Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    AGP-s Sapphire HD2600XT kártyám van, amit ugye hivatalosan nem támogatnak a mai driverek.
    Én eddig a driver INF fájljaiba való beírással oldottam meg, hogy felismerje az AGP-s kártyát, de pár hónapja egy AMD-s hír topicjában linkeltek nekem egy Hotfix-et, amit felrakva utána simán felmegy a driver.
    Csak most nem találom, hogy hol volt...
    XP-hez és Win7-hez is kellene.

  • atesss

    addikt

    [link]Üdv !
    Sapphire HD2600XT AGP kártyám van, XP-re szeretném telepíteni (utána majd rakom fel a Win7-et is).
    Az AGP-s kártyákhoz egy külön driver van, hotfix: [link]
    (Először én azt hittem, hogy ez csak egy párszáz kb-os patch, ami után már települ a sima, PCIe-esekhez való driver és catalyst).
    A listából ezt "Radeon HD 2000 Series AGP" néven lehet kiválasztani.

    De aztán kiderült, hogy ez egy teljes 9.12-es catalyst, csak úgy 6MB-al nagyobb, mint a PCIe-es.
    Viszont a driver nem települ fel, a telepítéskezelő ezt írja ki a logban:

    Meglévő csomagok
    Catalyst Control Center
    ATI Catalyst telepítéskezelő
    Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable 32bit

    Telepítendő csomagok
    ATI videokártya illesztőprogramVégső állapot: Sikertelen
    Tétel verziója: 8.681.0.0000
    Méret: 40 Mbyte

    Egyéb észlelt eszközök
    ATI Radeon Graphics Processor
    Gyártó ATI Technologies Inc
    Eszközazonosító 0x9586
    Kereskedő azonosító 0x1002
    Kategória kód 0x030000
    Ellenőrizte: 0x00
    Alrendszer azonosító 0x0028
    Alrendszer eladójának azonosítója 0x174b

    Hibaüzenetek
    Illesztőprogram telepítés: az illesztőprogram-csomag aláírása hiányzik

    Próbáltam volna külön elindítani a driver telepítését is ( I:\ATI\Support\9-12_agp-hotfix_xp32_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\XP_INF\CX_92502.msi) , de azt is csak a telepítéskezelővel lehet. :W
    Mert akkor hátha bejött volna a szokásos XP-s "nem aláírt az illesztőprogram, mégis telepíti" üzenet.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Mika1227 #7298 üzenetére

    Friss telepítésű XP alapból SP2-vel, de az SP3-at már felraktam (lehethogy ez volt a gond), meg minden frissítést is, ami azóta jelent meg.

    Közben próbálkoztam a korábbi módszeremmel, manuálisan hozzáadni az eszközazonosítkat a PCIe-es driverhez: [link]
    De ezzel sem működik már, mert megváltoztatták a driver szerkezetét (nincsenek már ilyen fájlok: C:\ATI\SUPPORT\[Current Version]\Driver\Driver\CX_*****.INI
    C:\ATI\SUPPORT\[Current Version]\Driver\Driver\INSTALL.INI
    ). :O

    Aztán találtam egy ilyet, ezt átkapcsoltam: [link]
    De elsőre így sem telepedett, úgyhogy most leszedek mindent, és újra próbálom.

  • atesss

    addikt

    válasz Mika1227 #7300 üzenetére

    Most sem ment...
    Akkor próbáljam meg újra az egészet leszedni, és felrakni ?
    Elég reménytelennek tűnik sajnos.

  • atesss

    addikt

    válasz Mika1227 #7302 üzenetére

    Nem.
    De itt az illesztőprogram aláírásával van gond.
    Meg azzal, hogy hiába kapcsolom ki az XP-ben az ellenőrzését, szerintem nem ott van az az ellenőrzés, ami a hibát okozza, hanem a Catalyst telepítéskezelőben.
    És azt nem lehet kikapcsolni. Illetve talán parancssori paraméterrel futtatva talán ki lehet valahogy, de ezt nem tudom.
    Ugyanis összehasonlítottam a PCIe-es, aláírt drivert, és az AGP Hotfixes nem aláírtat:
    Az aláírtban az
    I:\ATI\Support\9-12_agp-hotfix_xp32_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\XP_INF\CX_*.cat kb. 60kb-os.
    Viszont az AGP-s nem aláírtban a CX_92502.cat csak 1kb-os.
    Vagyis az AMD ugyan kiadta az AGP-s drivert, de elfelejtette aláiratni. :W
    Így viszont lehethogy igazad van, hogy a régebbiben talán nem felejtették el.
    Azt nem értem, hogy ilyenkor nem szokás tesztelni a kiadott akármilyen drivert ? :W
    Mert ez a hiba azonnal kijönne.
    Biztos gondolták, hogy csak a "szokásosat módosítottuk a PCIe-es driveren", ez úgyis megy. Csak az aláírás maradt ki...

    De most megpróbáltam az XP eszközkezelőből a driver frissítést, és elvileg fel is rakta (bár hiába van kikapcsolva az XP-ben, mégis megjelent az "aláiratlan illesztőprogram" figyelmeztetés :F ).
    Most fogom ujraindítani, és kiderül tényleg működik-e.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Mika1227 #7304 üzenetére

    No működik ez az XP-eszközkezelőből való frissítés.
    A Control Centert, meg a többi dolgot fel tudta rakni a telepítő, csak a driverrel volt gond.
    De most úgytűnik az is megy.
    Lehetséges, hogy a Catalyst telepítő máshogy rakná fel a drivert, mint az XP driverfrissítés ? Mert látszólag minden működik most.
    Sőt a Control Center még magyar is, és úgytűnik többet tud, mint régebben (a régi XP-men egy most már kb. 4-5 hónapos driver volt fent).

    Most be kéne állítanom VMware-ben egy virtuális gépet minnél előbb, úgyhogy egyenlőre ha megy, akkor nem tudok foglalkozni tovább a dologgal. Majd este visszatérek erre. Neked (egyenlőre) köszi a segítséget. :R

    Addig is várom a többiek ötleteit is !

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Az AMD letöltési oldalán ugye 10.3-as Catalyst van ilyen (ha magyarul akarom), hogy :
    1.) ATI Catalyst™ 10.3 Suite for Windows 7 (32-bit) - (English Language Only) - 52.8MB

    ATI Catalyst™ 10.3 Components Windows 7 (32 bit):
    2.) Display Driver Only - 30MB - Display Driver 1 of 2
    3.) Catalyst Control Center for English, French, German, Spanish, Italian, Polish, Portuguese, Greek, and Hungarian - 57.4MB - Catalyst Control Center (Hungarian)
    2 of 2

    Most pontosan mi is van benne a Suite-ban, és mi van benne a CCC-ben ?
    Mert az alap CCC változat pl. 54.0MB, ebben sem angol van csak, hanem a következő nyelvek: Catalyst Control Center for English, Chinese Simplified, Chinese Traditional, Japanese, Korean, and Thai.
    Ez csak azért több 1,2MB-al a 1.)-nél, mert több nyelv van benne, de egyébként pont ugyanaz ?

    ATI Catalyst™ 10.3 Profiles Update
    Ez pontosan micsoda ?
    Csak néhány játékhoz egy frissítés, a 10.3-as Catalysthoz ?

    Az Avivo Video Converter pontosan mit is tud, és azt mennyire jól tudja ?

    És mi ez a HydraVision for Windows 7 ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    #8674 -re valaki ? [link]

    Az ugye kiderült, hogy a Display Driver-t + a CCC-t is fel kell rakni, bár ezt eddig is sejtettem.
    De azt még mindig nem értem, az egybegyúrt megoldás mitől foglal ennyivel kevesebb helyet ?
    Meg az Avivo Video Converter és a HydraVision for Windows 7 sem tudom továbbra sem, hogy pontosan mi is, mit is tud.

  • atesss

    addikt

    Hát jelenleg az AMD "Graphics Drivers & Software" termékválasztós letöltési oldala [link] meg hibával elszáll . :U
    Elvileg ez a link közvetlenül a hiábás oldalra dob (a Linuxos driverek kiválasztása pl. megy, meg az XP-seké is): [link]
    Compilation Error
    Description: An error occurred during the compilation of a resource required to service this request. Please review the following specific error details and modify your source code appropriately.
    Compiler Error Message: CS0433: The type 'ASP.vista32_optional' exists in both 'c:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\us-en\b17c1bf6\2b32ab6\App_Web_r17v46fs.dll' and 'c:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\us-en\b17c1bf6\2b32ab6\App_Web_v30-ch_z.dll'

    Win 7 x86 + IE8.
    Firefox-al még nem tudtam próbálni, mert még nincs fent, nemrég lett telepítve a rendszer.

    Persze a game.amd.com oldalon keresztül megtalálható, csak azért ez egy elég komoly hiba. :U

    MOD:
    Jobban átolvasva a hibaüzenetet, lehet nálam van inkább a gond ? :F
    Csak akkor meg miért megy az XP-s, meg a Vista-s driver kiválasztása ?
    Vagy az IE8-al ? No mindj. felrakom a Firefoxot.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Látom itt mindenki nagyon dicséri az ATT-t.
    El tudná valaki részletesen magyarázni, hogy pontosan mi is ez, miben tud többet / jobban, mint a CCC, mikor érdemes használni ?
    Mivel az elmúlt 2-3 évben nem nagyon volt játékra igazából alkalmas gépem, ezért nem foglalkoztam ilyesmivel (ismerősöknek meg álltalában NV van), de most abszolút érdekel a téma hogy van végre egy normálisabb gépem (bár egy E3300 még kell bele, mert a mostani egymagos, Cedar Mill-es Celeron csak ideiglenes) , 4670-el.

    Hétfőn este raktam fel a 10.3-at + CCC-t, most meg cserélhetem is le...
    Ilyenkor továbbra is unistall ajánlott, nem ?
    Uninstall sorrend ugye teljesen mindegy (driver vagy CCC először) ?
    És a 10.4 installnál ? Meg mert valamelyikőtök írta itt az előbb, hogy az egyik sorrendben nem akart fölmenni.
    Bár a fentiek alapján lehet nem is CCC lesz...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák