Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Roland861010 #65416 üzenetére

    Ha működik, nincs semmi anomália akkor jó a kábel. Veszel egy drága kábelt és lehet, hogy azzal több gondod lesz. Nem az ára számít hanem az összeszerelés minősége. Nem használom a gyári kábeleket (rövidek) de mindegyiket kipróbáltam, tökéletesen működtek, a 4K HDR (10 bit) 60 fps hibátlanul ment. Nem kell cserélned ha nincs gondod vele.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • general

    addikt

    válasz Roland861010 #65416 üzenetére

    én pont tegnap vettem hdmi kábelt, sokat vacilláltam, olvasgattam a témában, kb ezeket szűrtem le:

    egyszerűsítve a dolgot a hdmi kábelnél két alapvető tulajdonság számít, az átvihető adatsávszélesség és az elektromos zaj szűrése a szigetelésben (és a hossza, de az 3m-ig általában nem tényező).
    4k 30fps, 4k 60fps, hdr, ezek mind növelik az átvitt adat mennyiségét, és ha a kábeled adatátviteli limitje mondjuk 4k 60fps-nél van, akkor a hdr adat nem "fér át" már rajta. de ha jól következtetek, pl a 4k24fps plusz hdr átmehet azon a kábelen (általában ez ugye a mozifilm, sorozat), de a 60fps-hez kevés lenne, tehát nem kell a csúcs 18 gps kábel, ha nem nézel 4k60fps anyagot.
    fontosabb lehet a zajszűrés, szigetelés, mert ha kábeldzsungelben van a hdmi is a tv környékén, akkor összeszedhet annyi elektromos szart, ami befolyásolhatja a képminőséget. zajszűrt kábelen szebb és tisztább képet kapsz, kérdés persze, milyen a forrás és a megjelenítő. hozzáteszem, tulajdonképpen a zajszűrés csak akkor működik, ha minden kábeled (még a 220v is!) zajszűrt. :D de tényleg számít.

    én most egy Inakustik WhiteLine 1.75m kábelt vettem a Médiában, 7ezer ft. aranyközépút. nincs komolyabb zajszűrés, de 4k60fps+hdr simán átmegy, 18gps.

    JA! a hangról azért ne feledkezzünk meg, annak is kell "némi" adatsávszél...;) pláne ha 7.1, Atmos és társai...

Új hozzászólás Aktív témák