Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soro

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szívesem venném segítségeteket.
    Adott egy Panasonic 58HX810e TV, melyhez szeretnék egy médialejátszót. A TV tud HDR, HDR10+ és Dolby Vision-t is.
    Utóbbi napokban olvastam vissza jónéhány post-ot, azonban nem találtam egyértelmű befutót. Szerettem volna valami all-in-one, feleség és gyerekbarát eszközt, mely „mindent visz”. A DV és HDR kezelés jó ha van (egyik vagy másik, esetleg mindkettő), de nem ez életünk középpontja. Nem kell csúcskategória, de játsszon mindent, ami manapság elérhető. BD menü nice to have, de megvagyunk anélkül is.

    Ami van:
    - NAS, Plex szerverrel
    - AVC HDMI 1.4a csatival, jelenleg nem tervezem cseréjét.
    A hangot eddig TV-ről küldtem vissza ARC-on, de láttam, hogy van splitter lehetőség is.

    Amire szükség van, mert a TV app-jai gyengék, vagy nincs is app.
    - helyi hálózati tartalmak lejátszása (eszköz saját lejátszóval vagy Plexen)
    - HBO Go
    - Netflix esetleg, (jelenleg ez sem preferált)
    - Jó lenne, ha bemeneti forrás váltásnál aktív lenne az eszköz (ez a fire stick esetén működött), és mondjuk a TV távval kezelhető lenne HDMI CEC-en, ne kelljen távirányítók között váltogatni.

    Úgy láttam a Zidoo-k vannak preferálva, azonban a kommentekből úgy tűnik, hogy azért az árért, amibe akár egy Z9X kerül, nem hozza az elvárásaimat app szinten és a lejátszással is vannak elvétve gondok. Az nem derült ki számomra, hogy utólagosan telepíthető-e bármi pl. sideload-dal. A Dune-eket sem ismerem, hogy bővíthetőek-e appokkal.
    Az Amlogic-os dobozok kedvező árúak, azonban pl. az HBO nem kezelhető, ha jól tudom, csak bővítménnyel a Kodi-ban. Volt részem Open- és LibreElec-ben még Wetek Play-jel.

    Korábban egy Fire Stick 4K-t használtam, azonban a gyerekszobában kellett felokosítani egy TV-t. Annak custom launcher-e van, így kvázi csak HBO Go, Plex, Kodi van a kezelőknek.

    Van-e olyan asztali lejátszó, amivel egyben tudnám kezelni a fentieket?
    Shield és Apple TV talán megfelelne?
    Vagy továbbra is marad a Fire stick 4K a gyerekszobai FHD TV-t pedig egy FHD okosítóval oldom meg.
    Válaszokat előre is köszönöm! Elnézést, ha hosszúra sikerült.

Új hozzászólás Aktív témák