Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • svgyula

    addikt

    válasz zeus_2k14 #47827 üzenetére

    Szia! Most vettem a sarki PC-boltban USB 3 (A)/USB 3 TypeC kábelt(9 vezetékes) 1300Ft és ha a töltő tudja a QC 3.0 vagy magasabb szabványt és a telefon is akkor megy a gyors töltés is. Ez alatt mindegy milyen kábelt/töltőt veszel mert nem tud a telefon kommunikálni vele és csak a normál lassú töltés fog működni! Az sem garancia ha mindkét vége Type C mert a gyártók
    nagyon szeretik a spórolást és hiába jött az USB 3.0 szabvánnyal a 9 vezetéken(12-nek van hely!) kommunikáló csatlakozó nehéz ennek megfelelő kábelt kapni. Ezért vettem olyat amin az "A" is 3.0 9 érintkezős. Sajna a színjelölés nem jelent semmilyen garanciát arra melyik szabványú a kábel. De ha az ember belenéz akkor látszik elöl 5db és hátul 4db. De ha belegondolsz ez a kábel alapból vastag és keményebb az átlagosnál mert lényegesen több ér van benne. Tehát ha nem kell a szabványos töltés akkor a szivargyújtóról kapott alap 5V 500mA az csak a szinten tartáshoz lesz elég szabvány kábelen. Ha azt szeretnéd, hogy töltés is legyen akkor olyan szivarnyújtós töltőt vegyél ami tudja a QC 3.0 vagy 3.1 szabványt! Ezek már nem 5V-al töltenek hanem 9V vagy 12V ha a telefon töltője engedi. 5V-on nem lehet normálisan tölteni max kikapcsolt állapotban x óra alatt. Ezért emelték a feszültséget 5V2A=10W 9V 2A= 18W stb. Ennek el kellene érni az telefon aku teljesítményét. Én ~4et vettem mire a HAMA (8eft) képes volt tölteni és nem csak szinten tartani a telefont!

    Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Új hozzászólás Aktív témák