Keresés

Aktív témák

  • filo-p

    csendes tag

    Hey!

    BrokerNet...olvasgatom itt a dolgokat...van mit tanulni!
    Nagyon szívesen beszélgetek bárkivel, aki a tényleges pénzügyi tanácsadásra kíváncsi. Pénzügyi tanácsadásra, mint presztízsre, és nem arra, hogy ki mit akar eladni, és ki kit képvisel, ez messze van egy független pénzügyi tanácsadástól, ahol az ügyfelet szolgálod ki!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Pörp #3467 üzenetére

    Szia!

    Brókernet lévén sok mindent nem mondtak el Neked. Én ismerem, mivel találkoztam velük, takarítom is a szemetet utánuk, ugyanis:
    1. Független pénzügyi tanácsadással foglalkoznak... na igen, a kérdésem az lenne, mitől független? az ügyfél érdekeit nézi? Nem igazán, inkább a sajátját, a jutalékot, ezért nagyon sokan képesek embereken átgázolni. Ők egy-egy biztosító érdekeit képviselik, ugyanis azokat a termékeit ÁRULJÁK!!! Ha nekem az ügyfél a fontos, és nekem az, én nem árulok neki semmit, hanem megkérdezem mit szeretne, megnézem miben van benne, és felvilágosítom, utána ha kéri, tudok segíteni neki, és megkeresni azt, ami neki jó.
    2. Kijött egy összeg. Remek, még ha bele is fér, kifizeted minden évben. DE! Ki rakja be a pénzed és hova, meg miért? És ha valakire rábízom a pénzem, mi az, hogy nem nyúlhatok hozzá? Hagyjuk ezt! Megint kinek az érdeke? Teleszórták ilyen szemetekkel a piacot, de az ember pénze csak bent van, és nem kezelik, ez elfogadhatatlan. Neked adnak rá lehetőséget, mondjuk egy vagy két alkalommal ingyen áthelyezheted, a többinél durván fizetni kell, de egy ilyen időszakban hányszor kellett volna? És hányszor tették meg? Ennek a következménye, hogy az ilyen típusú befektetések átlagosan 50 és 80 százalék között buktak. A megoldás egyszerű lett volna, oda kellene figyelni az emberek pénzére, és nem csak passzívan berakni valahova, aztán majd lesz valami vele.
    Én ezt nem tudom elfogadni!! Gáz!!!
    És lehet ezt normálisan csinálni, és a TÉNY, hogy bármelyik intézet meg is tehetné, és ugyan meg is teszik az aktív kezelést, de a tényleges tőkét csak maguknak termelik meg, az ügyfél fel semmit!!
    AKTÍV befektetés az országban, ahol az áthelyezés INGYENES csupán egyetlen egy helyen van, egyetlen egy ilyen cég van, és az ügyfelek nem, hogy nem ismerik a mínusz szót, de veszteséget sem értek el!
    És én ehhez adtam a nevem, mivel a többi sajnos katasztrófa, volt, hogy megkerestek, hogy itt-ott dolgozzak, de miután 15 perc után nem mondták el, mit kell tenni, és milyen cég ez... felejtő.
    És a legfontosabb számomra. Ezeknél a cégeknél a legtöbb ember nem tudja miről beszél, nincs szakmaiság, hozzáértés a háttérben, és nincs ilyen termékük!!! Én úgy mondom el az embereknek, hogy a saját bőrömön tapasztalom, hogy basszus ilyen aktív kezeléssel akármit teszek, nem megy lejjebb :) csak nő a pénzem, mert van aki figyel rá, és erre én is akkor nézek rá amikor akarok, akár óránként!!! És nem egy év múlva az értesítőben tudom meg, hogy elbukott a pénzem!
    Nos, remélem tudtam választ adni a kérdéseidre és segítettem!
    Peti

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3488 üzenetére

    Köszönöm, hogy szóltál, ezeket elfelejtettem beleírni, akartam erről is, csak így is sokat írtam. :) Eseti díjról nem beszéltem, de akkor sem lehet az megoldás, hogy az valamilyen szinten felhúzza, vagy ha pénzpiaci alapban van, úgy gondolom nem arról kellene szólnia, hogy az termel ki valamennyit, hanem az egész terméknek az ügyfél érdekeit kellene szolgálnia, mindenféle bukás nélkül.
    Olvastam mit írtál biztosítókról.
    Nos. A kezeletlen unit linked termékek nagyon sokat buktak, és tény, hogy 2009-ben már pluszban voltak, meg idén is alakulnak, de ezektől végem van, mikor azt akarják beadni nekem, hogy igen buktak, de az a válság, meg különben is hosszútávra tervezünk, 5 évig nem is kell hozzányúlni...stb. (ezeket bnet-től hallottak alapján írom, saját tapasztalat). Ezeket hagyjuk. Vagy számoljunk, hisz ugye a matek nem hazudik. pl. buktak 2008-ban 31 százalékot, 2009-ben már bőven pluszban voltak, megtermelték a 33 százalékot. Ez csak egy példa, hasonlókkal találkoztam nem is kevéssel, és szerintük ez így rendben van, mivel így kitermelte a bukás mértékét, sőt pluszba is került. Hmmm... pl. 100-ból ha levonunk 31 százalékot az ugye 69. Következő év--> plusz 33 százalék. 69-nek a plusz 33 százaléka az nem 100!!! hanem mínusz 10 százalékkal kevesebb. Vagyis ha a tényleges adatokat vesszük, és valaminek elbukják az 50 százalékát, akkor nem 50-et kell dolgozni azért, hogy 0 legyen(inkább százat, hogy nulla legyen), vagyis hosszú évek munkájával megkeresett pénzek mennek el, így éveket dobunk a kukába, ez eléggé fájdalmasan érinthet embereket, ha pl. ezt nyugdíjcélú megtakarításként tették félre. Nos én ebben vagyok partner ügyfelekkel, és ez nem fordult elő.
    Természetesen adatokat nem a kis ujjamból szoptam, hanem tényeket közlök, és ezeket bárkivel szívesen megosztok. Viszont úgy gondolom az én befektetésemhez senkinek nincs köze, azt nem mutogatom, hogy mennyi pénzem van, nem ilyen céllal írtam ide.(Az én befektetésemnek 6 % a költsége!!! kamatos kamat mellett ki tudok venni belőle, ha csak átlag 15 % kamatot számolok, havi szintű járadékként is akár, elég rugalmasan tudom változtatni.)
    Az 5 százalékot ne tekintsünk tényleges, reál hozamnak, amíg infláció alatt van, addig csak forintálisan van több pénzem, vásárlóértéke épp ezért kevesebb. Tény: 2008-ban euro alapú befektetések nálunk, 16 százalék volt, ez azt hiszem magáért beszél az akkori időszakban, ezzel kapcsolatban lehet vitatkozni, miért nem több? de nem is mínusz 50 százalék.
    Az elmúlt 70 év alapján a részvények kezeletlenül hoztak 12,8 százalékot (S&P 500), nos mi ezt még kezeljük is(24 órában figyeljük), kiküszöbölve ezáltal a bukó szakaszban lévő időszakot, így nem csak azt küszöböljük ki, hogy veszteség ne legyen, de időt sem dobunk a kukába ezáltal. És valami oknál fogva még egy ügyfél sem sértődött meg, ha hoztunk 20-40 százalékot! :)

  • filo-p

    csendes tag

    Kedves DrM! Kedves Széltoló!

    ELőször is köszönöm a kiegészítéseket. Amikor idetaláltam erre a honlapra, azért gondoltam, hogy írok, mert tudok (érdemben is) hozzászólni, másrészt azt látom, nem csak olyan emberek írnak ide, akik "fikázni" tudnak, hanem tapasztalatuk is van, valamelyest rá is látnak a dolgokra, és ezekkel az emberekkel szívesen vitázok, a szó olyan értelmében, hogy eszmét cserélünk, megbeszéljük ki mit tud, összehasonlíthatóvá tesszük, és a matek ugye döntő; nem pedig sárdobálózás megy vita címszó alatt. Keresem mindig a nálam okosabb emberek társaságát, mivel szeretek tőlük tanulni.

    Látom már mi okozhatott félreértést, ezt kezelném most. A legfontosabb: KOMOLY, őszinte, egyenes, gerinces embernek tartom magam, ezért is foglalkozom ezzel, sok keresgélés után, ahol csak bnet és társai mézesmadzagja volt. Komoly oktatást kapok, komoly szakmai háttér van, és nem csak magukat pénzügyi tanácsadónak csúfolni merő egyének vannak, hanem a konkrét, tényleges munka, mint presztízs, tényleges, szakmai alapokra, tényekre helyezett tanácsadás, semmi máshoz nem adtam volna a nevem! Valljuk be, ott nem független tanácsadás van, hanem érdek, méghozzá jutalék. Ők számomra az ügynökök, akik az adott pénzintézetet képviselik (ügynök jelentése is, valamilyen ügy képviselete, de ez nem az ügyféléaz intézeté, de akkor könyörgöm, mitől független?).
    Pontosan ezért merem kijelenteni, hogy én nem vagyok ügynök, és NEM ÁRULOK semmit!!! Ezeket kérem helyretenni, mert ettől tartom magam profinak, és ettől tudom elit módon kiszolgálni az ügyfelet. :) Az alapvető probléma, amiért a korábbiakat írtam, ami nekem nem tetszik, az nem a termékekkel van, hanem az intézetek hozzáállásával, és én nem Rólatok beszélek, akik értenek annyira hozzá, hogy tudják kezelni az UL terméküket. Hanem nagy átlagban az emberek ezt nem tudják, mert nem értenek hozzá, nincsenek felvilágosítva, és a 600 000 UL is ezt bizonyítja, én ebből a szempontból néztem ezeket a dolgokat.
    A másik fontos dolog, az értelmezés!!! Kérlek Titeket, ha a hozzászólásomat idézitek, azt kellő körültekintéssel és tisztelettel tegyétek, ugyanis nem írtam olyat, hogy garancia van! Ebben a szakmában úgy gondolom nem szabad ilyet mondani( ezért vagyok különb az ügynököknél), ha csak abból indulok ki, hogy pl. a new york-i tőzsde a böfire is reagál, annyira érzékeny, mint amilyen maga a pénzpiac is, akkor ki mondja azt, hogy garanciát ad nekem erre, ha pl. elúszik a pénzem 50 százaléka, akkor garancia van, és ha más nem, saját zsebből kártalanít. pl. erre: az OTP 2008 őszén elindult 8300 ft-ról nagyon durván bukni, meg is állt 1272 ft-on. Csányi Sándor úgy reagált, gyerekek, válság van! Hagyjuk ezt, nekem sincs varázspálcám! Akkor jeleztük, hogy venni kellene, így mire felment 5700-ra, kerestünk az ügyfeleknek 400 százalékot!!! Hagyjuk ezt, nekem sincs varázspálcám! Szóval hagyjuk a garancia szót e tekintetben, erre nincs, figyelni kell, kezelni, és megoldható, hogy az emberek nem buknak rengeteget, de megint körbe értem, és megint ott tartunk, hogy nem igazán érdekük a pénzintézeteknek, hogy az emberek zsebeit pénzzel tömje meg... én legalább is sok ilyen nem találkoztam, persze a másik oldalon meg vannak az üvegpaloták.

  • filo-p

    csendes tag

    Megint a lényeget nem írtam le. :)
    Én Top Finance munkatárs vagyok. Mi szembe megyünk a legtöbb pénzintézettel, és ez nem tetszik nekik, ezért van egyfajta "közutálat" felénk, mert miután leülünk az ügyfelekkel, felvilágosítjuk őket a termékeikről, költségszerkezet stb. Legtöbbször vegyes, díjtartalékos életbiztosításokkal találkozom, amikről gyorsan ki lehet számolni, mennyi is van benne, hol tart, mióta fizeti stb. Átlagemberek ezeket azért kötik, hogy biztosítva legyen az életük, de mikor baj van, nincs olyan kiegészítő paramétere a biztosításnak, ami neki kellene, köpködés van ezért biztosító felé, amit megértek, de ezeket nem mondták el nekik. Másrészt a díjtartalék sem hozza az elvárt dolgokat, jó, ha felét ki tudják venni belőle, és az sem igaz, hogy 20 év után minden nyereséges. Sok sírást végig kellett ezért néznem, de ki merem jelenteni, hogy pénzügyi szempontból rendbe tettük ügyfeleink életét, miután olyat kaptak, amire szükségük van, és ami őket szolgálja.
    Nem az UL termékkel van bajom, a hozzáállással.
    Miután ezekről felvilágosítom a tisztelt ügyfelet, utána ő kéri a segítségemet, és ezért nem szeretnek minket, mert ahol megjelenek ügyféllel, onnan el is jön, attól az intézettől, van ahova nem is engednek be minket:) De miért nem tették meg ők? Megtehették volna... bárki megteheti ezt...
    Nekem személy szerint ezekből kifolyólag van egy komolyabb kockázati életbiztosításom, mivel sokat utazom. E mellett befektetésem van a Top Finance-nél, konkrétan: Signal Gold termék, ami Top Finance opciókkal érvényes, ez szintén UL termék!!! Tehát ezért nem szólom le a terméket, mert nem azzal van a baj, nagyon is tud felfelé menni, de ugyanígy lefelé is, és itt a nem mindegy! Ki hogyan kezeli! Általánosságban nem kezelik a pénzintézetek! Mi igen! Top Finance alkusz cég, és ezzel az aktív befektetés menedzsmenttel és 24 órás piacmonitoringgal vagyunk egyedülállóak a piacon, de kíváncsian hallgatom, ha tudtok jobbat!
    Top Finance, a közép európai befektetési és tanácsadó intézet munkatársa vagyok, mint pénzügyi tanácsadó. Független, tényekre épülő tanácsadást végzünk, személyre szabott pénzügyi elemzést végzünk mindenkivel, és ezt folyamatos, magas szintű képzésekkel érjük el, csak így lehet.
    Bárkinek szívesen állok a rendelkezésére, kérdezzetek nyugodtan!
    Peti

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Pörp #3497 üzenetére

    Kedves Pörp!

    Az alapvető probléma a hozzáértéssel kapcsolatban szerintem mindösszesen annyi, hogy rossz a rendszer. Vagyis: ha valakinek van felsőfokú végzettsége, diplomája, akkor oszthatja az észt pénzügyi területen, függetlenül attól, hogy előtt műszaki területen volt, vagy akárhonnan fordult 180 fokkal ide, pénzügyre. Az összefüggést eddig nem sikerült elmagyaráznia nekem PSZÁF-es "szakembereknek" sem.
    Ha nincs diplomája valakinek, az elvégezhet egy BOI-s vizsgát, ott megint gyönyörű dolgokat oktatnak, konkrétan arról szólt, amit nekem is el kellett végeznem, hogy működhessek, hogy azt kell láttatni az ügyféllel, hogy minden miatta van, neki lesz jó, és jött a következő mondat, szó szerint idézem: "ez a látszat, minden szart el lehet nekik adni, volt egy olyan biztosítás, ami az országban egyetlen egy embernek volt, én adtam el, egy bencés szerzetesnek"
    Remek mondom, hajrá! És ezt végig kellett ülnöm, katasztrófa, olyan ügynök képzés megy, hogy öröm volt nézni, és ezek az ügynök tolják tele a piacot a csodálatos termékekkel, amiről azt sem tudják mi is az.
    Ez a nagy baj! Eljöttünk onnan, és azt azonnal el kell felejteni, mert ők azt sem tudják, hogy mi mit is végzünk. Ne haragudjatok az idézett szöveget nem mondom meg ki mondta! Bnet-nél is halom hozzá nem értő ügynök van, a marketing nagyon jó, olyan duma van, hogy tuti jó, de nem értenek hozzá, ügynökök, és ha kell, ha nem letolják az ügyfél torkán a terméket, mindezt független címszó alatt. Ők több terméket értékesítenek, és nagyon sok biztosító megégette már magát velük, de mégis hozzájuk fordulnak, mert tény, hogy az egyik legnagyobb M.o.-on, könnyen tudják tolni ezeket, és nagyon jutalék is van, a vezetők felé meg mégegyszer ekkor, ezért is van üvegpalota meg minden, de ha olyan jók lennének, nem kaptak volna a vezetőségi autók az elmúlt 1-2 évben annyi kromofágot... ez úgy gondolom magáért beszél---> dühös, pénzét vesztett, átvert ügyfél...

  • filo-p

    csendes tag

    válasz anagylevin #3522 üzenetére

    Szia!

    Jól látod a dolgokat, a befektetés kezelés sok mindenen tud változtatni, ha nem megfelelően csinálják, pont ezért szükséges hozzáértő ember, csoport.
    Ott kezdeném ezt a dolgot, amit már említettek itt korábban is. A legtöbb helyen 1 vagy 2 alkalommal az ügyfél rendelkezhet, hogy szeretné átrakni a pénzét, ezen pár alkalom ingyenes, de mivel nem értenek hozzá az emberek... mit tudnának ehhez hozzászólni.
    Az áthelyezés díja, miután már nem ingyenes, általában 1-2%, de 5%-ról is hallottam már, és találkoztam is vele. Az 1-2 % még nem tűnhet vészesnek, de azt figyelembe kell venni, hogy nagyon sok helyen úgy csinálják, hogy az áthelyezés 2 tranzakció abból áll, hogy valahonnan kiveszem a pénzem és máshova beteszem. Remek, számoljunk csak az 1%-kal, ez esetben, ha áthelyezem a pénzem( amit némi hozzáértés alapján kellene csak, nehogy bukóba tegyük át) az így már 2%. Ha nézzük az elmúlt éveket, nem kevésszer kellett átpakolgatni, de számoljunk csak 10 alkalommal, az 20 %. Így elkerültük a bukó tendenciákat, de a pénzünk 20 %-át levonták... mivel költségből élnek, ami azt jelenti az ő nyelvezetükön, hogy ebből gazdagodnak meg. Tehát nem buktad el a pénzed, csak "elátragoskadtad" :)De van olyan biztosító és olyan cég, ahol ezt ingyen meg is teszik!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3523 üzenetére

    Természetesen tudok :)
    Az a titok, hogy nincs titok... ha őszinte kommunikációval szolgálunk ki egy ügyfelet, és ezt látja is, tapasztalja, meg is hálálja, és én ezért még akkor is talpon leszek, mikor b barátaink nem lesznek, és lesz mit takarítanom utánuk :S
    A lényeg, ha Te bemész a Signalhoz, és mondod, hogy szeretnél egy Signal Gold terméket, nagyszerű megveheted magadnak... de drágább konstrukció lesz és nem lesznek rá azok a dolgok érvényesek, mint ami nekem is van, tehát Top Finance opciókkal érvényes. Tehát önmagában a Signal Gold termék semmivel sem különb társainál. Említettem, hogy a Top Finance alkusz cég, és ezért mondhatom ki magamról, hogy független vagyok, mert nem képviselem semelyik pénzintézetet sem azáltal, hogy konkrétan ugyanazt a terméket árulnám jó jutalékért, mint amit Te magad is megvehetsz a Signal biztostónál. Olyan dolgokat alkudunk ki, amik nem elérhetőek normál esetben, alkuszok dolga, van 461 jelenleg. De ez nem lehet biztosíték ugye arra, hogy az jó is. Ebben az esetben vedd figyelembe, hogy 2 szerződés él, egy a biztosító felé, egy meg felénk, amiben le van írva, hogy a pénzre mi adjuk ki az utasításokat, és ezért nem is úgy kezelik, mint a többit. Ez biztosíték az ügyfél számára, mivel a bit kimondja, hogy amit pl. ma aláírsz pl. 20 éves futamidőre, arra végig az vonatkozik, nem lehet változtatni, legfőképpen nem egyoldalúan--> lásd bankok, hitelek stb. emberek belerokkannak az egyoldalú szerződésmódosításba, mivel a plusz költségeket az embereken hajtják be. Ha én megszűnnék, ami nem fog előfordulni :), a szerződés miatt végig az lesz és úgy, ahogy le van írva, ez törvényi kötelezettség.
    Tehát a Signal Gold terméket ennek fényében kell nézni, Top Finance opciókkal, amivel meg úgy alakítgatod, ahogy akarod.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3529 üzenetére

    Ha azt mondom, hogy az áthelyezés ingyenes, akkor azt hiszem ez nagy dolog! Ugyanis Magyarországon egyetlen egy pénzintézet sem vállalta az ingyenes áthelyezéseket. A reakció annyi volt, hogy ne vicceljetek gyerekek, költségekből élünk. M.o.-on mindenki így reagált, ezért sem vagyunk hajlandóak ilyenekkel foglalkozni, aki nem hajlandó az innovációra, hogy az ügyfél fontos. És rájöttek, ha előbb adnak, utána kapnak is.
    Ehhez hozzákapcsolódik a 24 órás piacmonitoring, jól képzett piaci elemzőkkel. Ha várhatóan változás lesz, és bukóba fordulhat, áthelyezés lesz, és minden ilyenről az ügyfél tud, ugyanis abban a pillanatban felvesszük vele a kapcsolatot, hogy javasolt az áthelyezés, tehát nem önkéntesen tesszük, ha ért hozzá, megbeszéljük, ha nem akkor megoldjuk mi neki.
    Ezenkívül a költségszerkezetben annyi van, hogy az első 2 évből vonnak le 6 %-ot! Ezt 20 éven keresztül, nálam is, mivel annyi a futamidő, ez forintalapú. Ez kezeletlenül sem tud elfogyni, 20 év után nincs költség még a 6 % sem. 3. évtől azt csinálsz vele amit akarsz, növeled, csökkented, szünetelteted, eseti díj... és nő a pénzed :)
    Az elmúlt 70 évben a kezeletlen részvények hoztak 12,8 %-ot (dollárban), mi ezt kezeljük, így tudunk jóval felette teljesíteni.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3528 üzenetére

    Amerika úgy néz ki megindult ténylegesen is kifelé a válságból. Most kijött a Intel és a JP negyedéves gyorsjelentése, másrészről jobban is alakultak a kiskereskedelmi eladások, összességében ez eredményezte, hogy lázba jöttek a befektetők. :)
    El is indult felfelé a Dow Jones is, S&P is.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3532 üzenetére

    Még fiatal vagyok. :) Ez forint alapú, de nem lesz gáz, ha átállás lesz euro-ra, ezek nem problémák. :)
    Van 10 éves konstrukció is, forint, euro alapú is. Mindenkinek azt keresem, amire szüksége van.
    Az enyémet majd megörökli a trónörökösöm. Ugyanis ezt is lehet, így lehet dinasztiális vagyonokat felhalmozni.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3532 üzenetére

    Nézd, ha majd x múlva, miután feltőkésítettem magam, és esetleg úgy döntök, nem akarom tovább fizetni, akkor nem fizetem, kérhetem belőle az életjáradékomat is. Ez egy nagyon rugalmas konstrukció, tág variálhatósággal, hisz a lényeg az, hogy ne csak most mosolyogjunk, hanem 10 év múlva is. :)

  • filo-p

    csendes tag

    Tulajdonképpen nem is nagyon van, ahol iskolarendszerben meg lehetne tanulni, ügynökösdit lehet tanulni, 4 nap alatt lehet valaki "pénzügyi szakember". Hajrá! Ilyen téren is lenne mit tanulni nyugatról, de az unió már orrunkra koppintott.
    Írországban pl. úgy megy, hogy kihalásos alapon lesz valaki pénzügyi tanácsadó. És ott ez nagyon komoly presztízs. Meg van határozva, hogy pl. 10 ezer emberre mennyi tanácsadó juthat.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3537 üzenetére

    pl. csak 6 % a kezelési költség, 10 éves futamidőnél 10 %

  • filo-p

    csendes tag

    Ettől függetlenül, hogy 20 éves az enyém, ha akarom a 3. évtől nem fizetek, akkor csak a bent lévő dolgozik, viszont esetibe itt is akkor rakok be, amikor akarok, és akkor is veszem ki.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3541 üzenetére

    Nem érted, egyszer már leírtam, de lehet nem vagyok egyértelmű, viszont így itt annyira nem lehet, ez egy hosszabb beszélgetés mindig
    . Csak az első 2 évből vonnak le, és abból a futamidő végéig. Pl. első év 100 ft, ebből mínusz 6 %-->94; 2. év +100 ft, 194-6%--> 182, nos ha ezt levezeted húsz évre, anélkül, hogy bármilyen hozamot is számoltam volna erre, csak így önmagában sem fogy el, 59 körül van, de erre ugyanúgy van hozam, ráadásul, ha az első 2 évben befizetek 300 ezret évente, akkor plusz 3 %-ot kapok is, tehát magyarul csak 3 % jön le. És ez csak az első két évre vonatkozik, és a 3. évtől nincs abból levonás, hanem 100 %ban be van fektetve, csak az első 2 évből vonnak. 3. évtől azt csinálsz vele, amit akarsz, 5 év után kamatadómentesen is kiveheted mindet akár, nem perelhető, nem végrehajtható.
    Mivel így kezelve a kamatos kamatnak elég durva ereje tud lenni, nem is kívánom kivenni 20 év után sem, meg előbb sem, hanem csak a hozamait max, azt pedig havi járadékként is megtehetem, anélkül, hogy a tőke fogyna.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3543 üzenetére

    Nekem nincs mit titkolnom, egyébként 26 éves vagyok.
    És a matekommal semmi baj nincs ezzel kapcsolatban, de amit válaszoltál nem értem... bocs, de most ott a katyvasz.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3545 üzenetére

    Rendben, ehhez fáradt vagyok, de egy valamit érts meg, amit már elmondtam itt nem olyan régen. A Signal Gold termék így semmiben nem különbözik a többitől, talán nem is jobb.
    Amit én tudok Signal Gold termék Top Finance opciókkal, nagy különbség.
    Én tisztelettel beszéltem Veled, mint mindenkivel szoktam, de ugyanezen dolgokat visszafelé is elvárom! Elhiheted, hogy párszor elolvastam már, és azokban nem fogod megtalálni azokat, amikről kérdeztél és beszéltem Neked, de ha valamiről nem tudok valamit, nem okosítok ki senkit belőle.
    Leírtam azt is, hogy M.o.-on senki nem vállalt olyan dolgokat, amivel hajlandóak lettünk volna ügyfél elé állni, Németországban a Signal viszont igen, ezért dolgozunk vele, és a termékre amennyiben Top Finance-n keresztül veszi igénybe valaki olyan dolgok vonatkoznak, amiket nem fogsz magánál a Signal biztosítónál megkapni.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz DrM #3547 üzenetére

    Kedves László!
    Az általad ellentmondásnak számító dolgok azért vannak, mert annyit nem vagy képes felfogni, hogy nem a Signal biztosítónál vagyok, és nem őket képviselem, hanem oka van,miért is velük alakítottuk ki a koncepciót, amit már elmondtam. Amíg ezen lovagolsz, valóban nem lesz érdemi beszélgetés, de az elmúlt pár hozzászólás alapján, amikor ezt többször jeleztem... úgy gondolom nem nekem kellene ezen változtatni.
    És a komoly emberre visszatérve, én nem rágalmaztalak, és amíg nem tudsz felfogni valamit, és nem beszélted át a dolgokat az adott témában, Te ezek szerint megteheted azt, hogy bárkit lefikázhatsz. Ismételten megkérnélek arra, ha engem idézel, azt pontosan tedd!!! Egyszer már volt ilyen, azért osztottál, amit nem mondtam! Én megint nem mondtam, hogy nem tudsz 5 éves időtartamra kötni. Hajrá! Bemész a Signal-hoz, azt kötsz,amit akarsz!
    Érdemi beszélgetés így valóban nem fog kialakulni, amíg a butaságon lovagolsz, már elnézést. Nagyon szívesen leülök Veled, megmutatok mindent, mert azt látom, nem érted, és nem is akarod, viszont úgy érzed megteheted, hogy földbe döngölhetsz embereket. Nekem nincs mit titkolnom, bármit megmutatok és leteszek Eléd, de amíg ilyen hozzáállásod van, hogy a Signal Gold terméken lovagolsz, én pedig Signal Gold Top Finance opciókról beszélek, amit leírtam nem is egyszer, így csak gratulálni tudok. Össze akarsz hasonlítani almát és körtét, amit nem igazán lehet, pedig mindegyik gyümölcs... Privátban, vagy személyesen megbeszélem szívesen Veled, de nem itt így, mert nem is vagy hajlandó befogadni dolgokat, és ezt nem is lehet itt írásban megtenni. Viszont Te tisztelet címszó alatt megteheted azt, hogy x ember előtt ismeretlenül pocskondiázol, anélkül, hogy tudnád miről van szó és mit is csinálok pontosan. Ehhez csak gratulálni tudok! És máris megérkeztünk a Te tiszteletedhez és szerénységedhez, bravó. Hozzáértésedet nem firtatom, ugyanis nem ismerlek, nem tudom mit is csinálsz, így ismeretlenül úgy érzem nincs jogom bárkit is bírálni!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz deedee #3550 üzenetére

    Szia!

    Úgy gondolom, ezeknek a termékeknek nem csak 5 év után kellene nagymértékű változást mutatnia, hanem az első pillanattól, ezért nem mindegy, hogyan vannak kezelve, akkor lehet okosabbat mondani, ha pontosan lehetne tudni miben van, hol van, és akkor lehetne vele számolni, mi történt az elmúlt x évben. ( az én véleményem, hogy a nagy csodát nem igazán kellene várni ezektől, Te már inkább a 10. év felé közelítesz, 10 évnél pedig nem a befizetett összeget kellene, hogy visszakaphasd, hanem azt a pénzt meg kellene duplázni).
    Említetted a bankbetétet. Úgy gondolom szükséges egy bankszámla, hogy tartsunk rajta pénzt, de a nagy lóvékat nem szabad ott tartani szerintem---> pl. nézzünk egy bankbetét, ahol azt mondod lekötöd a pénzed, 1.000.000 ft-ot, ígérnek pl. 7 % éves kamatot, így ugye a bruttó kamat 70.000 ft. Ha Te ehhez hozzá szeretnél nyúlni, vagy épp ki kel venned, mert nem tőkésítik a kamatot, akkor a kamatadó -20 %---> 70.000 - 20 % (14.000 ft)= 56.000 ft nominális hozam. Ha az infláció csak 1 %-kal több adott évben, mint a kamat---> 8 % --->
    1.000.000 - 80.000= 920.000 ft ehhez ha hozzáadjuk a megkapott hozamodat---> 920.000 + 56.000 ft= 976.000 Ft a betét értéke. Vagyis a reál hozam az -24.000ft!!!
    Ezen kellene elgondolkodni, ha valaki bankban szeretné fialtatni a pénzét, ugyanis a bankok mindig infláció alatt osztanak vissza pénzt, ami azt jelenti, hogy forintálisan több pénzt kapsz, a vásárlóértéke kevesebb lesz, nem ér annyit, mint egy évvel korábban. Ezért vannak üvegpaloták, mert az infláció feletti hozamot ők megtermelik maguknak, de nem azt osztják vissza, mert így egy idő után átvándorolna az a tőke a mi zsebünkbe, valljuk be, ez nem érdekük, ezért nem fogja soha senki megszedni magát a bankokon.
    Peti

  • filo-p

    csendes tag

    válasz azigazforest #3558 üzenetére

    Szia!
    Szívesen venném, ha mutatsz ilyet terméket, szeretek tanulni. :)
    A pénzügyi tanácsadás lényegét pedig nagyon jól mondtad feltételes módban, tisztelet a kivételnek

  • filo-p

    csendes tag

    válasz HansW #3582 üzenetére

    Szia!

    A Fund la salle felszámolása nem véletlen, viszont a Star Finance még "működik". :)
    Ha még azt lehet működésnek nevezni...
    Nem tudom, mennyire szabad itt neveket említeni, de az akkori vezetőség egyszemélyes volt, és nem igazán akarta megosztani az igazgatósággal a dolgokat, elhallgatta az alapkezelővel szembeni igen csak fontos dolgokat. A bili ezen borult ki, és az igazgatóság úgy gondolta ehhez nem akarja adni a nevét, és távoztak. Megjegyzem jól tették szerintem, nem túl egyenes, gerinces dolog volt a tulajtól...
    Viszont ennek a következménye az volt, lett, hogy a biztosító a teljes állományt átadta, a star finance ezért tart ott, ahol. Mivel időben tettek lépéseket, és a biztosító látta, hogy nem buktak pénzt, és jó a hozzáállás, csak a vezetővel volt baj, így egy az egyben átörökítette az összeset, és az ügyfelek nem buktak semmit. Ez szerintem azért dícséretes, nem csak az önös érdekek uralkodnak... hajrá

  • filo-p

    csendes tag

    válasz azigazforest #3585 üzenetére

    Köszönöm! Ennyire nem volt friss az infóm, bár azok után várható volt, hogy levesbe megy...

  • filo-p

    csendes tag

    válasz alucardo #3666 üzenetére

    Jogos a felvetés...
    Egyrészt eszembe sincs semmi olyanba belevágni, pénzt ölni, amiről azt sem tudom micsoda, másrészről, évente egyszer odajön valaki és azt mondja, ellenőrizte, és 80 %-ot tett hozzá... hagyjuk ezt. Ráadásul ezek szerint Te nem is láttad. Ebből lesznek ám az érdekes meglepetések. Fájdalmas lesz...
    Én bármikor ráláthatok a saját befektetésemre!!! És nem évente tudatják velem, amit hallani akar mindenki...

  • filo-p

    csendes tag

    Azért rákérdeznék a 2008-as adatokra is, azt hogy sikerült...

  • filo-p

    csendes tag

    válasz azigazforest #3678 üzenetére

    HeY!

    Én mindig csak arról nyilatkozom, amit látok. Hetente 1-2 alkalommal azért találkozom ilyen termékekkel, és őszintén szólva, miután matekoztunk kicsit, nem találkoztam még egy olyannal sem, amiben több pénz lett volna, mint indításkor, sőt nagyon nagy hiányosságok voltak...
    Az könnyen lehet, hogy "hagyták", általában lefelé is hagyják...és ez baj :(

    Ha jól veszem észre, itt általában olyan emberek vannak, akik kezelik a saját befektetésüket, kvázi értenek is valamennyit hozzá( de az átlag ember, aki próbálna tenni valamit a jövőjéért nem tudja egész nap ezeket figyelni, és nem is igazán ért hozzá...), vagy épp akik még mindig hisznek az ígéreteknek mindezek ellenére is. Vagy ebből kifolyólag már megégették magukat...
    De ez az én véleményem, nekem továbbra sem fér bele, hogy el kell fogadni, ha elbukták az emberek pénzét, lehet ezt tisztességesen is csinálni, nem csak értékesíteni, mert jó jutalék van...

    üdv

  • filo-p

    csendes tag

    válasz alucardo #3666 üzenetére

    Ezt a dumát, szó szerint, már 2 helyen olvastam... kamu

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3693 üzenetére

    Nem tudom miből szűrted le, hogy rossz sorozatom van...
    Amíg az okosok tolják mindenféle tudás nélkül ezeket a termékeket, ami elég szomorú, a sok dilettáns, addig nekem nincs mitől tartanom!
    Akinek nem inge...
    Hajrá!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3701 üzenetére

    Én ezt is elvégzem, aki kéri, mivel megoldásokat keresek, találok ezekre a problémákra. Te csak told az okosságodat, azokért nem nekem kell magyarázkodnom, hogy mik történtek ott. Én pénzt csinálok, és halkan jegyezném meg, hogy nálunk egy Ft veszteséget nem élt meg senki, és egy visszaírás nem történt, és valahogy nem voltak rossz hozamok sem. Majd ha ezt Te is megcsináltad a saját cégedben, akkor visszatérhetünk erre. Pont!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3701 üzenetére

    Én ezt is elvégzem, aki kéri, mivel megoldásokat keresek, találok ezekre a problémákra. Te csak told az okosságodat, azokért nem nekem kell magyarázkodnom, hogy mik történtek ott. Én pénzt csinálok, és halkan jegyezném meg, hogy nálunk egy Ft veszteséget nem élt meg senki, és egy visszaírás nem történt, és valahogy nem voltak rossz hozamok sem. Majd ha ezt Te is megcsináltad a saját cégedben, akkor visszatérhetünk erre. Pont!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3701 üzenetére

    Én ezt is elvégzem, aki kéri, mivel megoldásokat keresek, találok ezekre a problémákra. Te csak told az okosságodat, azokért nem nekem kell magyarázkodnom, hogy mik történtek ott. Én pénzt csinálok, és halkan jegyezném meg, hogy nálunk egy Ft veszteséget nem élt meg senki, és egy visszaírás nem történt, és valahogy nem voltak rossz hozamok sem. Majd ha ezt Te is megcsináltad a saját cégedben, akkor visszatérhetünk erre. Pont!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3701 üzenetére

    Én ezt is elvégzem, aki kéri, mivel megoldásokat keresek, találok ezekre a problémákra. Te csak told az okosságodat, azokért nem nekem kell magyarázkodnom, hogy mik történtek ott. Én pénzt csinálok, és halkan jegyezném meg, hogy nálunk egy Ft veszteséget nem élt meg senki, és egy visszaírás nem történt, és valahogy nem voltak rossz hozamok sem. Majd ha ezt Te is megcsináltad a saját cégedben, akkor visszatérhetünk erre. Pont!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3701 üzenetére

    Én ezt is elvégzem, aki kéri, mivel megoldásokat keresek, találok ezekre a problémákra. Te csak told az okosságodat, azokért nem nekem kell magyarázkodnom, hogy mik történtek ott. Én pénzt csinálok, és halkan jegyezném meg, hogy nálunk egy Ft veszteséget nem élt meg senki, és egy visszaírás nem történt, és valahogy nem voltak rossz hozamok sem. Majd ha ezt Te is megcsináltad a saját cégedben, akkor visszatérhetünk erre. Pont!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3707 üzenetére

    Az a baj, hogy elbeszélünk egymás mellett, ebből is látszik. Ezekkel a hozzászólásokkal is, ha nem is szándék, de befolyásolsz másokat. Remek, ha tudod mit csinálsz, de nem egymás mellett haladunk. Én tudom mit csinálok, és jól. De nem a lényeget fogtad fel. Írásban nem is úgy mennek át dolgok.
    Jelzem: olvastam a korábbi hozzászólásokat, és nem mondtam, hogy nem találkoztam tuti befektetéssel.
    Nehéz ebben az országban így dolgozni, amíg ezek helyre nem kerülnek...

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Bogi@ #3779 üzenetére

    Szia!

    Ez a szakma olyan, hogy nem lehet, és nem is lesz mindenki sikeres benne. A sikerért tenni kell. Javaslom olvass sikeres emberekről szólóm könyveket: Gazdag papa Szegény papa, Gazdag papa üzleti negyed... Nagyon hasznosak, alkalmasak arra, hogy bepozícionáld magad, ki is vagy Te, és mit szeretnél az életben. 2 hónap után sehol sem leszel a szakma krémje! Bár amiket itt olvasni, és saját tapasztalatom, amiket látok Bnet-ről, nem tartom valószínűnek, hogy pont az a hely lenne az.
    "van -e pofám megkérni, ugyan az én nevemen menjen már a szerződés... az a gáz, nincs vastag bőr a képemen ehhez a szakmához"
    A saját pénzedről van szó... láttál már olyan sikeres üzletembert, aki, ha pénzről, üzletről van szó, nyuszi lesz, és nem meri vállalni magát? Nem hiszem, átharapja bárki torkát. :) Mert tudja mit akar, és tesz a céljaiért!
    Az, hogy ezt megkérdezed, nincs abban semmi, bár tény, az embereknek egyáltalán nem tetszik az őszinte kommunikáció, ha tükröt raknak eléjük, mert saját magukkal szembesülnek. A TE pénzed, állj ki magadért, vagy hagynád, hogy amiért dolgoztál, kukába menjen??? Ne tedd! Nem vastag bőr kell, őszinte kommunikáció!
    Ha javasolhatok, mivel írtad, hogy "pedig érdekelne a téma....." keress olyan hálózatépítő céget, ahol tanulhatsz. Ne ezt, mert ez nem az, ez tipikus MLM, pilótajáték, meg nem tudom minek csúfolt dolog... Komoly hálózatépítő cégben tudsz tanulni, rengeteget, és még csak ilyen problémáid sem lesznek.
    Ha ezt akarod csinálni, tegyél érte, rakj rendet fejben, mert emberek életéről, és pénzéről kell döntened, és ez csak úgy megy, ha Te saját magaddal tisztában vagy.
    Hajrá

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3783 üzenetére

    Szia!

    Ne értsük félre egymást, már megint. :)
    Nem állítottam, hogy nem hálózatépítő, és egy szóval sem mondtam, hogy nem piacvezető. Ez tény, annak ellenére, hogy sok biztosító már megégette magát vele, még mindig mennek hozzájuk, és piacvezetők. Hálózatépítés akár az Avon, Oriflame, meg hasonlók, amik akár edényeket is árulnak, sőt, meg merem kockáztatni, hogy a világ legnagyobb hálózatépítője Jézus Krisztus volt, bár Ő nem kérte, hogy építsenek templomot, meg mindenki fizessen az egyháznak, de ez egy szubjektív vélemény, ne is menjünk bele. A vallás nem ide tartozik. :)
    De nem ez lenne a hálózatépítés lényege. Természetesen az üzlet, pénzkeresés mellett a tanulás, tanítás. Sok ilyen cég van, valahol lehet tanulni is, és nem húznak le pénzzel, nem romlik a hitelességed sem. Találkoztam én is párral, csak én nem mentem bele azokba, amikre negyed óra múlva sem mondták el a lényeget, pedig egyszerű dolgokat kérdeztem. Többek közt volt Bnet is, meg Ovb, ismerősök kerestek meg vele. Belülről nem tapasztaltam meg őket, eszemben sem volt belépni, most látom egy másik oldalról a munkásságukat, meg hogy egyszer leültem egy Bnet-es ügynökkel, aki megkeresett, kíváncsi voltam.
    És itt jön be, amit Te is mondtál, az erkölcsi oldala, meg a szamárvezetés. Lehet ezt úgy is csinálni, hogy igen csak jól jár az ügyfél is a cég munkatársa mellett. Mert valljuk be az átlag embernek fogalma sincs ezekről a termékekről, mit hogyan kellene tenni. És itt ér véget az értékesítés, ahol kezdődik a tényleges pénzügyi tanácsadás. Ezek az UL termékek szinte mind fejnehéz termék, fejlettebb országokban azért van nagyobb ereje, mert nem 20-on, 30, 40 évesen kötnek ilyet az emberek. 10, 20 év után költségmentesen dolgozik nekik, és miután születéskor indítanak ilyet, van 40-50 éve az illetőnek, és kitermeli magát rendesen a termék, lásd pl. német turisták... ők pl. ma ki sem tudnak úgy jönni érettségivel a kezükben, hogy ne lenne alapvető pénzügyi ismeretük. Hálózatépítés és pénzügyi tanácsadás így kézen fogva ezt kellene szolgálnia. Tanulni!
    Itt nem Rólad/Rólatok van szó, itt átlag embereket (is) keresnek meg, Ti értitek, figyelitek nap, mint nap, de egy átlag ember mit ért ehhez? Mikor tudja figyelni egész nap? Ki kell őket szolgálni, azt hiszem meg is fizetik az ügynököket ezért rendesen, én legalább is elvárnám a pénzemért! Nekem ez az erkölcsi oldalam... Bár akivel fel tudnak vetetni 10 milliós hitelt...áááá az butácska szegény.
    De tudom, mert tapasztalom, hogy lehet ezt jól is csinálni! És kifizetődő!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #3785 üzenetére

    Nagyszerű. Végre egy nyelvet beszélünk, ennek örülök. Meg, hogy végre ilyet is hallani Tőled irányomba.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz amanda562 #3834 üzenetére

    Üdv!

    Ha kétely merült fel Benned, az nem véletlenül van szerintem. Valamiért nem bízol teljesen benne. Valószínű, mivel egy ismeretlen helyre, világba készülsz és nem ismered. A pénz világát valóban az emberek kapzsisága hajtja mindig előre, ezt sokan ki is használják.
    Szerintem 1-2 dolgot kellene helyrerakni magadban:
    - Először is tisztázni kellene a piramis játék és a hálózatépítés közti különbséget. Valóban lehet ezt tisztességesen is csinálni, akik így tesznek, valamiért nem 2-3 hónapig osztják az észt! Egy jó hálózatépítő helyen sokat tanulhatsz, nem csak pénzről, mindenről. Ráadásul tényleges karriert érhetsz el.
    - Lesz mit tanulni... De az legyen az első a szemed előtt, hogy a saját hitelességeddel játszol a barátaid előtt, és más emberek "életével" nem lehet szórakozni, csupán, mert jutalék... bármennyire is sarkosítottam ezt ki, de a korrektség miatt harapok. Egy üzlet mindig ettől lesz nyerő, ha korrekt.
    - Azt meg szerintem el kell felejteni, hogy munka nélkül bármi is lesz, még pénz világában sem. Én elgondolkodnék, hogy mindenféle képesítés nélkül kiválasztott a nagy orákulum, hogy dolgozzak ott, és halom pénzt meg mindent kapok. Ilyen nincs!
    Tenni kell érte!!!
    Saját tapasztalatokból beszélek. Engem is kerestek meg ilyenekkel, és mikor kérdeztem 2-3 nagyon egyszerű kérdést, választ valamiért nem akartak adni. Hát felálltam és tovább mentem... és most jó :)
    Ha ezt akarod csinálni, tanulj sokat, lesz is mit. De keresd meg a legjobb embereket, akiktől tanulni lehet. Az nem biztos, hogy ott van, különben nem lenne ez a fórum sem. :)
    A lényeg: bárki sikeressé válhat, ellenben nem mindenki lesz az ebben az üzletben.
    Nem lehangolni akarlak! Csak tudd mibe vágsz! :)
    Hajrá!

  • filo-p

    csendes tag

    Üdv!

    Mostanában csak szemlélő voltam, de nem keveset tanultam ezekből újfent. Én ugyanis soha nem voltam bnetes, messze elkerültem, bűzlött nekem. Viszont egyre jobban tisztul a kép előttem is.
    Így egyre inkább büszke vagyok arra, amit én csinálok, ezek után van is mit rendbe rakni. Pénzt kezelni lehet normálisan is (a navigator-tól jutott eszembe), ott már van bukás rendesen, ha 7 %-ról van szó + áthelyezési költség. Ez így nem kevés. De nem rossz az ötlet.
    Ezzel szemben nálunk folyamatos 24 órás piacmonitoring van, igencsak szakértő tőkepiaci elemzők ülnek ott, és mindenről tud az ügyfél is, az össze áthelyezés ingyenes!. Ezt csak azért jelezném itt, mert mikor ezt a menedzselést összerakták, a pszáf azt sem tudta miről van szó, és nem is értették minek kell. Egy ilyen folyamatos, aktív menedzseléssel értük el, hogy még egy ft mínuszt sem termeltünk, és ezt nem sokan mondhatják el. Még 2008-ban is, ott lehetett azt hiszem ezt megmutatni, összességében 15-16%. Akkor nagy mértékben haladtak lefelé ezek a termékek is, és a válság rávilágított a kezeletlen befektetések veszélyeire, és mennyire nem olyan pluszos még hosszútávon sem, mint lehetne.
    Ezt csak azért írom ide, mert a mai napig nem fogják fel a biztosítók, bankok sem mi is ez, és miért van erre szükség, ez csak nálunk működik, nincs még egy ilyen az országban, ennyi. Mi raktuk össze. Van mit tanulniuk...
    Az előző témánál, háááát az elég durva, hogy mit kap vissza 3 év után. Az rablás. Ugyanezzel a rendszerrel 3%-os költséggel tudom működtetni a UL-et, MINIMUM pénzénél marad az ügyfél, de mindig bőven felette van, valahogy ezzel nem volt még baj. :)
    Ugyanis az is kezelve van.
    Ebben vagyunk mi profik, pénzkezelésben!
    Bnetes dolgokban nem nagyon tudok hozzászólni, de másban talán tudok segíteni.
    De én menekülnék onnan!
    :)

  • filo-p

    csendes tag

    Kedves qqqqqqqqq!

    Itt olyan emberek vannak, akik elég tapasztaltak ahhoz, hogy ne a levegőbe beszéljenek. Kérlek, vedd észre, hogy egyik kijelentésed a másik után dől be, és nem vagy hajlandó befogadni az információt, hanem feszítesz, de ki ellen is??? Bizony, saját magad ellen...
    Valamiért itt vagy, írogatsz is ide, javaslom "változz vagy lemaradsz"... de feszíthetsz is még... hajrá! Őszintén kívánom, hogy ne legyen igazunk!

  • filo-p

    csendes tag

    válasz jogvedelemic #4356 üzenetére

    Szeretnék szólni, az én UL befektetésem sosincs lent, és piszok jól működik a kamatos kamat!
    Nálam ez kicsit másképp működik, így ezek a hozzászólások, és legfőképpen a hangnem nem túl nyerő! Ezt akkor engedheti meg valaki, ha el tudja mondani magáról, hogy még nem termelt senkinek sem egy Ft veszteséget sem...

  • filo-p

    csendes tag

    válasz szakmázzunk #4366 üzenetére

    Itt még nem volt, másokról nem nyilatkozom.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz szakmázzunk #4370 üzenetére

    Nekem 1 éve van még csak, (mivel akkor kezdtem...), de hogy megnyugtassalak, az 5 évvel ezelőtti is ugyanígy néz ki, és az összes kezelt portfólió, 2008 is.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz szakmázzunk #4373 üzenetére

    Az elmúlt 3 évben mindig megnyertük a befektetők országos versenyét.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz szakmázzunk #4376 üzenetére

    Köszönöm! Hogy konkrétumot is mondjak, ne csak levegőbe lődözzek, attól függően, hogy ki mikor indította az évben, 10,5 és 20 % minden évben volt a teljes tőkén, természetesen portfólión belül, a tőke bizonyos részein (származtatott, kockázati alapok) több is, amivel a ugye feljebb lehet hozni a teljes tőkét, amellett, hogy a biztonságot hozó pénzpiaciban is volt.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz szakmázzunk #4378 üzenetére

    Nem vagyok Generali-s, ha ez a kérdés, és attól függetlenül, hogy fontosnak tartom a biztosítókat, én magam nem akarok biztosítóhoz tartozni.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz szakmázzunk #4382 üzenetére

    Hidd csak el, tudom mim van. :)
    Márpedig az uint linked.

  • filo-p

    csendes tag

    válasz Széltoló #4384 üzenetére

    Köszönöm! Jól esik ezt olvasni olyantól, akinek értékelem a hozzászólásait!

Aktív témák