egy gyakori beállításon megnézem,mit tudnak 9*400/8*500.Van e különbség.Itt kizárólag a különbségek érdekeltek,hogy a szaros mushkin azt az 1000-ret legalább normálisan tudja?
    Ezért volt.Holnap jön a lapom,szombaton nekiesek mert találnom kell 1200-on szaladgáló 2x2-es kit-et,vagy..olyan 2x1-est ami 4x1 ben is tudja ezt.A Reaperek..azok 4db és hótt meg a lap 1000 körül 1:1-ben,s nekem ez a lényeg

    Na ez 4,2GHz-en volt:[link]

    nem látok már:)

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák