Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H.Z.

    csendes tag

    válasz htoms #260 üzenetére

    Nézd, annyit szoptam már a különböző routerekkel, hogy elegem lett.
    Kezdtem egy még wifi-mentes D-Linkkel. Erősen bugos, nem javították.
    Aztán jött a legkitartóbb Zyxel. Ezzel csak annyi a bajom amit már korábban is írtam: sokat elvesz a sávszélességemből, ''elfelejt'' lekapcsolódni, olyankor is pofázik a wifi-n amikor nem kéne (nomeg még 1-2 apróság, ami inkább csak bosszantó)

    Volt egy draytek-em kb. két napig, de olyan helyen vettem ahová évekkel ezelőtt megfogadtam, hogy többé nem megyek garanciális ügyet intézni, ez meg valószínűleg fizikailag hibás darab volt. Úgyhogy kuka.
    Volt egy kölcsön Linksys ami egy paraméter átkapcsolás (tán wifi kikapcs v. vmi hasonlóan nagy súlyú dolog) után nem volt hajlandó magához térni. Félórával később valahogy mégis sikerült működésre bírni, de addig még a hardreset sem ment. Azóta se tudom, hogy miért, nem is érdekel.

    Most itt van ez és ugyanott tartok: használhatatlan support, bugos firmware, nem működő szoftver.

    Mindössze annyit szeretnék egy qrva routertől, hogy
    - legyen üzembiztos, bugmentes
    - tudjam pontosan szabályozni a rajta átmenő forgalmat
    - esetenként tudjam ellenőrizni, hogy mit művel (mondjuk vmi tcpdump jellegű alkalmazással)
    - értelmezhető logot gyártson
    - ne vegye le harmadára a sávszélességemet
    - a doksijában leírtaknak 100%-ig feleljen meg


    Na egy ilyet mondjon valaki SOHO kategóriában!


    szerk:
    természetesen mindezt ''célhardveren'', mert ha kicsit megerőltetem magam, egy PC-ből +FreeBSD-ből vagy linuxból én is megcsinálom, de épp erről van szó, hogy nem akarok plusz PC-t üzemeltetni és nem akarok én játszani az összerakosgatással sem. Lusta vagyok.



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák