Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz wwenigma #21777 üzenetére

    Az Amd biztonságosnak tartja, te biztonságosnak tartod, nekem viszont vannak kétségeim, így inkább beállítottam máshogy. Gyorsabb, hűvösebb és takarékosabb is lett, hol itt a gond? Hülye lennék máshogy használni. Ráadásul a saját CPU-m, én döntön el, hogyan látom jónak működtetni, illetve a fórumon is megoszthatom a véleményem, mit gondolok a gyári megoldásról.

    Azt is tudtam, hogy forrófejű a 7nm jóvoltából, de azért elsőre így is erős volt az az instant 91 fok egy 65w-os CPU-tól egy ilyen erős hűtő alatt... Konkrétan a hűtő legmelegebb pontján 37 fokos volt a 27 fokos szobában, ami rosszabb, mint amit az agyon szidott pasztázott kupakú i5-4690k tudott, még az is fel tudta melegíteni olyan 41 fokig bő 100w-on tuningolva. Persze átlagos terhelésen minden oké, pl. Cinebench R20 alatt 71 fok fölé nem nagyon megy így 4,2Ghz-en fix feszen.

    Amúgy sajnálom, hogy miattam "kellett" fáradnod, ugyanakkor én határozottan nem kérdésekkel jöttem. :N Én csak egy élménybeszámolót írtam, hátha van, akit érdekel. A rendszer már beállításra került, jól működik, nincs vele további teendő.

Új hozzászólás Aktív témák