Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz koncsik #10460 üzenetére

    Ezt nagy megdöbbenéssel hallom, mert nekem igen nagy számú a DVD-gyűjteményem is és egyáltalán nem kell szégyenkeznie sok DVD-nek még ma sem egy jó képességű felskálázó elektronikával megáldott készülék esetén. Már a régi Pioneer DVD, majd Pioneer BD-lejátszómmal sem volt ilyen gond, tökéletesen végezték a felskálázást 1080p-re, a Cambridge Audio CXUHD-ról meg csak szuperlatívuszokban tudok beszélni ilyen téren. Épp a minap néztem valamelyik Vészhelyzet évadot DVD-ről és pont konstatáltam, hogy meg nem tudnám mondani, hogy nem natív, kissé jobban tömörített 1080p anyagot nézek: a képélesség, a színek, a szaturáció, minden rendben volt. Egyes DVD-k mastering-je pedig annyira jó, hogy ha nem a BD-változat mellett nézi az ember, akkor egészen elbizonytalanodik. Jó, aztán persze ugyanazt a filmet BD-ről nézve már egyértelmű a helyzet, de koránt sem lesújtó a történet a DVD-k esetében sem, szóval nem kell kukázni azt a gyűjteményt sem, pláne, hogy egy nagyobb hányada esélytelen, hogy valaha megjelenjen bármilyen BD-formátumban is, pláne magyar vonatkozással. Nyilván vannak ugyanakkor olyan DVD-kiadványok, amelyek már a DVD-korszakban is szarul néztek ki, na, azoktól tényleg nem szabad semmi jót sem várni felskálázva sem.

    Amúgy nekem is az a tapasztalatom, hogy a felskálázást érdemes a lejátszóra bízni - nyilván minőségi lejátszót feltételezve.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák