Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz bandus #119 üzenetére

    Ezek érdekes számok. Én egyedül 450 EUR/hóra tippelem a bevásárlásaim. Persze ebben már a mosószer is benne van (lehet a tietekben is). Nem tudom hogy sikerül nektek ketten ennyivel olcsóbban kijönni. Igaz, kis porciókban veszek kaját és a minőségre megyek, meg a friss és egészséges dolgokra a tartósítószeresek helyett, árat nem nagyon nézem.

    Épp a napokban kaptam az éves kiértékelést, durván felment a rezsi a gázárak miatt. 2019-ben, amikor idejöttem, az éves fűtésem 800 EUR volt, most 1800 lett a háború miatt. Ebben nemcsak a lakásfűtés, hanem a melegvíz is benne van. A tulaj mondja, hogy jelentkezett a távhőre, amit kisvárosunkban most építenek ki, azzal majd olcsóbb lesz, már tavaly meg kellett volna csinálni, most idén is tervezik. Ez egyébként egy nagy családi ház két külön bejáratú lakórésszel, alul lakik a tulaj, felül én. Vidéken.

    Így jól felment a havi rezsi, most már 600EUR-t fogok fizetni a lakbérrel együtt (ebből 350 a lakbér, 250 a rezsi), és ebben még nincs benne az áram és az internet. (+50+50)
    Amikor jöttem, 300 volt a lakbér és 150 a rezsi.
    A rezsiben a következő van benne:
    Alapadó
    Vízfogyasztás
    Szemételszállítás
    Biztosítás
    Karbantartás
    Fűtés

    Kicsit soknak találom ezért a havi 250 EUR-t. Bár lehet hogy év végén túlfizetés lesz ebből és talán visszajön majd valamennyi belőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák