Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz TESCO-Zsömle #7536 üzenetére

    Ja, ez tényleg vicces, hogy veled és velem is egyszerre csinálja ezt.

    Nekem hiába magyarázza, mert tudom (az objektív elméleti törvény is ezt mondja, és tapasztaltam is már a saját szememmel), hogy egy adott felbontású forrásanyagot nagyobb felbontású megjelenítőn nézni csak rosszabb (ha rosszul-), legfeljebb körülbelül ugyan olyan (ha jó mintázzák úja) lehet, ha nem szereted a filmek képén a mesterségesen hozzáadott, hamis részleteket.

    Téged pedig hiába győzköd, mert te már eddig is emellett tetted le a voksod.

    Ami pedig engem és téged illet, nekem ezzel nem is lenne bajom, míg elfogadjátok, hogy az eredmény legfeljebb szubjektíven tetszetősebb, de az eredeti forrásanyagot kevésbé hűen (vagy legfeljebb majdnem ugyan olyan jól) adja vissza (de nem tökéletesen). Már pedig ez az objektív érv talán azért mégsem lenne egy elhanyagolható faktor, hogy egy megjelenítő a forrást reprodukálja, ne pedig valami új, "enhanced" élményt kreáljon belőle (akár szebb, akár csúnyább, mint az eredeti, az már nem az eredeti, ezt nem lehet vitatni).

    Mégis elbeszél mindkettőnk mellett és közt is, hogy mi is nehezebben érthessük meg egymást. :D

    Felőlem bekapcsolhattok bármi képjavítót. Nekem pl. semmi nem kell.
    Azt is elfogadom, hogy szerintetek, számotokra úgy szebb.
    De az ne állítsátok ilyen magabiztosan, hogy az objektíven jobb, mert objektíven ez egy axióma, hogy amit újramintavételezel és egy algoritmussal már módosítasz, az már nem az eredeti. Ahogy az is, hogy egy TV vagy monitor az alapvetően azt kéne, hogy megjelenítse, ami a forrásanyagban van, nem pedig valami mást (legyen az bármi más).

    Nem fogom tovább ragozni, mert egy objektív igazságot nem lehet 6 féleképp kicsavartan tálalni,úgy, mint a szubjektív véleményeket, tehát csak copy-paste stílusban tudom magam ismételni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • válasz TESCO-Zsömle #7536 üzenetére

    Jogos... most visszanéztem mit írtál mire pontosabban és már látom hogy a csúnya szón ragadtál le.
    Valóban azt ott nem jól írtam... :R

    Arra gondoltam hogy az elérhető maximális képminőséghez képest csúnya.
    Olyan mintha fullhd monitoron csak mondjuk fele felbontáson játszanál... tehát lehetne jobb is, olyan értelemben csúnya.

    De túlragoztuk tényleg... elnézést.
    Akkor egyetértünk. :R

    Nagyon péntek volt/van már tényleg. Azt hittem a többi résszel sem értessz egyet.

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák