Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    válasz zka67 #1181 üzenetére

    33 ohmosak lettek, 35 körülit akartam, ahhoz legközelebbi 36-os volt, az meg nem volt a boltban, úgyhogy maradt a 33. :) Próbaképpen rátettem azokat, amik majd előtte lesznek ha kész lesz, és este elég nagy fényereje volt, de azt úgyis lejjebb veszem majd, csak nappal kell erősebb, ahhoz meg szerintem pont jó lesz.

    Most egy kis kínlódás van az óra értékeivel kapcsolatban, mert ugye úgy gondoltam, hogy majd megcsinálom, hogy mondjuk if (minute == 23), akkor a mátrixban a megadott elemek világítsanak, viszont itt előjött egy hiba (egyelőre másodperccel teszteltem, nem akarok perceket várni :) ), mégpedig az, hogy ha mondjuk 23. másodperc van, akkor ugyanazok az elemek is világítanak, amik a 2., illetve a 3. másodperckor. Próbáltam " jelek közé tenni az értéket, '-vel is, == helyett =-vel, de sehogy nem jó. Szerinted/szerintetek hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

    (#1184) gyapo11: ez a dolog engem is érdekel, kíváncsian várom, hogy mi lesz a folytatás, beszélgessetek csak. :) Én késleltetéssel csináltam meg párszor, de az nem túl elegáns gondolom. Találtam már Arduino oldalán megoldást, de az nekem bonyolult volt kicsit. :B
    "a Serial.println, ez lassítani fogja a pörgést"
    Ezt úgy kell érteni, hogy ha nem íratok ki semmit a soros portra, akkor gyorsabban fut a program? Ezt nem tudtam. Akkor lehet, hogy én is kiveszem a Serial.print/println parancsokat az órás programomból, úgysem fontos, max csak most programozáskor jó tudni, hogy mennyinél tart az óra, de használat közben a falon már nem sok szerepe van.

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák