Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16862 üzenetére

    Hiába próbálokoztam, nem ment a DD-WRT-vel a 3G, továbbra sem jelenik meg az opció a WAN-nál.
    Be kellene még valamit állítani ?

    Pedig kipróbáltam azt is, hogy felraktam egy standard-ot is, először a legújabbat (illetve már nem a legújabb, mert tegnap jött ki egy új - át is rendezték az FTP szervert, most már van külön egy 2010 és egy 2011 mappa).
    De abban nem is volt USB támogatás, úgyhogy felraktam a DD-WRT honlapján ajánlott 13064-et (2009-10-10), abból is először a sima standard-ot, csak ugye abban sem volt USB, csak az utána felrakott _usb_generic -ben. De abban is hiába próbáltam, nem jött be a WAN-nál a 3G.

    Ez a hiba pedig úgy néz ki talán az USB driverre vezethető vissza.
    Ugyanis próbálgattam hogy az USB-nél nem kapcsoltam be mindent: [link]
    Az USB Storage Support kikapcsolása semmit sem változtatott, viszont ha az "USB Core Support"-on kívül csak az "USB 2.0 Support" volt bekapcsolva, akkor nem csinálta a hibát.
    Mit jelent amúgy az "USB 1.1 Support (UHCI)" és az "USB 1.1 Support (OHCI)" ?

    Ja és azért is driverre gyanakszom, mert csak a ZTE MF626-al csinálta a hibát (ami támogatott a DD-WRT-ben, van hozzá alapból benne USB driver), az Option GIO 225-val (=T-Mobile web'n'walk Stick) nem (az elvileg nem támogatott a DD-WRT USB driverek közt).

    vargalex
    Modem nélkül mindig indul rendesen.
    De van még ez a másik hiba is amit írtam, ha több lapot nézek meg a DD-WRT webes felületben egymás után.

    MOD:
    Ja a lényeg az, hogy egyenlőre feladtam a DD-WRT-t (de késöbb még meg akarom nézni majd, hogy mi a francért nem megy ez), és felraktam az álltalad korábban linkelt Tomato verziót.
    Ebben már megjelenik a 3G, de a beállítással még bajban vagyok.
    Pl. honnan látom, hogy rendben felismerte-e a HSDPA modemet; meg először, hogy benne van-e ebben a Tomato-ban az USB driver az adott USD-adapter típusra.
    Próbálok majd leírást keresni ezekhez a modemekhez, hogy pontosan mit is kell beállítani. Az hogy a kettő közül melyiket használom végül is mind1, úgyhogy még választási lehetőség is van - ha az egyikhez nem lenne USB driver.
    És a legjobb ugye egy pont ugyanígy magyar T-Mobile-os leírás lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák