Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Overlocker #367 üzenetére

    Hát ha te azt hiszed hogy a progmat programozásról szól akkor rettentő mnagyot tévedsz.
    Voltam ott is, hát abszolút nem:az full matek!!!
    Hogy hol tudsz?
    Elvileg bárhol.
    Gyakorlatilag szerencsén múlik. Én épp munkanélküli vagyok 3. hónapja.
    De előtte kb nettó 140et kaptam.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Lortech

    addikt

    válasz Overlocker #367 üzenetére

    Én még műinfóra jelentkeztem, aztán időközben mérnök informatikus lett a nevünk.
    Nem hinném, hogy sok változtatás lesz, ha lesz egyáltalán.
    Én estin vagyok, és nincs túl jó véleményem az oktatásról. Ha újrakezdhetném, nem ide adnám be a jelentkezésemet első helyre. A következő évet már egy másik suliban fogom csinálni reményeim szerint. Nappali tagozaton is van néhány ismerősöm, ők azt mondják tűrhető.
    Programozást ki lehet bírni, bár első félévben szinte csak ez van infóból, ami említést érdemel. Az, hogy az informatikából nagyon jó vagy, és nagyon érdekel, úgy általánosságban, az nagyon kevés. Nekem elvették a kedvem az analizissel vilanytannal, közgázzal. Későbbiekben biztos változik sokminden ezért sem akarok többet mondani erről, mert egy félév után nem írhatom le a sulit.

    A tantárgyfelvételes dolog megoldódott :)

    Thank you to god for making me an atheist

  • Hani

    aktív tag

    válasz Overlocker #367 üzenetére

    Helló.

    Összeraktam neked (meg esetleg más érdeklődőnek) egy leírást a BMF-ről, kifejezetten ahogyan ÉN látom.


    Ezzel egyben valszeg pályázhatok a Prohadver eddigi leghosszabb Post-jára is.
    Nem ez volt a cél.




    No, BMF.

    Szerintem jóval könnyebb, mint a BME, bár lehet, hogy sokat segít a dologban, hogy nem először hallottam a sok hülyeséget pl. analízisből / digitből / bsz-ből, stb.
    Nem tudom, hogy mennyire fog megváltozni a jellege a BSC képzés miatt - gondolom, a tanároknak is kell egy-két év, míg teljesen beleszoknak.


    Általában a tanárok korrektek, van köztük egy-két kiemelkedően jó, meg pár olyan is, akit legszívesebben csak fehér ingben, felravatalozva látnék, vagy esetleg valami múzeumban mutogatva. Na jó, ez durva, de van benne igazság.

    Itt is rengeteget segíthet, ha jó csoportba sikerül (a csodás NEPTUN segítségével) feljelentkezni. Egy jó tanár / gyakvezér dönthet élet és halál közt.
    Kifejezetten tudom ajánlani, hogy a tárgyfelvétel napján mindenféleképpen az elsők között legyél - ha elfogynak a jó helyek, jön szopóka és szívóka, a két barátnő ...
    A lehetőségeket meg tudod nézni már a felvétel napja előtt, érdemes ekkor összeállítani az órarendet, a jelentkezéskor meg csak jelentkezni.


    A tanárokról infók: niktanarok.fw.hu Bővebben: link - ezt NAGYON ajánlott nézegetni, ha jól választasz, átlag 2 jeggyel jobbat kapsz (ha ez mondjuk egy hármas, akkor már sokat számít.)

    Első félévben általában automatikusan berakják az embereket valahova - erre érdemes figyelni és szükség esetén átpakoltatni magunkat, mert egy félév bőven elég ahhoz, hogy az ember életkedve elszálljon. (Ja, a tanulmányisokkal jó udvariasnak lenni, eléggé kicseszhetnek a néppel.)


    A tantárgyakról találsz egy leírást a
    Bővebben: link
    oldalon, itt a bsc_tanterv_nappali.xls kell neked.

    Hogy melyik tárgyat ki tanít, azt általában a Neptunon lehet megnézni,
    ill. megbecsülhető a
    Bővebben: link
    alapján, itt a 9. oldaltól a részletes tantárgyleírásnál a ''tematika kidolgozója'' általában az előadást tartó jóember.



    Egy-két szó a problémákról, tárgyanként:


    Analízis I. / II.
    Lineáris algebra
    Valószínűségszámítás és matematikai statisztika
    Diszkrét matematika I./ II.
    Matematika szigorlat


    Ezek egy csoportba tartoznak, bazi sok feladatot kell csinálni, és akkor átmész.A feladatgyűjteményt érdemes átnézni, az előadásokat érdemes lett volna látogatni. Gyakorlaton Vajda / Berta / Kárász urak nagyon ajánlottak, esetleg Csiszár Orsi, de akkor őt fogod bámulni, nem a gyakra figyelni.Ja, ő férjezett, nem érdemes próbálkozni.

    Informatika elméleti alapjai - passz, ez nekünk még nem volt

    Adatstruktúrák, algoritmusok, objektumok - ez sem, de ha Dr. Sipos
    Mariann vagy Dr. Csink László tartja, akkor nem annyira lightos.


    Fizika - ez kicseszés. Semmi értelme, de legalább nehéz. Feladatokat
    csinálni, tonnaszám. A tanárok közül semelyiket sem tudom ajánlani, de biztosan csak a személyes rossz tapasztalat és a kudarcélmény beszél belőlem.
    (úgy tudtam megcsinálni kettesre, hogy gimiben még indultam nemzetközi fizikaversenyen.. suxx. )


    Villamosságtan I. / II.

    Ezek nehezek, de korrektek. Sok feladatot kell csinálni, és jobb, ha érted a dolgokat. A tanárnő (Demeterné) korrekt, ha nem vagy pofátlan rendben lesz. Néha hajlamos ''elvi hiba - 0 pont'' -jelleggel javítani, bár ilyet még személyesen nem tapasztaltam.

    Gazdasági és humán ismeretek
    Közgazdaságtan I.
    Közgazdaságtan II.
    Vállalkozás gazdaságtan I.
    Vállalkozás gazdaságtan II.

    Ezek nem túl bonyolultak, mai napig nem tudok belőlük semmit, de átlag 4-es lettem. Közgáz I-II.-höz Szabó Ricsi az ajánlott - nála átmegy az ember, a vizsgától NAGYON NEM kelll félni.Meglesz.
    Általában ha Kiss Mariannhoz mész, akkor tudnod kell a dolgokat, ha nem, nem annyira.

    Jogi és államigazgatási ismeretek
    Menedzsment

    Passz, nem volt, menedzsmentet meg.. mindegy.

    Bevezetés az informatikába
    Easy boy. Asszem, Kutor László tartja, jó arc. A gyakorlaton alapvető dolgokat kell tudni (pl. office), érdemes ~ Ladányi urat választani, ha lehet.

    Programozási paradigmák és technikák = PPT
    Eléggé húzós, de tanulható, sok anyag van online. Csink úr tanítja,
    érdemes lehetett volna bejárni (elég bizonytalan megfogalmazás, nemde?)

    Imperatív, objektum orientált programozás
    Haladó programozás

    Ezeket nem tudom, nem volt


    Vizuális, eseményvezérelt programozás - ez delphi lehet, nekünk
    vizprog néven ment, egy gyakornok tartotta, aki azóta szerencsére
    nincs. Nem tudom, hogy nektek ki lesz, érdemes Légrádi urat (őt akármikor
    akármiből érdemes!) vagy Csapónét választani, ha lehet.

    Programozási nyelvek II.
    - passz.


    Szoftver tervezés és technológia -ez asszem Tick úr tartja, meg kell
    tanulni. De ha nem tudtad eddig ezeket a dolgokat, jobb is, ha tudsz róluk.

    Szoftvertechnológia gyakorlat - ez Dr. Sipos Marianna, érdemes vele
    jóban lenni, egyébként global szopás. Meg amúgy is.

    Haladó algoritmusok - passz

    Szoftver szigorlat
    Na, ez érdekes. Van egy gyakorlati beugró (Pascal+C+Delphi+Java közül átlag 3), ezután egy elméleti kufirc. Nehéz, de ha megvan a gyakorlati beugró, nem kell újra megcsinálni ha bukod az elméletet. Az elmélet meg ugyan sok, de okés.


    Irányítástechnika I.

    Ez egy igen nagy adag ... hmm, különlegesség. Feladatok vannak és egy számítógépes teszt, a Movelex. No, a feladatokból kb. egyet csináltunk egész
    félévben, ami nem olyan volt, mint amilyen a vizsgán kellett volna. A movelex meg ... hát, ha átnézed azokat a teszteket, amik addig voltak, akkor okés lehet. Mindenesetre nagyon nem érdemes az első alkalomra jelentkezni.

    Irányítástechnika II. - passz, ez IC-programozás Assembly nyelven,
    elég nagy rohadás lehet, de nem csináltam.


    Digitális technika I. - szabvány digit I. oké, ha tanultál digitet a
    BME-n, vagy logikusan tudsz gondolkozni.


    Digitális technika II. - gyakorlati kufirc, nem annyira gáz. Tervezni
    kell, vagy ismerni valakit, aki csinálta.


    Elektronika I.
    Elektronika II.

    Feladatokkal megtoldogatott Movelex-es vizsga, nem egy álom, de annyira nem gáz. Az előadásra jó lett volna bejárnom.
    Kóré László tartja, nem is rossz: ért hozzá és talán jól tanítja.


    Digitális rendszerek I.
    Digitális rendszerek II.

    Ezek nem voltak.


    Számítógép architektúrák I.
    Számítógép architektúrák II.
    Számítógép architektúrák III.

    Korrekt oktatás, remek jegyzet (Hey mrjrm & Pogácsa! THX! ), sok, de
    logikus. Meg kell tanulni, államvizsgára úgyis kell.
    A tanár (Broczkó) rendes (pl. jegybeíratáskor ''Viszontlátásra,
    köszönöm, hogy megtisztelt azzal, hogy tanult!''), de tudja, mire
    mennyi pontot ad (3/4 óra reklamálás után adott 0.75 pontot (100-ból)-
    persze ezzel még karó volt a srácnak). Egy másik tanár Koschek, vele
    nehezebb a dolog. Mindketten tanítani fognak, nem választhatsz.


    Processzorok utasításszintű kezelése
    Operációs rendszerek
    Informatikai rendszerelemek

    Ezeket nem tanultam.


    Számítógép hálózatok I.
    Számítógép hálózatok II.
    Számítógép hálózatok gyakorlata

    Ez korrekt, a tanár (Tiszai úr) jó arc, képzett és Oktat. A gyakorlatot nem
    tudom, ki tartja, érdemes előtte megnézni / utánakérdezni.


    Adatbázisok

    Tanulható, okés. a gyakorlatot két tanár csinálja, az egyik rosszabb, mint a másik, álmomban ne jöjjenek elő. Azt mondják. Személyes tapasztalatom szerencsére még nem volt velük, jó pár ismerősnek viszont annál inkább.

    Adatbázisok kezelése
    Kliens-szerver adatbáziskezelés
    Intelligens rendszerek elmélete
    Intelligens rendszerek gyakorlata

    Ezek nekem bezony nem voltak.

    Vállalati információs rendszerek

    Ez korrekt, tanulható és általában teszt a vizsga. Logikus, kb 50
    oldalnyi a jegyzet, pite.

    Vállalati információs rendszerek modellezése
    Döntéstámogató rendszerek

    passz, nem volt.

    Az informatikai biztonság alapjai I.
    Ez eléggé gáz, nem jártam benn, csak vizsgáztam. Kiadott hozzá Hermann úr egy DVD-nyi anyagot, aztán kezdj vele, amit tudsz.


    Az informatikai biztonság alapjai II.
    Gondolom, hasonló.


    Testnevelés I./ II.
    Nem gáz, vannak választható dolgok, mint foci, kézilabda, röplabda, ilyesmi. Persze tán lovaglás / sziklamászás /sportlövészet / ... , mint a BME-n nincs, de talán van pár jóság még.

    Idegen nyelv I./ II.
    Nem jártam benn, nyelvvizsga kiüti.


    Szakirányt talán a 3. félévtől lehet választani, érdemes megkérdezni a tagokat előtte, akik ott tanulnak.

    Amennyiben van kedved külföldön tanulni, akkor tudsz menni Erasmussal pár helyre, ami jó, azt mondják, sokat profitálhat az ember.

    Joj.

    Asszem, nagyjából ezek vannak, amit érdemes tudni.
    Ja, általános dolog, hogy szinte mindenhol érdemes reklamálni, de kultúráltan, csendesen, és néha nem sikerül. Pl. vállgazd-ból 3 hétig kunyeráltam 1 pontért.

    Az előadásokra érdemes lehet bejárni, de nem mindig jut az embernek ideje / kedve rá.
    A vizsgákhoz érdemes a tavalyiakat megnézni, ha van előtte konzultáció, bemenni.
    Tiltott segédeszközöket nem szabad használni, de néha érdemes.
    Használni kell az online jegyzeteket, sokkal jobbak, mint a nyomtatott könyvek.
    Ha van feladatgyűjtemény, érdemes használni.

    Más most éppen nem jut eszembe, de kérdezz nyugodtan.
    Csak Kérdezz nyugodtan.


    Hinye, ez elég hosszú lett.. bocs.

Új hozzászólás Aktív témák