Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Farkaspók

    tag

    válasz Farkaspók #835 üzenetére

    Nem jutottam előbbre, hogy bridge módba kapcsoljam eme remeket. Írtam a T-nek, ezt válaszolták:

    "Kedves Ügyfelünk!

    Bridge módban a nevezett eszköz nem működik. Amennyiben az SSH probléma nem oldódott még meg, akkor javaslatunk, hogy a KeepAliveTimeout állítása adhat megoldást, amit Windowsban lehet konfigurálni. VPN-nek működnie kell, ha nem tudja beállítani, akkor Szuperszerviz külön díjért segít a beállításokban. Elérhetőségi telefonszámuk: 1722

    Amennyiben az eszköz megfelelően működik és biztosítja az internet szolgáltatást, akkor annak cseréje nem indokolt, valamint az egyéb igénybevett szolgáltatások meg is gátolhatják azt. Eszközcserére egyedi kérést, igényt nem tudunk figyelembe venni és ha mégis cserére kerül sor, az sem garancia arra, hogy működik az, amit Ön szeretne.

    Megértését köszönjük!"

    Amit említ ssh problémát, az az hogy eldobja az ssh kapcsolatokat kb. 10 perc múlva, ha nincs rajta forgalom. Egyébként, ugyanez a probléma jelentkezik jónéhány LinkSys router-en is (amíg nem rak rá az ember OpenWrt-t.) Amikor VPN-t ír, akkor meg nyilván ipsec-re gondol, meg sem fordul a fejében, hogy létezik pl. openvpn is. Mindenesetre a válaszból látszik, hogy mennyire foglalkoztatja őket a dolog. Igazából nem is számítottam másra, csak gondoltam először megpróbálom a normális utat. Próbálkozom még, aztán ha végképp nem megy, bedobom a mikróba pár másodpercre, aztán cserélhetik egy más fajtára! :)

    Addig is azonban belenéztem a lementett config-ba, de sajnos nyomát sem találom a bridge módnak. Ha van az olvasók között UPC-s, akinek ilyen route-re van, legyen szíves küldjön egy config-ot (vagy csak azt a részét, ahol a mód van megadva)! A sem baj, ha router-ként működik, akkor is ott lesz a config-ban a lényeg. Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák