Új hozzászólás Aktív témák

  • Yeti910331

    aktív tag

    Helló!
    A Build Games címszó alatt 4 főbb játékot értek: Blood, Duke Nukem 3D, Redneck Rampage és Shadow Warrior. Azért adtam nekik ezt az összefoglaló nevet, mert mindegyik ugyanarra a grafikus motorra épült (a ’Build’-re), amit Ken Silverman (programozó) készített (bővebb infó angolul[link]). Egy biztos, mindenféleképpen érdemes egyszer kipróbálni.
    Ha XPn nem indulnának (ami valószínű), telepíteni kell az XP-Patchet. Az ezen[link] az oldalon levő leírás szerint kell a patchet telepíteni, de ha nem tudtok angolul, akkor telepíteni kell a patch-et. (Persze a Blood-hoz, a Duke3D-hez és a SW-hoz nem kell feltétlenül ez a macerás patch. Pár sorral lejjebb erről is szó esik.)
    Lássunk hozzá. Telepítsd a játékokat a következő mappákba:
    -Blood: C:\Games\Blood
    -Duke Nukem 3D: C:\Games\Duke3D
    -Redneck Rampage 1,2: C:\Games\Redneck1, Redneck2
    -Shadow Warrior: C:\Games\SW
    Most pedíg telepíteni kell a patch első részét[link] (minden le van írva benne magyarul). Ha kész vagy, jöhet a második rész[link], amit már csak másolni kell (szintén van benne magyar leírás).
    Lehet kezdeni a játékot! Ha bármi probléma van, csak szólj. Köszönet a fordításért a magyar népnek.
    (A SETUP.EXE-hez már nem is nagyon kell hozzányúlni feltéve, ha állítani akarsz az irányításon, a felbontáson vagy multizni akarsz. Ám ha nem boldogulsz vele és megkérsz, összedobok 1 magyar leírást.)
    És mint ahogy azt fent említettem, „nem mindíg kell a macerás patch”. Ehhez a 3 játékhoz készítettek már pár játszi könnyedséggel telepíthető XP kompatíbilis motort (egyesek grafikai újítást is tartalmaznak). Kezdjük!
    Blood: ehez tudomásom szerint csak ez a Quake motoros[link] mód (Transfusion) létezik, ami nem túl jó, mert elveszi a játék feelingjét.
    Duke Nukem 3D: ehez viszont már több féle cuccot is találtam. Duke3D_w32[link], xDuke[link] (ezt ajánlom), JFDuke3D[link], Eduke3D[link].
    Shadow Warrior: ehez csak 1 volt JFShadowWarrior[link].
    És lehet hozzájuk egyéb frissítéseket is letölteni a többségében hivatalos oldalakról, nameg persze képek is vannak hozzájuk.
    Blood: [link]
    Duke Nukem 3D: [link]
    Redneck Rampage: [link]
    Shadow Warrior: [link]
    Jó szórakozást!

    Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

Új hozzászólás Aktív témák