Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmwk1200s

    őstag

    válasz general #50672 üzenetére

    Hmm... 2-3 év alatt belassult. Párszor már említettem itt fórumon, hogy 10.8 óta hurcolom a rendszerem, MacBook Pro-ról került át a Mac Minire, erre jöttek nem csak sima update-tek, de béták is és semmi féle lassulásról nem tudok beszámolni. Azt persze hozzáteszem, hogy a mai rendszerekkel szembeni elvárások már olyanok, hogy azokat főleg az SSD-k tudják kiszolgálni. Ettől függetlenül egy racionális felhasználás mellett, időnként lefuttatva a gyárilag beépített karbantartást (ezt egyébként a rendszer bizonyos időpontokban, éjszaka maga is végrehajtja - ha a gép nincs kikapcsolva értelemszerűen) nem lenne szabad lassulást tapasztalni.

    Kérdés milyen fajta és mennyi alkalmazás indul el egyszerre a rendszerrel. Ilyen szemetek, mint a MacKeeper nem csak a rendszer komoly lassulását, de az összeomlását is előidézhetik. Adatvesztésről nem is beszélve.

    Én messze kerülöm az olyan alkalmazásokat, ami így nevezi magát, hogy Dr. Cleaner.
    Egy alkalmazás van, amit használok. Kb. havonta egyszer lefuttatom, ha épp eszembe jut. Ez az Onyx.

    Amit javasolnék. SSD, ha eddig nem lett volna. CleanInstall egy külső meghajtóról. A tiszta telepítést megelőző biztonsági mentésből pedig manuális másolnám vissza azokat, amik fontosak. Appok, dokumentumok, képek, stb.
    A memória felszabadító alkalmazásokat, az olyanokat amik tisztítást, karbantartást igérnek az Onyx kivételével messze elkerülni. Bízzuk ezt a rendszerre szvsz.

    Az én gépembe is 8GB ram van. Párom is ezt a gépet használja (még :DDD ) és ő egymás mellett futtatja a Lightroomot, PS-t, Safarit vagy 15 tabbal, közben szól a zene az iTunesból, megy a mail, a messages, jaj és az Illustratot. Nem szokott kifogyni a ramból, mert a rendszer ezt egészen jól megoldja. Nem kell ezt bántani.

    A legtöbb ilyen app lassítja a rendszert és főleg a windowsról áttértekre spekulálnak, hisz ott megszokottak. Persze ott is kérdés, hogy mennyi hasznot vagy kárt okoznak.

    Nekem ez a véleményem, majd a többiek is kiegészítik a saját meglátásaikkal.

    Semmit sem írok alá!

Új hozzászólás Aktív témák