Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inferno1988

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hátha tudtok segíteni. Van egy LG BD390-em, most vettem hozzá egy erősítőt. Abból a célból, hogy a 1,5 mbites DTS-eket is vigye az mkv fájlokban, és ne pattogjon, akadozzon a hang. Amikor teszteltem nem is volt gond olyan esetekben, ahol nem szerkesztettem az mkv-t, vitte szépen.
    Viszont mostanában volt gond az mkv fájlokkal, hogy nem játszotta le őket egyáltalán, azt sikerült kinyomozni, hogy az mkvmerge 4.2.0 felett a header compression default-on van, ezért a beállításoknál ezt le kell tiltani. Ez odáig oké, lejátszik minden mkv-t, azoban ismét új porblémával szembesültem, ez nem tudom, hogy más lejátszóknál is előfordul-e. A 1,5 mbites DTS hangsávoknál a disable header compression opció bekapcsolása után a lejátszó hasonlóan pattogósan játsza le, mint az erősítő nélkül, az erősítőn a DTS kijelzés is pattog, nem tud vele mit kezdeni. Most mi a fenét lehetne csinálni, azokkal az mkv-kal, amiket a 4.2.0 óta csináltam hasonló a helyzet, pedig egyrészt ezért vettem az erősítőt, hogy most már lejátsza. A 640-es AC3-ok, vagy a korábban 1,5 mbites hangsávból átkonvertált 768-s DTS-k is akadásmentesen mennek. Csak mivel a konvertálás kissé hosszadalmas, ezért örültem volna, ha az erősítő tudná dekódolni, de a lejátszó úgy látszik nem szereti az mkvmerge-t.
    Firmware a legújabb van fent a lejátszón, igaz ez 2011 szeptemberi.

    Esetleg tudtok ajánlani mkv szerkesztő progit, amiből kiszedhetek, hozzáadhatok sávokat, kettévághatok megadott helyen? Hátha azzal működne.

    Köszi előre is!

  • Inferno1988

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most költöztem új helyre és korábban is agyaltam már azon, hogyan lehetne modernizálni az otthoni házi-mozizást.
    Ami adott. Van egy lakás, ahol két egymástól fizikálisan távol lévő "média center" van kialakítva. Az egyiktől nem messze van egy asztali gép, ahová mennek a letöltések. Az egész össze lesz kötve utp kábelen keresztül, szerencsére ki lehet alakítani egy csillagpontot, ahol bejön a kábel net, oda lesz berakva a wifis modem/router, amiből kiindul 1-1 utp a két "média center" felé és ott lesz 1-1 switch, hogy szétdobja a netet az egyes eszközök között.
    A média center az egyik helyen egy buta Philips led tv-t jelöl, amihez most vásároltam egy Samsung HW-M450 soundbart, a másik center egy régi, buta Samsung LCD tv-t jelöl, egy Pioneer VSX-521 erősítő hozzá egy egyszerű kis Genius fadobozos 5.1 van és egy Pioneer BDP-170 blu-ray lejátszó, ami DLNA kompatibilis.
    Olvasgattam már a NAS dologról, és láttam is egy-két ismerősnél. Szimpatikus számomra, hogy nem szükséges rohangálni a letöltött tartalmakkal pendrive-on és külső hdd-n a számítógép, blu-ray lejátszó között. Így szeretnék érdeklődni, hogy jól gondolom-e, mi lenne a legideálisabb megoldás számomra.
    Az lenne a cél, hogy akár a NASon letöltött tartalmat, akár a számítógépen letöltött tartalmat le tudjam játszani a két média centeren anélkül, hogy valamilyen adathordozóra kelljen másolgatni és átvinni ide és oda.

    A Pioneer blu-ray lejátszó, amit évekkel ezelőtt vásároltam vajon DLNA-n keresztül megbirkózna ezzel a feladattal? Jó elképzelés lenne egy NAS erre a dologra? Szeretném azért a megvásárolt DVD és blu-ray lemezeimet továbbra is lejátszani, így örülnék, ha maradna a Pio lejátszó.

    Másrészt a Philips tv és Samsung soundbar mellé nézegettem valamilyen asztali média lejátszót, a keretbe körülbelül 50 ezer forintban férnék bele, ha jól gondolom azért ennyiért már kapnék egy lejátszót, ami full HD filmeket képes lenne lejátszani hálózaton keresztül, NASról vagy akár HDD-ről.
    Itt jönne a képbe mondjuk egy Dune HD Pro 4K.

    Ezen elképzelés jó úton halad? Egyelőre más eszközt nem szeretnék vásárolni, okos tévé szerepel a távlati jövőben, de még egyelőre néhány évig nem, így ezt a fejlesztést egy média lejátszó és egy NAS-ból szeretném megoldani.

    Köszi előre is!

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz blakey #62350 üzenetére

    Köszi, a tv-k sajnos nem tudnak hálózati lejátszást, nem okos tv-k.
    A Pio lejátszón, ha megy a DLNA, akkor most a géppel össze is tudom kötni, de a NAS téma is bejön, inkább egy ilyesmi fájl tárolás, streamelés, elérés jönne be.
    Szóval egy NAS és a másik média centerbe valamiféle asztali média lejátszó beszerzése a célom, ha a fentiek szerint felvázolva működik a dolog. Csak ugye nekem a Pio lejátszó maradna, így az általad írt szabványokkal, ha nem kompatibilis, akkor olyan megoldás nem jó, de ha a DLNA a gépen, a NASon, a Pion és az asztali média lejátszón is megy, akkor össze tudnám hozni a dolgot.

  • Inferno1988

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gondolkodom média lejátszó beszerzésében, valamennyit olvasgattam is itt, elég vegyes a kép, sok az ajánlás, számomra pedig nehéz a döntés.

    Szeretnék magyar garis terméket vásárolni, tehát itthon, nem külföldről rendelnék.

    Ami szempont volna nálam, hogy nemrég vettem egy NAS-t, arról jelenleg egy asztali blu-ray lejátszón DLNA-n keresztül filmezek, ezt tudnia kellene a média lejátszónak is, de szerintem ez alap.
    Alapvetően full hd mkv filmek lejátszása a cél NASról, pendrive-ról és külső HDD-ről, USB 3.0 előny, de nem feltétel. a gigabites LAN előny, vezetékkel fog csatlakozni a hálózatra, a wifi másodlagos.
    HDMIből szeretnék 2.0-t, a 4K lejátszás mindenképpen jó lenne, és ha tudja a HDR-t az nem hátrány, bár egyelőre ezt nem tudom kihasználni, de azért gondolok a jövőre.
    A hangot egy Samsung hangprojektoron szeretném majd hallgatni, úgyhogy ilyen téren a lejátszónak csak továbbítania kellene felé a jelet.

    Kiszemeltek eddig:

    Dune HD Solo Lite
    HiMedia Q10

    Kicsit a Dune felé hajlok, mert tartok az androidos rendszertől, nekem nem szükséges igazából semmi extra, ha a lejátszónak van egy sima felülete, teljesen jó. Viszont a Himediában ott a HDR és az USB 3.0.

    Előre is köszi az infókat!

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz Gombinyó #64471 üzenetére

    Van külső HDD-n is cuccom és van mikor a pc-n letöltök valamit, azt rátolom pendrive-ra, ezért is lenne fontos számomra még az USB csati.
    Ezt az apple cuccot néztem én is, de az USB nálam hiányzik. :(

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz Gaben92 #64483 üzenetére

    Érthető, csak van egy külső hdd, ha éppen arról akarok nézni valamit, és nem akarom belőni a pct, akkor nem másolgatnék, hanem a média lejátszóba szeretném közvetlenül kötni.
    Mindemesetre ez az Apple TV lehet az egyik, ha meggondolom magam. :)

    Szóval ha maradnék az eredeti USB-s megoldásnál, 50-60k között néztem a Dune HD Solo Lite-ot és a Himedia Q10et, magyar garis alternatívák, vagy a kettő közül melyik javasolt szerintetek?

  • Inferno1988

    csendes tag

    válasz blakey #64499 üzenetére

    Köszi, akkor alternatíva mely volna?
    Nekem nem szempont semmi extra, simán betallózza a lejátszó a mappákat, play, kb erre használnám.
    Ha képminőségben, hangban, megbízhatóságban ez a kettő gyenge, akkor keresek mást, csak ha maradok a magyar garinál, nem sok mást találtam eddig.

Új hozzászólás Aktív témák