Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Mister_X #20759 üzenetére

    Én úgy vagyok vele, hogy nem munka-szempont nálam a japán nyelvvizsga. Elég volna, ha kommunikálni tudnék, jövőbéli projektek miatt - a japán filmművészet és rajzfilm-művészet mindenképp figyelmet érdemel a nyugati mellett, amikor a hazai filmművészet megújításáról van szó. Azon kívül úgyis default minden külföldivel erőltetik az engurishut akkor is, ha a saját nyelvükön szólnak hozzájuk, mert az van a fejükben. (Ezzel nem azt mondom, hogy elég az angol, mert egyszerűen nem fogod megérteni, mit akarnak, hanem hogy náluk a japán nyelv őrjítő nehézségének illúziója miatt nem elvárás, hogy a külföldiek tudjanak egyáltalán japánul - pláne akcentus nélkül - beszélni, ami magyaroknak a hasonlóbb hangkészlet miatt könnyebb, mint egy angolnak vagy franciának.) Már az nagy meglepetés, ha valaki japánul szól hozzájuk, és majdnem mindenki tud romajiban is írni (érthetetlen, hogy bírnak megtanulni csak brahiból a rettentő bonyolult írásrendszerük - ami igazából több írásrendszer keveredése - mellett még egy távoli, teljesen más rendszert is, pláne angol-alapút, ami nem fonetikus, és az r-l félreértésre is alapot ad), amióta a popkultúra része is. Persze attól még plusz megtiszteltetés feléjük, ha valaki még az írást is megtanulja, és ha ott is akar élni, akkor jól jöhet, ha el tudja olvasni a feliratokat, de nekem, csekély értelmű bocsnak ez nem pálya. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák