Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • air

    nagyúr

    válasz gti16v #67558 üzenetére

    Nem kell hozzá külön program, és két megoldás is létezik.
    Mindkettő úgy kezdődik, hogy kiexportálja az össze névjegyet vcf-be, aztán törli az összeset a telefonról.
    Ezután 2 lehetőség közül választhat:
    1.
    A névjegyeket importálja a vcf fájlból a készüléken, és megadja, hogy a névjegyeket kapcsolja a Google fiókjához.
    2.
    A vcf fájlt elküldi magának a Gmail címére, majd a weben belép, és a levél megnyitásakor kiválasztja, hogy a névjegyeket importálja a címtárba. Utána már csak a telefonon kell szinkronizálni.

    [ Szerkesztve ]

    Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

  • Wolfskin

    őstag

    válasz gti16v #67558 üzenetére

    én az ilyeneket jobb szeretem offline csinálni:
    a nokia készülékekről lementett vcf fájlokat pl. a contacts vcf progi ragyogóan berakta a névjegyzékbe
    az excel - contakts progi pedig xls-t csinál a névjegyekből, azokat gépen tudod szerkesztgetni, és utána ugyanúgy vissza is tölti.

    úgy tudom a gmail oda-vissza kezelei a vcf fájlokat. bár nekem anno a nokia-outlook-gmail közt nem sikerült szinkronizálnom a kapcsolatokat, nem tudták kezelni egymás ékezetes betűit. pedig nagyon jó lenne, ha végre EGY (azaz 1 db, itt számnév, nem határozatlan névelő!!!) adatbázisban lehetne tartani mindent, lehetőleg nem felhőben, ahol átláthatóan szerkeszthető, szortírozható, aktualizálható lenne, és minden innen olvasná ki utána (android, gmail, outlook stb.). sőt, itt lehetne csoportokat is képezni, én nem szeretem, ha minden mindennel szinkronizálva van. a céges telón legyenek a céges kontaktok, a priváton a privátok. ésígytovább. sajnos ez a jövő zenéje... :(

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák