Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FollowTheORI #7549 üzenetére

    Nem, 1080p kikelzőn nézek 1080p anyagokat (Blu-Ray filmek és ennyiben renderelt játékok, ahol élerhető hivatalos, ott HR textúracsomaggal), ehhez optimális nézési távolságból. Ebben nincs pixeltenger.

    Az egész csak abból pattant ki, hogy valaki azt mondta ő azért akar 4k-s TV-t, hogy az 1080p és 720p forrásanyagok jobban nézzenek ki rajta. Én ezen akadtam ki, és innentől leginkább csak elméleti objektív tényeket védtem, míg ti a szubjektív tényezőkkel ostromoltátok azokat.

    Eszembe sem jut nearest neighbourhood nagyítással nézni DVD filmeket a FullHD TV-n. Ellenkezőleg, ilyenkor megizzasztom a GPU-mat egy többlépcsős Jinc algoritmussal. De véletlenül sem állok sorba a 4k-s TV-kért olyan indokkal, hogy felnagyíthassam az 1080p forrásokat és gyönyörködhessek a resample algoritmus generálta hamis részletekben.

    Amúgy szívesen vennék én 4k-s OLED TV-t, ha kapnék ehhez optimalizált felbontású textúracsomaggal érkező játékot és/vagy 4k-s filmeket (amiket így mastereltek, nem gyárilag nagyítottak fel).
    De 4k-s LCD-t például megint csak nem vennék, mert nem érne annyit az a statikus felbontásnövelés, hogy PDP-ről LCD-re váltsak, mert így arányaiban közel sem nőne akkorát a mozgóképfelbontás, nagyságrendileg romlana a kontraszt, és rosszabb lenne a retinal persistence, mert a duty cycle magasabb BFC-vel is, mint a pulzáló PDP-vel.

    Szóval, ha lesznek megfizethető 4k OLED-ek >=50" méretben, és megjelentek az új konzolok, jönnek a hozzájuk tartozó játékok, és/vagy szivárognak a 4k-s filmek, akkor ott leszek a vásárlók közt. De addig eszembe sem jut. Mai formájában, a mai forrásokkal jobb élményt nyújt az 1k-s PDP, mint a 4k-s LCD.

    Az OLED majd remélhetőleg elfenekeli a PDP-t, és mire lemegy az ára, addigra remélhetőleg lesznek megfelelő, 4k-s megjelenítőhöz való tartalmak.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák