Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    Sziasztok,

    adott egy Star V1277 dual sim-es telefon.

    Tároló kapacitás probélma van vele.
    A felosztás a következő:
    internal storage: 800Mb
    belső Sd: 2Gb
    (memória: 512Mb)

    A gond az, hogy van 800Mb rendszer tároló hely. Ebből 144Mb a névjegyzék, 700Mb az app, és marad 64Mb free space. [link], [link]
    Ez egy csomó problémát okoz. (Nincs elég hely a virtuális memóriának sem. Fagyások, lassulások, stb.)
    Telepíteni semmit nem enged mert "megtelt a tárhely". Hába van beállítva hogy az elsődleges a belső SD kártya legyen, akkor is az internal-ra töltené először a telepítő file-t, majd telepítené az SD-re.
    Az összes app mozgatva van belső SD-re, de hiába, mint látható egy csomó adat marad még az internal storage-on. Nem lehet maradéktalanul átmásolni. Talán a link2Sd-vel, de ahhoz két partíció kell a belső SD-re.
    Két partíciót sem tudok létrehozni, mert a win10 lemezkezelése nem engedélyezi a kötet zsugorítását, vagy kiterjesztését. Nem tudom miért. Gprarted linux-on még nem próbáltam.

    Kicsit belemásztam a telefonba (Link2Sd, Diskusage, EsExplorer), akkor összegzem:

    Maga a Névjegytár alkalmazás 2Mb.
    Az adat az 150Mb!

    A helye a következő:
    Rendszertároló(internal storage)\data\data\com.android.providers.contacts
    - ezen belül 4 alkönyvtár:
    Database (3500 file 144MB!)
    Files (0byte)
    Lib (0byte)
    Shared_prefs (200byte)

    Tehát a Databes-en belül van 3500 file 0 alkönyvtár.
    Mindegyik file-r azt írja az EsExplorer: Méret: 73byte. Használt: 4096byte.
    Mindegyik file ilyen, hogy:
    "contacts2.db-mj17AAGF78"
    "profile.db-mj1HFK7HG
    Ebből az 1-es szám változik felfelé, gondolom ahány névjegy van. Contacts és profil.

    De ha a 3500filet megszorzom 4096-al, akkor is csak 15MB-ot kapok. Akkor mi ez a 3500 file? És miért kell ennyi néhány száz névjegyzékhez?

    Amire én gondoltam mint megoldás:
    - feltárni a hibát ami miatt ilyen nagy a névjegyzék mérete (ezzel talán lehetne spórolni 100Mb-ot)
    - megoldani a dupla partíciót hogy maradéktalanul a belső SD-re tudjam mogatni a azon appokat, amiket tudnék nélkülözni az internal storageról (azaz ha rádugom usb-re akkor eltűnik az app)

    Minden ötletet, megjegyzést szívesen fogadok.

    Köszi!

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák