Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz magnum_pi #9271 üzenetére

    Erre tényleg nem tudok mit mondani.... Bár próbáltam már mindkét típust (WL-500GP és WL-500GP V2), de az én netem nagyon messze van az 50 Mbit-től (4M/256K), így e-téren nincs tapasztalatom. A pontosság kedvéért, a WL-500GP az n-es WiFi-t kivéve teljesen megegyezik a WL-500W-vel hardveresen, tehát mondhatjuk, hogy ugyanazt tudja. Megmondom őszintén, hogy az egyetlen különbség amit éreztem a kettő között, az a samba másolási sebesség, ami V2 esetében 2800-3000 kbyte/sec, a sima GP-nél pedig 3500 kbyte/sec körül mozog. Más tekintetben észrevehetetlen az eltérés. Ha abból indulunk ki, hogy a fentebb említett linken a topictárs a WL-500GP sebesség maximumát 90-92 Mbit környékén határozta meg (BIX-en mérve), és a V2 CPU-ja körülbelül 10%-al gyengébb, még akkor 75-80 Mbit-et bírnia kellene. És persze ki tudja, hogy a 92 Mbit-es korlát az a processzor, vagy pedig a névleges 100 Mbit-es LAN és WAN portok portok valós sebessége miatt van. Mert ha "csak" az utóbbi okozza, akkor a V2 ugyanúgy tudhatja a 92 Mbit-et, mint a gyorsabb CPU-val szerelt társai. De, ha a samba másolás 15-20%-os eltéréséből indulunk ki, még akkor is 70 Mbit/sec körül kell futnia a V2-nek.

    De még egyszer mondom, ez csak elméleti számítgatás részemről!

    [ Szerkesztve ]

    ELADÓ ANENG DT9205A vadonatúj multiméter | https://shorturl.at/5gtGK

Új hozzászólás Aktív témák