Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nunder

    őstag

    Életem első Blu-Ray lejátszó vásárlása előtt állok, és a fórumot olvasgatva kicsit elbizonytalanodtam döntésemet illetően. A lakásban egy LG TV (LB650V) és egy G3 okostelefon mellé evidensnek tűnt, hogy LG lejátszó mellett döntsek. Kettőt néztem ki: LG BP640 valamint BP735. Review-kat keresgélve csomó pozitív találatra bukkantam, de itt a fórumban nagyon rossz híre van a lejátszóiknak.

    Számomra fontos lenne, hogy a meglévő két eszközzel gond nélkül tudjon kommunikálni a lejátszó, valamint az univerzális vezérlés is adott a TV irányítója valamint a telefonos appok miatt. Ezért tűnt logikus választásnak az LG.

    Nem használnánk sokat, csak azokat az örökzöldeket néznénk a lejátszón, amiken még századjára is izgulunk vagy épp nevetünk. Kérdésem tehát: nagyon mellé fognék a fenti kettővel? Tényleg annyival rosszabbak, mint a Pioneer vagy a Panasonic lejátszók? Még ebben a 30-40k kategóriában is? Értem én, hogy többért általában minőségibb terméket kap az ember, de egy átlagos felhasználónak nem lenne elég valamelyik?

    A TV sem egy high-end modell, szerintem kicsit túlzás lenne valami extrémebb lejátszó.

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz yvsmad #6879 üzenetére

    Már elnézést, de itt nem konkrétan a Play-ből elérhető LG appokra gondoltam, hanem pl. a QuickRemote-ra amit aktívan használok, valamint a SmartShare és egyéb kiegészítő szolgáltatásokra, amik viszont le merem fogadni, hogy más gyártó termékein nincsenek.

    A válaszod pedig nem a kérdésemre válaszol, hanem csak egy élcelődés. Nem véletlenül írtam, amit írtam, ha egy kalap guano az általam linkelt két termék, és alá tudod támasztani, hogy miért a Panasonic vagy a Pioneer a jobb (mivel tud többet, ami megérné a felárat azok után is amiket a várható használatról írtam), akkor abban az esetben választ fogok kapni, és meg is fogom köszönni. Személyeskedést kéretik mellőzni.

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz yvsmad #6881 üzenetére

    Ez így igaz, viszont a TV-hez kapott MagicRemote-tal tudnám pl. vezérelni a BR lejátszót is, valamint nem kéne akkor még egy appot üzemben tartani, amivel csak a lejátszót kezelném. Itt jön a képbe az, hogy nincs tele az asztal irányítókkal meg nem bűvészkedem a telefonon minden hangerő állításért vagy megállításért.

    De túl ezeken. Pioneer-ből nézegettem még a BDP-170(K,S,W). Ez nagyjából 10k-rel kerül többe, mint a BP640 és 5k-rel mint a BP735. Itt ha jól láttam a 160-as szériát emlegetitek páran. Ez a kettő még bele is férne a keretbe, ha épp arról lenne szó. Ezek mind összeszerelési minőségben, kép/hangminőségben és egyéb szolgáltatásokban hoznak annyit, hogy _számomra_ megérje?

    És még mielőtt kritika érne: nem akarok egy felvágós majomnak tűnni, csak szeretem körbejárni és megérteni a dolgokat, mielőtt kiadom értük a pénzt :)

    [ Szerkesztve ]

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz gyeniko #6883 üzenetére

    Ha már FHD-t tud élvezhető minőségben prezentálni (erre az egyébként szintén átlagos TV-re) valamint 3D-t is néhanapján kezel, akkor már szerintem is nyert ügyem van. A szervizbe hordás meg vagy előjön vagy nem, bízom benne hogy nem fog, ha netán valamelyik LG mellett döntök.

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

  • Nunder

    őstag

    válasz Csabroncka #6885 üzenetére

    Van a bakancslistán pár tucat olyan alkotás, amiket a polcon akarok látni már hosszú évek óta. Eddig halogattam, de most már nem vagyok tovább hajlandó tűrni :D Ami nem fontos, arra ott az HBO meg a lejátszók ahogy te is mondtad.

    “It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

Új hozzászólás Aktív témák