Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #58 üzenetére

    "Valahol a wow sose tudta azt az érzést nyújtani, mint egy L2 siege."
    Ismerős az érzés, bár inkább RO-s WoE-ből (kvázi mint L2 siege), de 1-2 L2-es siege-en is részt vettem :) WoW nagyon jó játék, de egy nagy hibája van: mindegy mit teszel, nem hagysz nyomot a világban, nincs a tetteidnek súlya. Lerohanhatod az ellenfél fővárosát, de miután eljöttél onnan, 5 perc múlva max respawnol minden NPC, és olyan mint ha sose jártál volna ott. Másik oldalról ugyanez, lehet lerohanják a fővárosod, de ha épp bent az egyik boltban AFK-olsz, és nem néznek be oda, akkor lehet mire visszaérsz az AFK-ból fel se tűnik, hogy volt ott valaki. Ugyanez igaz a PvE tartalomra is, bár ilyan téren nem tudok olyan játékról, ahol ténylegesen befolyásolni lehetett volna a világot :) Még EVE Online-nak is random respawnolos volt a PvE része (EQ Next lett volna más, de ugye azt lefújták... )

    [ Szerkesztve ]

  • mikromanus

    veterán

    válasz CactuS #58 üzenetére

    Bármit húzhatsz kedvedre. Csak minden terület elég bőségesen fejleszthető, így ha nem csak magadnak akarsz termelni, hanem mondjuk bevételt is akarsz vag yépp nullszaldóra szeretnél kijönni a craft/gathering skill fejlesztéssel, akkor sok nem fér bele. Pár szintnyi hasznos ha fel van fejlesztve a nem harci skillek többségén.
    No, picit alaposabban. MInden "minőségi osztály"10 szintből áll. Beginner 1-10 például. A kisebb szinteken gyorsan fejlődsz, magasabb "minőségi szinten" már lassabban. Pár igen hasznos item vagy lötty skill szint ("minőségi osztály). Függő. XP teát például csak skilled szakács főzhet.
    Ilyen szintek vannak (a master és felette kérdéses. Senki se látott még itt ilyet):
    Beginner (1-10)
    Apprentice (1-10)
    Skilled (1-10)
    Professional (1-10)
    Artisan (1-10)
    Master (1-30)
    Guru (1-?)

    Gatheringnél magasabb szinten gyorsabban dolgozol és hozzáférhetsz a "prémium" itemekhez is. Mondjuk ami nem réz azt a noob Beginnerek fel se ismerik. A platina, rubint, vagy épp smaragd nagyüzemi kitermelése nem a kotnyeles kezdőknek való. Növényeknél megvan ugyanez. Szerintem a rare dropok esélye is jobb lesz. Növénynél a fruit drop elég hasznos. Mind kell a minőségibb kristályokhoz amit az armorok socketjébe gyömöszölsz. Egy dolog az alacsonyra rögzített ár. Más, hogy a büdös életben nem fogsz magadnak venni alapanyagot emellett, mert elmegy minden a kirakás utáni másodpercekben a marketplacen. A fejlesztett dolgoknál ugyanez van, csak ott néha azért vehetsz. csak nem 100k silver lesz a craft költség, hanem 300k a vételár (amí így is nagyon elcseszettül alacsony a kereslethez képest). Jelenleg a kristálycraft az egyik legszűkösebb piac. Halálkor a jók könnyen törnek, az anyagellátás meg alacsony. Ötből kettő a gathering skilles korlátozott drop, egy alacsony szintű vagy kevés mobos területen eső alap kristály.

    Az alkímia a rövid ideig ható buffokat adó varázsitalokban jó. A "normál" verzió anyagköltség közeli, a rare verzió drága és nem elérhető közt van. Az Alcehmy Stone craftja is alkímiához kötött. Az alap kő craft erősen korlátozott mert ritka drop van benne ami csak Apprentice -skilled alkímiával jön. Emellett a fejlesztés is alkímia korlátos. Apprentice 1 most talán a legjobb verziós minimumkorlátja. Mondjuk ez a kő veszett nagy pénznyelő. A fejlesztés is iszonyat nyersanyagigényes amire a bukott upgrade kisérletek még rátesznek egy lapáttal.

    A főzés a kisebb erejű de hosszabb ideig ható buffokra jó. A Skilled vagy Apprentice hasznos. Vagy veheted/hanyagolhatod ezeket a buffokat. Lehet élni XP buff nélkül is.

    Fishing itt is van és itt nem kell ügyeskedni, meg "csalni" az AFK fishinghez. A magasabb szint könnyebb horgászatot és gyorsabb kifogást ad. Meg magasabb hasznot (több rare drop).

    Skilledig mindet jó felnyomni, de igazán nekifeküdni max 1-2-nek lehet. vagy úszni is lehet az árral és mozogni a közepes szintű itemekkel és szívni a gazdaság vérét a marketplacen keresztül :DDD

    Új kasztok? Soon. NIncs pontosítás azt hiszem. Ellenőrizd esetleg a fórumon az eventeknél a Q&A válaszos topicot!

    (#61) CactuS
    Jaja. Sokat agyaltam a váltáson, aztán osztottam és szoroztam. Az jött ki, hogy az agyalásomra szánt idő magasabb kiadás volt órabéren, mint a legnagyobb pakk ára, így inkább megvettem. Headstart előtti este még javában nyomtam az Archeage-t. Biztos ami biztos. Volt még 20 nap patronom. EGyszer léptem be kicsit menteni a menthetőt 3, vagy 5 nap múlva, de hamar feladtam. Azóta kb felé se szagoltam az AA-nak. Jó játék volt, csak a Trion túl kapzsi és mident a lenyúlásra épített át.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

Új hozzászólás Aktív témák