Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Phvhun #53377 üzenetére

    Eléggé elvetemült ötlet. :D

    Az indításkor hihetetlen erőhatások vannak, de tegyük fel, hogy kibírja valamilyen fa szerkezet.

    Az emelkedéskor eszeveszett nyomáskülönbség keletkezik, amit a kabinnak meg kell tartani. Tegyük fel, hogy lehet a fa olyan jól szigetelt, hogy nem engedi el a nyomást, és olyan erős, hogy nem robbantja szét a belső túlnyomás.

    Tegyük fel, hogy van az a hővédelem, ami megóvja a fát attól a pár száz fokos hőmérséklettől, amit a napsugárzás közöl vele (természetesen az űrben, hűtőközeg hiányában ez extrém kereteket ölt, tehát ne úgy képzeld el, mint a tűzifát a napon). Lángra ugyan nem kapna, hisz nincs oxigén, de nagyban károsodna így is.

    A visszatérést azonban semmilyen módon nem volna képes túlélni. Ha pedig konstrukcióját tekintve nincs visszatérésre tervezett egysége, akkor csak műhold a neve :D

    Arpee78:

    Akár milyen jól is sült el végül az üzlet, valahol rögzítsd, mert ha egyszer valakinek pont X és Y termékre lesz szüksége, hoppon maradhat.
    Ha én egy 25 éves VW Scirocco-t akarok venni, akkor nekem hozhatna bárki egy Lamborghini Nera-t, eladnám, és Scirocco-t vennék belőle.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák