Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lusu

    aktív tag

    válasz MunezXBK #46918 üzenetére

    Az Outletes találkozónál szóltak rám, hogy alulról szól a mélyközép. Nekem is feltűnt már, hogy főleg a zongoránál a mélyebb hangjai elnyúlnak lefelé. Polaritást cseréltünk és vonalba került a hang, már nem volt olyan szétszórt a zongora és minden normálisabban szólt.

    Azt lenne jó megtudni, bár szerintem Simi fáziskodós :) kérdésének is hasonló a lényege, hogy:
    beállítani a mélyközepet és a magasat külön külön sima ügy, de a magashoz a mélyet? Mert az, hogy távolságot mérek simán borul a külön állítgatásnál is, úgyhogy biztos nem mérvadó a mély magas távolság különbség esetén sem. Gondolom az én esetemben ezt a fázisforsítást is ki lehetne korrigálni időkorrekcióval, csak merre? És mikor jó lesz jó? Jó elképzelés, ha a minél fókuszáltabb hangképre törekszem? :) Az lehet pl. fázishelytelenség tünete, hogy az éneklős zenék szobában mind középről énekelnek de autóban ülve már hajlamosak ide oda csúszni? (persze nem egy számon belül, hanem más más tracket hallgatva, sőt leginkább más CD-t hallgatva)

    Valamelyik reggel pedig beleszaladtam a hideg hifi szivatásba, enyhén jobbra húzott az esti állítgatás után. Kellett 4-5 szám mire minden a helyére került, addig meg ezt csináltam :W

Új hozzászólás Aktív témák