Új hozzászólás Aktív témák

  • dlaj

    őstag

    Elkészült a tegnapi fényképező teszt folytatása.
    (Most már nem off a téma, mert csak dual sim-es telefonok a részvevők) A Meizu M2 Note vs. Huawei P8 Lite-ról van szó.

    Tegnap a Huawei hardveres tuningjáról itt hadováltam. Arról van szó, hogy, amikor az első tesztet készítettem, rajta volt a hátlapon a védőfólia, amire csak a képek féltöltése, és közzététele után jöttem rá. Sajnos a fólia rálogott a fényképező "optikájára" is. Nem tudom mit befolyásolhatott a képek minőségén (biztos nem tett neki jót), de valószínűleg, attól lettek kékes árnyalatúak a képek. Ez elég ciki, a részemről, ezért bocsi. :R

    Íme az új képek:
    Most 10-10 képet rakok fel, ami többségében kültériek.

    Meizu M2 Note
    Huawei P8 Lite

    Amit megjegyeznék:
    - a kék labdás képből azért van kettő-kettő, mert közben kisütött a nap. (ez az árnyékon jól látható)
    - a Meizu kamerája az exponálás után azonnal készíti a képet, a Huawei-nél várni kell, kb. fél-egy másodpercet.
    - valószínűleg ez lehet az oka annak, hogy a Huawei részletgazdagabb készet készít. Ez a kék labdás képek, labda mögötti háttereinél jól megfigyelhető.
    - viszont (szerintem) a Meizu készíti a színhelyesebb képet. Ezt akkor figyeltem meg, amikor összehasonlítottam "élőben" a narancssárga labdát, és az elkészült képeket. Igaz, hogy élénkségben és fényerőben a labda a Huawei képéhez volt közelebb, de színhelyességbe, viszont a Meizuhoz.

    Megjegyzés: ezek mind privát és amatőr észrevételek. Szívesen hallom más megjegyzéseit/észrevételeit, de "szakmai" vitába lehetőleg ne menjünk bele. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák