Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Lacika001 #2852 üzenetére

    Hátőőő, a 4850-em minden(!) újabb játéknál csinálta amivel játszottam, kivéve a régebbi, nem túl gépigényes játékokat (Pretorians, Imperial glory). Stalker, Crysis, HL2, Majesty 2, stb. Érdekes módon az ezer éves 7900GTO-t visszarakva semmi bajom nem volt ezzel. (a sebességet kivéve:) ) Ha kérhetném tehát ne bagatelizáljuk el a problémát. Azért mert te nem látod esetleg, az nem azok hibája, akik ezt észreveszik...

    Az, hogy mennyire jók az Ati driverek arra meg csak ennyit: ha használni akarod rendesen a kártyát egyből kiderülnek a driver hiányosságai. Elég elolvasni MB pro cikket itt, vagy belenézni egy thinkpad fórumba a switchable graphics kapcsán... Az hogy neked még nem volt gondod a már két éve szar EDID kezelés miatt, vagy pl. nem tudsz róla, hogy az AMD konkrétan kénytelen volt felhagyni az egész switchable graphics-sal, mert senki nem merte már azzal szerelni a gépeit a szar drivertámogatás miatt (nézd meg hányan anyázzák a szerencsétlen Lenovot emiatt), vagy elfelejtkezel arról, hogy kivesznek működő flash gyorsítást a driverből, hogy vegyél újabb notit, stb. Nos ezek nem azok hibája akik erre fel szeretnék hívni a figyelmed...

    Elnézést, ha kicsit agresszív lett, de egy évet szoptam a 4850-nel és nem értettem miért kell abbahagynom minden játékot fél óra után, mert szédülök és hányingerem lesz. :U Emellett sikeresen vettem egy Thinkpad-et, mert az jó lesz (maga a gép jó is), hiszen van benne kapcsolható ATI kártya. Ja, csak arról nem szólt az AMD, hogy csesznek normális drivert írni a switchable graphics vonalhoz, mert nincs elég megrendelés a hibás driverek miatt (ördögi kör). Ennek tetejébe ráadásul kiveszik a flash támogatást a mobility vonal bizonyos termékei alól, hogy vegyél inkább új notit ők inkább nem fejlesztenek drivert. (Mindezt úgy, hogy a 9.10-es driverben szépen megy a flash gyorsítás. :W ) Hát ennyit arról, hogy mennyire jók a drivereik.

    Tirexi: Az FPS lagot nem biztos, hogy frissen látni fogod, mert az agyunk többnyire jól szűr. Fáradtan már könnyeben kiszúrható. Nálam pl. konkrétan abban jelentkezett, hogy folyamatosan enyhe hányingerem lett fél óra játék után egy FPS-ben. Együtt lehetett vele élni, de a Stalkert pl. teljesen megölte, mert ott a távoli horizont miatt folyamatosan olyan volt séta közben, mintha hajón lenne az ember és néha-néha megdobná egy hullám. :( Ha nem vagy erre érzékeny, akkor semmi gond, ha meg észreveszed, akkor keresni kell másik kártyát.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Oliverda

    félisten

    válasz Lacika001 #3494 üzenetére

    Elég sok Geforce van a 100% alatt. Mondjuk én pont azért vettem még anno 5850-et mert ebben a kategóriában a legjobb ez a mutatója. A 6950-től is valami hasonlót várok, bár ott lehet, hogy a PowerTune ezt majd le fogja kicsit rontani de remélhetőleg Catalyst-ból szabályozható lesz a funkció.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz Lacika001 #3797 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy neki miért jó de nekünk az lesz. :D

    caizzz:

    Én sem gondoltam volna, hogy a 6950 kevesebbet fog fogyasztani mint a 6870. Ezzel még az eddigi csúcstartó 5850-es is lelépte ami a teljesítmény/watt mutatókat illeti. Pont ilyen kártya kell nekem mert még éppen belefér a fogyasztása az "ésszerű keretek" fogalomba. Már abba amit nálam takar ez...

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák