Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Synthwave #21657 üzenetére

    "Kodomo no Jikan-ból melyik release-t nézted?" - Amit te is ajánlottál valamikor, de már mittudomén. Meg még két másik feliratot is kerestem, gondolván, hogy majd csak lesz, amelyik helyesen értelmezi az adott szövegdarabot, erre föl volt olyan, ahol mindhárom helytelen volt, arról nem is szólva, mennyire nem képernyőképes és mennyire rosszul hangzó szövegek voltak egyes helyeken. Lehet, hogy csak túl sok amerikai forgatókönyvet olvastam, de néha szinte fájtak a mondatok. Magyarban persze még jobban, de hát tudjuk... :D Szóval a lényeg, hogy simán le lehet az ilyeneket fordítani angolról, de amikor hallom, hogy ez japánul valami más, akkor nem tenném jó szívvel, így inkább abba is hagytam. Japánul meg nem tudok annyira, sőt igazából csak minimálisan, ami az animék alatt rám ragadt, tehát eredetit hallgatván nem tudok fordítani, annyit meg nem ér meg, hogy ezért nekiálljak tanulni.

    Épp most pénteken voltam a Budapest Film Academy egy ingyenes Eltés előadásán, ahol egy filmet elemeztünk nézés közben, és a hivatalos feliratot gyakran ki kellett szóban javítania az előadónak... Csoda akkor, ha az amatőrök tré munkákat csinálnak?

    És no, Membert még kritizálni sem lehet? :D Ő a "tudjukki"... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák