Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tapppeeer

    tag

    Sziasztok!

    Egy nagyon érdekes, és eddig megválaszolatlan hibajelenség jelentkezett nálam. Az elmúlt hónapban elég sok hardvert kicseréltem, és minden rendben is van a géppel, kivéve a uTorrentet...(A korábbi gépen tökéletesen ment a uTorrent.)
    A hibajelenség az, hogyha egyszerre mondjuk kettőnél több dolgot töltök vele, irtózatosan elkezd minden szaggatni. Ha leállítom, és a Task Managerben is látom, hogy ki van lőve mindenütt, és megpróbálok bármilyen játékot elindítani, lehetetlen játszani bármivel is, mert irtózatosan szaggat minden. Egyedül az újraindítás segít... újrainditás után, ha elindítok valamilyen játékot, akkor minden megy f@szán. Ha viszont a uTorrent már el volt indítva, lehetetlenség bármivel is játszani, egészen újraindításig... se vírus, se spyware nincs a gépen, több cuccal ellenőriztem, és nem régen volt újratelepítves a windows is.

    Nem tudom, hogy konkrétan melyik hardver cseréje váltotta ki ezt, de mondom, a uTorrentet leszámítva minden korrekt a géppel.

    Ötlet?

    Köszi előre is a válaszokat!

  • tapppeeer

    tag

    válasz sfdrakex #8649 üzenetére

    Netcsomagon nem váltottam, minden ugyanúgy max. letöltéssel jön, ezzel nincs gond. Mindig a legújabb uTorrentet használom, de amikor a hardvercsere megtörtént ugyanazt a uTorrentet raktam fel az új gépre, mint amelyik a régin megfelelően működött. Szóval nem hinném, hogy a uTorrent verziójának frissítése, próbálgatása megoldaná a problémát. Az a gáz az egészben, hogy amikor nem fut a uTorrent, akkor is akad után a gép, mint az állat.

    Ugyanarra a vinyóra töltök, mint amelyiken a Windows van, de ez eddig nem volt gond... lehet, hogy a Samsung HD103SJ vinyó a ludas, erre akarsz kilyukadni? Ha a vinyóval lenne a gond, akkor ma kiderül, ugyanis ma vettem egy WD vinyót.

    A kapcsolatok számán mit értesz? Hol tudom azt megnézni, és mire kéne állítani, mi az ideális?

    Köszi a választ, majd meglátjuk!

    [ Szerkesztve ]

  • tapppeeer

    tag

    válasz sfdrakex #8651 üzenetére

    Köszi!
    Úgy van beállítva a uTorrent, hogy van az a sebességvarázsló, vagy mi, az szépen belőtte nekem a le-, feltöltési sebességet, és zöld pipát jelez, tehát gondolom okés minden, és nyomtam egy mentést. Szerintem jól állított be, régen se volt ezzel gond...
    Viszont a töredezettségmentesítés dolog azért nem tűnik megoldásnek, mert ha újraindítom a gépet, akkor hirtelen minden jól működik?? Egy újraindítás nem töredezettségmentesít... Nem is darál a vinyó, sokkal inkább a 4 magos proci gyanús nekem, ugyanis az AIDA64 szerint tökre leterheltek a magok torrentezés alatt, ami nem szabadna, hogy így legyen. A proci sem hibás, tuti, mert simán megy prime órákat. Meg mondom... újraindítás után minden tökéletes! Ki érti ezt!?

  • tapppeeer

    tag

    válasz sfdrakex #8653 üzenetére

    Nem nagyon működik, legalábbis pár percig biztos, hogy nem. Nem tesztelgettem, hogy mi az az idő, ami alatt magához térne.
    Az a baj, hogy én se szívesen térnék át más progira...

    Egyébként még annyi, hogy másoknál is volt teljesen hasonló jelenség más oprendszereken (Vista, Win7, és Windows XP-n nyomulok). Valakit olvastam külföldi fórumon... nem lett megoldva a problémája... az mondták, hogy vírus, de nem az! Valamint itt is olvastam valakinél, de már nem emléxem pontosan, hogy hol. Na mind1.... a vinyót majd kipróbálom, mindenesetre érdekes és dühítő is egyben.

    Egyébként köszi, hogy próbálsz segíteni!

  • tapppeeer

    tag

    válasz McClane #8658 üzenetére

    Eddig az ingyenees ZoneAlarm Firewall-t használtam a szintén ingyenes Avast AntiVirus-sal... gond nélkül. Az előző konfigon minden okés volt ez a párossal. Egyébként én is gondoltam rá, hogy mi van, hogyha az antivirus nem tetszik a uTorrentnek?! Épp ezért pár napja feltettem a 30 napos próbaverziót a ZoneAlarm SecuritySuite-ból. Nem oldotta meg a dolgot, ugyanúgy jelentkezik a hiba. Úgyhogy passsz...

    Egyre inkább az jár a fejemben, hogy vagy a Gigabyte alaplap, és a hozzávaló driver okozza a gubancot, vagy esetleg egy bizonyos fajta Gigabyte alaplap és bizonyos fajta Samsung vinyó párosítása nem tetszik a uTorrentnek. Egy-két embernél, akiknél hasonló volt a szitu, hasonló tünetek jelentkeztek, mint nálam. A többieknek meg egyszerűen nem tudtam a konfigját...

Új hozzászólás Aktív témák