Új hozzászólás Aktív témák

  • lumpy92

    aktív tag

    Sziasztok!

    Peugeot 206 SW autómban szeretném a gyári rendszert cserélni.
    Zeneileg főleg rock/metál (Metallica, Iron Maiden, ROAD, Queen stb.) amit hallgatok.
    Fejegységet cserélném, itt én Pioneer MVH-s100uba típusra gondoltam. Fontos, hogy FLAC-et szeretnék
    USB-ről hallgatni.
    Ezen felül az első, gyári hangszórókat cserélném. Itt merül fel több kérdésem is:
    - Kétutas hangszóró esetén, az első ajtóba menő 4 vezeték gyári csatiját levágom, 2 vezetéket kap a 16,5-ös hangszóró, 2 vezeték pedig megy előre a tükrökhöz, ahol
    a csipogó gyárilag kialakított helye van? A hangváltót ide kéne beszerelni, a csipogó 2 vezetéke elé?
    A csipogónak gyárilag megvan a hely, be is van elvileg vezetékelve és még szemben is helyezkednek el egymással.
    - A másik lehetőség, hogy koaxiális, 3 utas hangszórót teszek be az első ajtókba.

    Szerintetek melyik az ajánlottabb megoldás?
    Az első lehetőség esetén a fejegység alsó/felső szűrője lényeges nekem? Nem teljesen értem, hogy hogyan tudnám a fejegységnél "vágni" pl. a magas hangokat, ill. ez miben más mint a külső hangváltó használata?
    Kétutas rendszer esetén én az Alpha Audio 165-re gondoltam, a fejegységre és a hangszórókra 40 ezret szánnék.
    Előre is köszönöm a segítséget, és bocsi az amatőr kérdésekért. :U

    "never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Új hozzászólás Aktív témák