Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wdarty

    tag

    válasz modflow #1978 üzenetére

    Manual

    Audio Channels (For Vista only)

    " This setting only appears in Windows Vista. Vista will delivers the audio channels to the audio driver according to this setting, no matter what the original audio content is or how many channels they have. You need to set this before you play it. "

    XP Rúlzzz :)

  • c41r0^

    őstag

    válasz modflow #1978 üzenetére

    érdekes, nekem XP, Vista és Win7 alatt is tökéletesen működik a kártya, leírom szájbarágósan, hátha segít (másnak is), elsőnek a csatornakiosztással kapcsolatosakat

    Neked alapvetően sztem az a gondod, hogy próbálgatod összevissza, de a GX-re nem figyelsz, hogy be van-e kapcsolva vagy nincs.

    Az audio channel mindig 6 csatornán legyen, ha van 5.1-es rendszered és zenét is hallgatsz néha stereoban vagy fülessel, néha 5.1-re felkeverve, játszol is 5.1ben és filmezel is stereoban vagy akár 5.1ben. Ezt ne állítgasd el sosem, nincs jelentősége. Tehát mindig fix 6 channel és kész.

    sample rate - amekkora rátájú a forrás, arra célszerű állítani (mp3nál elég általában 41KHZ, játékoknál 48KHZ elég, 96 és 192 pl. DTS hangsávos filmnél jöhet szóba... bár nálam ez is tejesen lényegtelen, fix 192 KHzen minden tökéletes, mp3, játék és 5.1 film is), így nincs down- vagy oversample, ami az audiofilek szerint hangzásbeli különbséget eredményez - hozzáteszem, a PC-s 5.1-eseden úgy sem hallanád a 44.1 és 192 KHz közti különbséget

    Analog out: ezt minidg a forráshoz igazítsd (először állítsd át az Audio Centerben, majd utána indítsd a lejátszót), írok példákat:

    stereo hangforrás, zene (pl. mp3, stereo film, stb.)
    - ha stereoban akarod hallgatni, akkor 2 speakers és GX off (2.1/5.1 szett esetén a két front és a sub fog menni így, stereo szett esetén meg egyértelmű, hogy a két front)
    - ha fülesen, akkor headphone és GX off (gondolom egyértelmű)
    - ha a stereo mp3-at/filmet 5.1-re felkeverten akarod hallani, akkor 5.1 speakers és GX on (zöld legyen a GX ikon)

    5.1 film (pl. 5.1es DTS,AC3,AAC hanggal ellátott film) - GX off és 5.1 speakers

    5.1 játék - GX off és 5.1 speakers, HA támogatja az EAX-ot a játék, akkor GX on és 5.1 speakers

    játéknál még előjöhet olyan, hogy csak 44.1 vagy 48KHZnél van normális hang, speciel én 5.1es játékot mindig 192KHz, GX off és 5.1 speakers beállításon tolok, soha semmivel nem volt problémám

    Win7 és Vista alatt azzal, hogy az audio channelst x-re teszed, az oprendszer a hangmenedzsmentnél automatikusan átvált x-re, értelemszerűen 6 channelsnél 5.1 surround hangrendszerre. A sample rate-et már nem tudja elváltani, ez legyen szinkronban az Audio Centerben beállítottakkal. Ezért javasolm a 96 vagy 192 KHz-et, egyszer beállítod és kész (alapértelmezett formátum a speciális fülön), csak akkor kell elállítani, ha pl. egy játékban nincs hang (ha jól emléxem, vmelyik COD-nál jött elő, olvastam fórumban, csak 44.1KHznél volt normális 5.1), de nálam ilyen még nem jelentkezett. Az analog out és a GX on/off a rendszer hangmenedzsmentjében semmit nem változtat, ez a funkció csak a driverben van, de ugye ez az egyik legfontosabb pontja a dolognak, mint ahogy fentebb taglaltam.

    a másik téma
    pattogós hang, stb. - ha nem szűnik meg másik PCI slotban a pattogás, akkor kodekprobléma lesz -> ajánlom a mindig legfrissebb 32 bites, azaz x86 beta Media Player Classic Home Cinema lejátszót (integrált kodekek) INNEN + AC3 filtert külső kodekként, esetleg ha HD ripeket sűrűn nézel, akkor Haali Media Splittert (a kicsivel jobb Matroska képminőségért), más nem kell, 99,9%át a filmeknek vinni fogja ez a kombó

    ezen programok beállításáról találsz ITT cikket (1-4 oldal tartozik rád)

    remélem segítettem (sokaknak)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák