Keresés

Aktív témák

  • Ventur@

    senior tag

    Napot :) !

    Segítség kellene, vagyis infó hogy mi a t*köm lehet a VGA-val (vagyis gondolom, hogy azzal van a gondom). Korábban a HD 4650/4670 topicba írtam ott azt mondták, hogy lehet vga hiba. Íme a kép elöször:

    Ez egy régebbi képernyőmentés. Csak is 3D alatt van gondom. Bármilyen játékkal is játszom (GRiD van fent meg Steam-ről az ingyenes Alien Swarm). Kb 2 hete raktam újra a gépet ugyanis egy GF 8600 GT-vel is ugyanezt csinálta (még a régi windows-al). Azt a tippet is kaptam, hogy talán túl melegszik a kártya (FurMark-ot korábban ráeresztettem ott alapbeállításokkal 1280x1024-ben stabil 1 órát ment max 80 fokot mutatott). Fontos megjegyeznem, hogy semmilyen tuning nincs. Se a procin, se a vga-n semmin (procim így is alulfeszelve van. X2 240 2.8 Gz @ 1.1V). Jelenleg a 10.5-es Catalyst van fent (10.4, 10.6-al is ugyanez volt!). Windows 7 Ultimate 32bit van fent. Szinte alig van a gépen valami. DX meg úgy általában minden le van frissítve. 2 hétig nem volt gondom tegnapelött meg 10 perc Alien Swarm után ahogy a képen látszik Asztalra kidob és így szét van esve a kép.

    Ha valakinek van valami ötlete, hogy mi a franc lehet kérem ne tartsa magába :R . Bármi kérdés van és tudok rá válaszolni megírom :) .

    Ja és ez a vga-m:

    Pont ez van!!!

    Ui: Konfigom az adalapon! Előre is köszöntem bármilyen infót :R ! Megjegyzés:

    Tavaly novemberben vettem a vga-t. Hónapok óta alulfeszelve megy a procim nem hiszem h az lenne a gond. Kaptam még olyan infót is, hogy lehet elfogy a táp alatta!

    [ Szerkesztve ]

    Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

  • Ventur@

    senior tag

    Üdv!

    Segítség kellene, mert már az őrület szélén vagyok :O . Délután hazajöttem melóból gondoltam játszok egy kis GRiD-et online, erre 3-4 perc múlva érdekes grafikai hibákkal kidob asztalra a játék és grid.exe hibával leáll. Ráeresztettem a FurMark-ot (1280x1024 alapbeállítás ahogy adja és Stability test).

    Ez van:

    nagyban:
    [VGA hiba?].

    Ilyen apró kicsi zöld pixelhibák vannak. Volt textúra hiány is, csak nem sikerült lementeni róla képet :B . Mint látható, nem sok ideje ment a FurMark és egyből ez van. Tegnap hajnalban még semmi baj nem volt 3d alatt, most ez fogad. Nem merek semmi 3d-set elindítani :O . 2d alatt nincs semmi gond.

    Mi lehet a baj? VGA memória vagy mi a búbánatosfranc? Egy ideje vannak érdekességek grafika terén, de ez új, ilyen még soha nem volt nekem. Gépem adatlapon. Ha bármi kérdés van csak nyugodtan. Amire tudok válaszolok.

    Előre is köszöntem, bármilyen infót is kapok :R !

    Ui: akit érdekel előzmény az a HD 4650/4670 topikban keressen rám és talál még egy-két érdekes képet!

    [ Szerkesztve ]

    Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

  • Ventur@

    senior tag

    válasz fagy53 #39514 üzenetére

    Kösz a tippet. Kirpóbáltam a vmem csökkentést (800-ról 720-ra vittem le): kb. 10 perc GRiD után sem volt az a pixel hiba és 5 perc után is jó volt a FurMark kép. Szóval eddig úgy nézz ki oké. Köszi :R !

    Bár azt nem értem, hogy eddig jó volt a kártya most miért kellett csökkenteni a vmem órajelét és így nem "szemetel" a kép :F . Kezdene elhalni a kártya :O ?

    Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

Aktív témák