Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Budzso

    csendes tag

    Hello!

    Van egy olyan problémám, hogy van egy 2 éves winchesterem: Samsung HD080HJ 80 gb, eddig semmi baja nem volt. Szektor hibára utaló jelek, pl megfagyás, másolás hiba (CRC hiba) szóval semmi erre utaló jel nem volt. Hétvégén vírus ellenőrzést végeztem az Avast, és az AVG nevü vírus kereső programmal, közben pedig játszottam a fifa 09-el. És egyszer csak megfagyott minden. Restartot nyomtam, majd amikor elindult a gép az egér szaggatva ment. Scandisk, nem talált semmi hibát, de az egér utánna is szaggatva ment, meg megfagyott a rendszer. Majd újra telepítésnél a formázáskor sokat gondolkozik 12 % megáll egy 10-15 percig... Pedig gyors formázás! Most sikerült felrakni egy Vistát. Előtte xp-volt.
    Néha megfagy komolyabb feladatok végzésekor. A HDD regenerator használatakor 103 hibás szektort talált. A Sentinel pedig 103 gyenge szektort Ír és 52% kondicíót, tegnap még 72% volt. Iletve a hőmérséklet 48C ami viszonylag sok.

    Biztosan Bad sectoros? És ha igen mitől keletkezhetett. Fizikai hatás nem érte a gépet (ütődés, mágnesesség stb) És nem hinném, hogy a játék miatt bad szektorosság válik egy vinyó.
    Esetleg áramingadozásra gondolok, de akkor haza kellett volna vágnia több alkatrészt is,
    ja és van még egy winchester (Samsung 250gb) Tökéletesen müködik. Ennél a winyónál a
    hőmérséklet 28 C. Jelenleg is tesztelem a vinyót, oprendszer alatt, kevesebb a megfagyás aránya mint xp alatt volt, (HDD regenerator miatt valószínüleg) Mi a véleményetek? Fizikai hiba lehet biztosan? Esetleg valami segíthet rajta a kukán kívül:)

    Köszi a véleményt előre is!
    Üdv!

Új hozzászólás Aktív témák