Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #99791104

    törölt tag

    válasz synar #64710 üzenetére

    A távirányítón a direct gombot megnyomva ugyanez a helyzet áll fenn.

  • junkpod

    nagyúr

    válasz synar #64710 üzenetére

    szerintem a direct vagy pure módok pont nem erre valók, sokkal inkább az auto (surround) módot kell választani.
    De az alapvető gond szerintem azzal van (ezen felül), hogy nincs a player szoftver nincs rendesen beállítva. Ha jl értem akkor egy kodi forkot használ, ahol ha nincs bekapcsolva, hogy az erősítő milyen módokat ismer akkor könnyen előfordulhat, hogy lekeveri sztereóra és az erősítő meg erre rakja a dolby prologic-ot...

    szóval először a player szoftvert kellene beállítani.

    ja, itt is van:

    Auto sound mode
    Sound mode type

    De­scrip­tion

    Auto

    In this mode, the type of dig­i­tal sig­nal input, such as Dolby Dig­i­tal, Dolby TrueHD, Dolby Dig­i­tal Plus, Dolby Dig­i­tal EX, Dolby Atmos, DTS, DTS-HD, DTS:X, DTS-ES, PCM (multi-chan­nel) is de­tected, and the play­back mode switches au­to­mat­i­cally to the cor­re­spond­ing mode.
    If the input sig­nal is ana­log or PCM (2-chan­nel), stereo play­back is used. For Dolby Dig­i­tal or DTS, the music is played back ac­cord­ing to the re­spec­tive chan­nel num­ber.

    itt meg írja, hogy mi van ha multi chanel jelet kap:
    http://manuals.denon.com/AVRX1500H/NA/EN/GFNFSYwdnzswtk.php#OUCRMLuqidiqsq

    Ezek szerint a MUltiChIn bementei jelet ki tudja adni simán csatrna helyesen, de felkeverheti egy surround decoderrel is, pld "DSur", de ez egy hibás használat 5.1 lpcm forrás esetén.

    Én erősen javaslom az AVR user manualt részletesen elolvasni és a player szoftver minden beállítási lehetőségét átnézni (lehet, hogy profi módra kell váltani, hogy minden lehetőség látszódjon).

    [ Szerkesztve ]

    Box's don't touch!

Új hozzászólás Aktív témák