Új hozzászólás Aktív témák

  • alexw801

    senior tag

    válasz dwiki #43983 üzenetére

    Mórickásan leírtam, ugyanis én nem vagyok szakember. Ha nem volt átpartícionálás a gyári állapothoz képest, akkor a 2. lépés nem szükséges.

    Tennivalók, ZTE V987 V1.0 – V3.0 MOD ROM update és egyebek:

    Letölteni, kicsomagolni:
    1. Recovery csere Mobiluncle Tools-al:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874&page=67
    #669
    CWM recovery 6.0.3.5

    2. Particionálás módosítása Meteos tool-lal:
    http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41837761&postcount=182
    meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk

    3. Custom ROM update CWM Recovery-ben zip fájlból:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874
    #1,
    V3.0R2MOD (03-08-2013)
    Kicsomagolás után előjön: update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip

    4. GravityBox update CWM Recovery-ben zip fájlból, csak letölteni, nem kicsomagolni:
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874&page=70
    #692
    GravityBox v2.1.0

    VÉGREHAJTÁS:

    SD kártyára másolni:
    1. recovery.img
    2. meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk
    3 update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip
    4 update-gm2-gravitybox_2.1.0.zip

    Alkalmazások elmentése MyBackup Root segítségével, amelyet a Play Store-ból lehet installálni. (Titanium Backup akadós a V1.0MOD ROM-mal, nem használható): / New backup / Alkalmazások és média, apk-k, adatok.

    1. Mobiluncle Tools
    Recovery update
    Recovery file in SD Card – választani
    Are sure flash recovey?
    OK.
    2. Beállítások / Biztonság / Ismeretlen források / beválasztani.
    Fájlkezelő
    meteos-mtk6589-rom-edit-4gb-en.apk – választani
    Csomagtelepítő
    OK. Sikeres telepítése után:
    Meteos MTK6589 – rányomni
    2.0 GIB / data partition – választani
    Reboot into Recovery – rányomni
    3. Már Recovery-ben vagyunk a meteos…apk futtatása után.
    a. A Hangerő fel és le gombokkal elmanőverezünk a wipe data / factory reset-re, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk, majd ha készen van, azután az install zip from sd card-ra, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk.
    b. Megkeressük az update_JB_V987_V3.0R2MOD.zip fájlt, Bekapcs. gombot megnyomjuk.
    c. Lefut, közben AROMA installer-el választhatunk különböző opciókból. KÉSZ!
    d. Kilépünk a CWM Recovery-ből (reboot…). Beállítgatjuk a nyelvet, gmail címet, stb. Kikapcsolunk.
    4. Belépünk a CWM Recovery-be: Hangerő fel + Bekapcsoló gombok egyidejű hosszú lenyomásával.
    e. A Hangerő fel és le gombokkal elmanőverezünk az install zip from sd card-ra, Bekapcs. gomb megnyomásával ezt választjuk.
    f. Megkeressük az update-gm2-gravitybox_2.1.0.zip fájlt, Bekapcs. gombot megnyomjuk.
    g. Lefut, KÉSZ!
    h. Kilépünk a CWM Recovery-ből.

    Az új felállás jellegzetességei:
    - CWM Recovery-be belépés csak Hangerő fel + Bekapcsoló gombok egyidejű hosszú lenyomásával lehetséges (kikapcsolás menüben nem lehet boot into Recovery-t választani).
    - A memória szerkezete: létrejött egy sdcard0, ez a microSD kártya, valamint a telefon memória tárhely.
    Tennivaló:
    Play store-ból ismét letöltjük a MyBackup Root programot. Elinditjuk, alul menü gombbal belépünk a Beállításokba / Mentés helyét átírjuk sdcard0-ra, mert ott van az elmentett állományunk. Ezután My backups / Restore, előbb az apk-k, majd az adatok is (ha külön mentettük el őket). Reboot.

    KÉSZ!

    Továbbiak:

    A Facebook nekem akadt, levettem, Play Store-ból újra telepítettem.
    Titanium Backup-al az összes app-ról (ami a listában fehér színű) egyenként csináltam biztonsági mentést.
    Ezután az SD kártyán a rerware mappa teljes tartalmát törölni lehet, ez volt a MyBackup Root elmentett adat tömege.
    Ismerkedni érdemes a GravityBox-szal, ebben lehet állítgatni a SIM-eket.

    Bp. 2013.08.19.

    Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

Új hozzászólás Aktív témák