Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz vargalex #13592 üzenetére

    Akkor azt is chmod -R +t formátumban kellene?
    Ugyanis amíg a chmod 1777 /opt/share/mappa formátumot használtam addig ugyanúgy tudott mindenki törölni bárki által létrehozott fájlt vagy mappát.
    Bár most működik (legalább a jogosultság része), bár jobb lenne, ha törölni a tulajdonos sem tudna, csak a root, de ezen már túltettem magam..

    Amit pl. még nem értek, hogy a chmod -R 777 /mappa
    mennyiben más a chmod 777 /mappa/* -tól
    ugyanis pl. az opt/etc/init.d mapára utóbbi verziót szoktam telepítéskor kiadni, ha jogosultsági probléma miatt nem indul pár Sxx script..

    Ecaddict: Szóval maradjunk abban, hogy én is xinetd-vel szeretném indítani ha végre sikerül.
    Tehát akkor is daemonként kellene indulnia, tehát ha valamiért a background alapértelmezésben NO, akkor beteszek egy sort background=YES. Ez ok?

    Továbbá, ha így már működik daemonként, akkor továbbiakban a listen=NO beállítást használhatom és léphetünk tovább?

    Az /opt/etc/xinetd.d/vsftp nálam így néz ki:

    # description: The vsftpd FTP server serves FTP connections.
    # it uses normal, unencrypted usernames and passwords for auth
    service ftp_vsftpd
    {
    disable = no
    socket_type = stream
    user = root
    server = /opt/sbin/vsftpd
    server_args = /opt/etc/vsftpd.conf
    wait = no
    nice = 10
    only_from = 0.0.0.0/0
    }

    Rögtön az első paraméter: ftp vagy vsftpd vagy ftp_vsftpd? Mi is a szerepe? mert ha ez is paraméter, netán ez alapján hív meg valamit, akkor gondolom nagyon nem mindegy.. Akkor mivel egyezzen?

    user = root gondolom mivel nálam root van ezért ez lehet a jó?

    only_from = 0.0.0.0/0 ezt gondolom felesleges beállítanom, ha mindenhonnan használni akarom. Viszont a nálam levő változat ugyanaz mintha "kikommentezném", vagy inkább mégis az a jó?
    És mit is jelent ez pontosan?
    Gondolom honnan fogadjon kéréseket...
    192.168.1.0 esetén az összes LAN hálózatból érkező kérést fogadja pl.? És a végén a per után az mit jelent?

Új hozzászólás Aktív témák