Új hozzászólás Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz Chal #1546 üzenetére

    Engem személy szerint nagyon érdekelne, hogy egy a napi szinten ASIC csipekkel foglalkozó tudós ember (pl. a BME-ről) mit is gondol erről az egész BTC ASIC gépek körüli hisztériáról. Számomra felfoghatatlan, hogy csak és kizárólag okos kis kínaiak tudtak működő ASIC csipeket tervezni és gyártatni. Tudom, Kínában nagyon fontos a személyes kapcsolat ha gyártatni akarsz, de azért nem hinném, hogy ők az "agyasok" és csak ők tudják megszervezni a gyártást, de akár a prototípus megépítését is.

    Amúgy az az érzésem, hogy csak pár ember foglalkozott ezzel az egész FPGA-ből ASIC csipet állítsunk elő valahogy dologgal, most meg jól élnek belőle. Azt is látom, hogy itt nem hoz olyan nagy előnyt a nm csökkenés a csipgyártásnál. Sokan elég régi 130 nm (ASICMINER) vagy 110 nm (Avalon) méreten dolgoznak. Azt számolgattam, hogy mai nappal nézve 1 GHash ha 100 W-ot fogyaszt hazai villanyár mellet havi 149 $ profitot jelent, ha 20-at fogyaszt, akkor meg 160$-t. Ha az Avalon fogyasztását veszem akkor 10 W/Ghash, ami meg 162 $-t jelent. Tehát nagy értelmét nem látom annak, hogy csökkentsük a csipméretet, mivel maximum az egy csipre jutó előállítási költséget lehet csökkenteni, de az meg elég marginális, ha abból indulok ki, hogy az Avalontól kevesebb, mint 8 dollárért lehet a csipet megvenni, amin feltételezem így is jó hasznuk van. Vége az offtopicnak.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák