Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlb96

    újonc

    Sziasztok!
    Adott egy Akai CAU710B fejegység (2 éve vettem), és egy SAL XB-8/A aktív szubcső.
    Nem kellett nagy teljesítmény, ezért is választottam aktív mélyet. Viszont az összekötésnél van egy kis gond.
    Sehol sem találtam a neten, ilyesfajta mélyhez megoldást, és totál kezdő vagyok.
    Itt a mélyről a kép:[link]
    Ott kezdeném, hogy a hátsó hangszóról lett elhozva a jel, mivel rca nincs a mélyen.
    A másik probléma, hogy a mélyen nincs remote bekötési lehetőség, ezért a +12V-ot nem az aksira, hanem a fejegység ant.remote kábelére kötöttem. Így megkapja a +12v-ot ugyan, de csak akkor kapcsol ha a gyújtást ráadom azonban nem vagyok biztos benne, hogy megfelelő a megoldás. A testeléssel biztos nincs gond.
    A lényeg: Valamikor a mély úgy gondolja, hogy neki elég volt és leold. Ma pl. mentem kb. 6km-t és csak utána, de legtöbbször ilyen 1-2km, viszont garázsban (járó motornál is) nem kapcsol ki. (igaz csak 30 percet teszteltem meg 15-20at).
    Szerintetek mi lesz a baja? Jelszínt átalakító, mert a fejegység nem bírja, hogy a hátsókról húzom le a jelet, vagy +12V az aksira és egy kapcsolót építsek be amivel ki/be kapcsolom csak az erősítőt remote híján, vagy esetleg hűtési probléma?
    Válaszaitokat előre is köszönöm. Üdv, Gergő

Új hozzászólás Aktív témák