Új hozzászólás Aktív témák

  • batagy

    őstag

    válasz dorka16 #275 üzenetére

    Szia!

    Az eredeti kérdésre válaszolva, az Asus lekezeli simán a nagyobb vinyókat is, nekem 2TB-os vinyót simán kezeli, szóval azzal nem lesz gond.

    Egyébként én se szeretem az ilyen egybe-külső vinyókat, jobbnak tartom az üres külső rack-et és bele venni belső vinyót, mert így nagyobb a jövőbeli flexibilitás, ha netán később az ember le akarja cserélni akár a vinyót, akár a rack-et. Persze kényelmesebb az egybe-külső vinyó, nem kell szerelgetni.... szóval ha az kényelmesebb neked, az is jó.

    Nekem Delock 42451 eSATA/USB2.0 külső rackem van, és abban egy 2TB-os vinyó. Ennek a racknek egy kissé hátránya, hogy eléggé melegszik benne a vinyó.

    Az interface-ekkel kapcsolatban, amikor a gépről a vinyóra másolsz nagyobb mennyiségű filmet, akkor valóban az eSATA gyorsabb, mint az USB2. De ehhez az is kell, hogy a gépen legyen eSATA interface. Nem tudom az van-e?

    A lejátszó oldalon, ott nem igazán számít, a lejátszáshoz bőven elég az USB2 sebessége is, szóval ott fölösleges eSATA-val csatlakozni.

    Manapság viszont terjed az USB3.0 is, szóval esetleg ha már külső rack-et veszel, szóba jöhet, hogy USB3-asat veszel, ha a gépen van USB3, akkor azzal elvileg gyorsabb a másolás. De külső eSATA portot olcsóbb és könnyebb csinálni, mint USB3 portot.

Új hozzászólás Aktív témák